عشق منی مامانی، بابایی دوسِت دارم

(I love you Mummy; I love you Daddy! )

بررس متن: زهرا حسینی

بررس تصویر:ملیحه سلیمی

6+

مجموع‌ی جملاتی در ابراز عشق به پدر و مادر

نویسنده: کاترین ویس تصویرگر: کاترین ویس

عشق منی مامانی، بابایی دوسِت دارم

(I love you Mummy; I love you Daddy! )
6+

مجموع‌ی جملاتی در ابراز عشق به پدر و مادر

نویسنده: کاترین ویس

تصویرگر: کاترین ویس

بررس متن: زهرا حسینی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
الگوی شخصیتی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
داستان درباره‌ی ارتباط خوب کودک با والدین و ابراز محبت به والدین است. خلاقیت و خیال پردازی در تشبیه از نقاط قوت کتاب است.
محتوای آموزشی
الگوی شخصیتی
کتاب از زبان یک کودک و برای ابراز عشق به پدر و مادر نوشته شده است. ابراز احساسات و بیان حال پر مهر و محبت کودک می‌تواند از موارد الگویی شخصیتی برای کودکان باشد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
آنچه والدین باید بدانند

کتاب شامل جملات توصیفی با موضوع ابراز عشق و محبت به پدر و مادر است و وجود پدر و مادر را به چیزهای دوست‌داشتنی شبیه کرده است. به‌عنوان‌مثال مامان به یک توت‌فرنگی آبدار و بابا به یک‌کاسه‌ی ماکارونی پیچ‌پیچی تشبیه شده است. کتاب دوطرفه طراحی شده و یک طرف آن به مامان و طرف دیگر به بابا اختصاص دارد. خلاقیت و خیال پردازی در تشبیه از نقاط قوت این کتاب است که می‌تواند تخیل کودکان را نیز برانگیزاند. جهان کودکانه‌ی این کتاب موضوع روابط کودک با والدین و احساسات او را نسبت به مراقبینش را مد نظر قرار داده است.

چکیده داستان

کتاب حاوی جملات توصیفی و خلاق و عاشقانه‌ی کودکی برای مادر و پدر است و پرمهر و علاقه نوشته شده‌اند.

کیفیت تصویر

کتاب دارای دو داستان است که یکی از سمت چپ و دیگری از سمت راست آغاز می‌شود. متن ساده‌ی کتاب را تصاویری به همان اندازه ساده اما جذاب همراهی می‌کنند. به‌کارگیری سطوح بزرگ در فضاسازی‌ها و ترکیب‌بندی‌ها، رنگ‌گذاری‌های تخت و درخشان و تصاویر درشت، اثر را برای گروه سنی مخاطب کتاب مناسب کرده‌اند. همچنین استفاده از نماهای متنوع از نقاط مثبت تصویرهاست. حضور فضاهای منفی گسترده تأکید بر تصاویر را بیشتر کرده است. شخصیت‌پردازی‌ها ساده، بدون جزئیات و درعین‌حال شیرین و دوست‌داشتنی هستند و احساساتی همچون عشق و شادی بچه خرس و بچه فیل و پدر و مادرهایشان را به مخاطب منتقل می‌کنند. تکنیک اجرای تصویرها انتخاب مناسبی است. صفحه‌آرایی کتاب خوب است و تغییر در اندازه‌ی فونت نوشته‌های متن، فضای کتاب را از یکنواختی خارج کرده است. اندازه‌ی کتاب برای گروه سنی مخاطب مناسب است و تصویر روی جلد در جلب‌توجه مخاطب موفق ظاهرشده است. جنس کاغذ، کیفیت چاپ تصاویر و صحافی کتاب خوب است.

فرصت‌هایی برای گفتگو

- اگر مامان و بابا چیزی بودند که می‌شد پوشید به نظر شما شبیه چه چیزی بودند؟ - اگر مامان و بابا صدا بودند به نظر شما شبیه چه صدایی بودند؟ - فکر می‌کنید شما در زندگی مامان و بابا شبیه چه چیزی هستید؟

مشخصات کتاب
نویسنده کاترین ویس
ناشر پرتقال
تعداد صفحات 32
نام مترجم فرمهر منجزی
سال انتشار 2010
سال انتشار در ایران 1396
تصویرگر کاترین ویس
عرض کتاب 26
طول کتاب 28
نوع جلد سخت