بیا بچسبانیم 1

(Lets sticker and paste!)

thumbnail
۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پرورش مهارت‌های ظریف با بریدن و چسباندن

سال: 1400
  بررس: حمیده محبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تمرین‌های کتاب فرصت خوبی برای سرگرمی و آموزش کودکان در خانه است. بازی و جستجو در میان تصاویر و پیدا کردن جهت محل مناسب چسباندن آن‌ها نیز شاخصه‌های مهم این سنجه هستند. در پایان کتاب صفحه‌ای تحت عنوان گواهی‌نامه‌ی موفقیت قرار داده شده است. پر کردن این صفحه با نام کودک با تقویت احساس توانایی در او همراه خواهد بود.
  تمرین‌های کتاب در پرورش روحیه یادگیرنده بودن کودک، موثر بوده، او را تشویق به انجام بازی‌های مشابه خواهد کرد. مواجهه مخاطب با تمرین‌های متفاوت در هر صفحه تاکید روی تلاش و به چالش کشیدن ذهن کودک است. خوانش این کتاب در خانواده و انجام تمرین‌ها همراه والدین علاوه بر ساخت لحظاتی به یادماندنی در ذهن کودک می‌تواند مصداقی از خانواده‌ی گرم نیز باشد.
  اگرچه تمرین‌های کتاب ساده بوده و کمک‌هایی برای حل ساده‌تر آن‌ها در اختیار مخاطب قرار داده شده است، با این‌حال کتاب به پرورش تفکر خلاق و قدرت حل مسئله در کودکان کمک خواهد کرد. ضمن اینکه پدیدآورندگان به تنوع روش‌های یادگیری با استفاده از تمرین‌های متفاوت توجهی ویژه داشته‌اند. پرورش خلاقیت و آشنایی مخاطب با اشیا، حیوانات و خوردنی‌های مختلف دیگر شاخصه‌های این سنجه هستند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کتاب درباره‌ی مجموعه تمرین‌هایی است که با چسباندن، مهارت‌های حرکتی ظریف را در کودکان تقویت خواهد کرد. تمرین‌های کتاب علاوه بر بازی و سرگرمی، جستجو و کشف را نیز در کودک پرورش خواهد داد. تقویت تفکر خلاق و قدرت حل مسئله نیز از مواردی است که کتاب به آن‌ها پرداخته است. تصاویر برگرفته از موضوعات مختلف هستند. مانند حیوانات، وسایل نقلیه و خوردنی‌ها. پرداختن به موضوعات مختلف موجب یادگیری در مخاطب شده و جذابیت بصری بیشتری برای او خواهد داشت. تمرین‌های کتاب باید همراه بزرگ‌ترها مانند والدین یا مربیان انجام شود. پدیدآورنده در تمام صفحات پیشنهاد کرده است بریدن قسمت‌های مختلف را بزرگسالان انجام دهند. همراهی والدین هنگام خواندن این کتاب مصداقی از خانواده‌ی گرم خواهد بود. تصاویر نقش پررنگی در این کتاب دارند. چسباندن بخش‌های مختلف یک تصویر و رسیدن به شکل نهایی درست، علاوه بر شگفتی، احساس توانایی را در کودک ایجاد خواهد کرد.

  چکیده داستان

  این کتاب با بریدن و چسباندن، مهارت حرکات ظریف را در کودک پرورش خواهد داد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  «بیا بچسبانیم 1» کتابی تصویری است که با هدف آموزش و پرورش مهارت‌های ظریف در کودکان خلق شده است. تصاویر در دو بخش استیکرهای چسباندنی و تصاویر برش زدنی قابل تفکیک هستند. از موضوعات مختلف برای ساخت تصاویر الهام گرفته شده است. حیوانات، خوردنی‌ها و وسایل حمل و نقل از جمله‌ی این موضوعات هستند. خلاقیت زیادی در طراحی تصاویر به چشم نمی‌خورد. تصاویر غالبا بزرگ و بدون جزئیات کار شده‌اند تا مخاطب به راحتی بتواند آن‌ها را در محل مناسب بچسباند. استفاده از رنگ‌های شاد و گرم و شخصیت‌های دوست‌داستنی باعث جذابیت‌ بیشتر اثر شده است. طراحی گرافیک کتاب نیز به خوبی صورت گرفته است. شرح تصاویر، خطوط برش، محل چسباندن و هر آنچه نیاز به راهنمایی داشته به سادگی علامت‌گذاری شده‌اند تا مخاطب و والدین هنگام کار دچار سردرگمی نشوند. تصویر روی جلد نیز با شخصیتی دوست‌داشتنی از یک خرس به خوبی مخاطب را به خود جذب خواهد کرد، هرچند که سبک طراحی این تصویر با تصاویر داخلی بسیار متفاوت است. کتاب از کیفیت چاپ و صحافی مناسبی برخوردار است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما برش زدن سخت تر است یا چسباندن؟
  شما هم می‌توانید با همکاری مامان یا بابا و پیدا کردن تصاویر جدید از روزنامه و مجلات، تمرین‌های جدیدی بسازید.

  مشخصات کتاب

  نویسنده گروه مولفان کومن
  ناشر کتاب‌های نردبان( شرکت انتشارات فنی ایران)
  تعداد صفحات ۴۰
  نام مترجم شهرام رجب زاده
  شماره جلد ۱
  سال انتشار در ایران ۱۴۰۰
  عرض کتاب ۱۴
  نوع جلد نرم