عشق منی مامانی، بابایی دوسِت دارم

(I love you Mummy; I love you Daddy!)

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموع‌ی جملاتی در ابراز عشق به پدر و مادر

سال: 2010
  بررس تصویر: ملیحه سلیمی
  بررس متن: زهرا حسینی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  داستان درباره‌ی ارتباط خوب کودک با والدین و ابراز محبت به والدین است. خلاقیت و خیال پردازی در تشبیه از نقاط قوت کتاب است.
  کتاب از زبان یک کودک و برای ابراز عشق به پدر و مادر نوشته شده است. ابراز احساسات و بیان حال پر مهر و محبت کودک می‌تواند از موارد الگویی شخصیتی برای کودکان باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کتاب شامل جملات توصیفی با موضوع ابراز عشق و محبت به پدر و مادر است و وجود پدر و مادر را به چیزهای دوست‌داشتنی شبیه کرده است. به‌عنوان‌مثال مامان به یک توت‌فرنگی آبدار و بابا به یک‌کاسه‌ی ماکارونی پیچ‌پیچی تشبیه شده است. کتاب دوطرفه طراحی شده و یک طرف آن به مامان و طرف دیگر به بابا اختصاص دارد. خلاقیت و خیال پردازی در تشبیه از نقاط قوت این کتاب است که می‌تواند تخیل کودکان را نیز برانگیزاند. جهان کودکانه‌ی این کتاب موضوع روابط کودک با والدین و احساسات او را نسبت به مراقبینش را مد نظر قرار داده است.

  چکیده داستان

  کتاب حاوی جملات توصیفی و خلاق و عاشقانه‌ی کودکی برای مادر و پدر است و پرمهر و علاقه نوشته شده‌اند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  کتاب دارای دو داستان است که یکی از سمت چپ و دیگری از سمت راست آغاز می‌شود. متن ساده‌ی کتاب را تصاویری به همان اندازه ساده اما جذاب همراهی می‌کنند. به‌کارگیری سطوح بزرگ در فضاسازی‌ها و ترکیب‌بندی‌ها، رنگ‌گذاری‌های تخت و درخشان و تصاویر درشت، اثر را برای گروه سنی مخاطب کتاب مناسب کرده‌اند. همچنین استفاده از نماهای متنوع از نقاط مثبت تصویرهاست. حضور فضاهای منفی گسترده تأکید بر تصاویر را بیشتر کرده است. شخصیت‌پردازی‌ها ساده، بدون جزئیات و درعین‌حال شیرین و دوست‌داشتنی هستند و احساساتی همچون عشق و شادی بچه خرس و بچه فیل و پدر و مادرهایشان را به مخاطب منتقل می‌کنند. تکنیک اجرای تصویرها انتخاب مناسبی است. صفحه‌آرایی کتاب خوب است و تغییر در اندازه‌ی فونت نوشته‌های متن، فضای کتاب را از یکنواختی خارج کرده است. اندازه‌ی کتاب برای گروه سنی مخاطب مناسب است و تصویر روی جلد در جلب‌توجه مخاطب موفق ظاهرشده است. جنس کاغذ، کیفیت چاپ تصاویر و صحافی کتاب خوب است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  – اگر مامان و بابا چیزی بودند که می‌شد پوشید به نظر شما شبیه چه چیزی بودند؟
  – اگر مامان و بابا صدا بودند به نظر شما شبیه چه صدایی بودند؟
  – فکر می‌کنید شما در زندگی مامان و بابا شبیه چه چیزی هستید؟

  مشخصات کتاب

  نویسنده کاترین ویس
  ناشر پرتقال
  تعداد صفحات ۳۲
  نام مترجم فرمهر منجزی
  سال انتشار ۲۰۱۰
  سال انتشار در ایران ۱۳۹۶
  تصویرگر کاترین ویس
  عرض کتاب ۲۶
  نوع جلد سخت