پیدا کردن تصاویر و اشکال درهم (۲)

بررس متن: روناک شاه‌محمدی

بررس تصویر:مینا محبی

6+

پیدا کردن تصاویر و اشکال درهم، تقویت هوش تصویری، تقویت دقت و توجه، شکل‌شناسی

نویسنده: فهیمه سیدناصری تصویرگر: فهیمه سیدناصری

پیدا کردن تصاویر و اشکال درهم (۲)

6+

پیدا کردن تصاویر و اشکال درهم، تقویت هوش تصویری، تقویت دقت و توجه، شکل‌شناسی

نویسنده: فهیمه سیدناصری

تصویرگر: فهیمه سیدناصری

بررس متن: روناک شاه‌محمدی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
الگوی شخصیتی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
این کتاب برای درک بهتر کودکان گروه سنی پیشنهادی درباره‌ی تصاویر و تجسم اشکال مختلف نگاشته شده است. تصاویر کتاب و فضای آن برای اغلب کودکان گروه سنی پیشنهادی قابل‌درک خواهد بود. این کتاب مناسب برای گروه سنی پیشنهادی به نظر می‌رسد.
محتوای آموزشی
با رنگ‌آمیزی تصاویر به‌نحوی‌که از کودکان خواسته‌شده است، اجسام و اشکال را بهتر درک خواهند کرد و به تقویت قدرت تجسم آن‌ها کمک خواهد شد. همچنین باعث تقویت شکل‌شناسی در ذهن کودکان می‌شود.
الگوی شخصیتی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
آنچه والدین باید بدانند

این کتاب جلد دوم از مجموعه‌ی سه‌جلدی «زنگ شادی» است. داستان درباره‌ی پیدا کردن تصاویر و اشکال درهم است که در تصاویر کتاب قرار دارند. این کتاب تصویری است و در آن از کودکان خواسته‌شده است که لابه‌لای تصاویر که خطوط درهم‌وبرهمی دارند، شکلی را که گفته‌شده را پیدا کنند و رنگ‌آمیزی نمایند.مثلاً در تصویری خواسته‌شده است که انگور و موز و چند میوه‌ی دیگر را پیدا کنند و آن‌ها را به رنگ‌های مختلف دربیاورند، یا در تصویر خواسته‌شده است که هریک از خانه‌ها را که با عددی مشخص‌شده به رنگی که پیشنهاد کرده دربیاورند تا بتوانند تصویر نهایی را ببینند. تنوع تصاویر و اشکال مختلف در این کتاب می‌تواند موجب جذابیت آن برای کودکان گروه سنی پیشنهادی شود. این کتاب می‌تواند موجب تقویت هوش و تقویت توجه و دقت در کودکان شود. از این کتاب می‌توان در خانواده و کلاس‌های آموزشی مهد و دبستان استفاده کرد.

چکیده داستان

این کتاب کتابی تصویری است که در آن از کودکان خواسته‌شده است شکل‌های درهم‌برهم مختلف، اشکالی متنوع را پیدا کنند و آن‌ها را رنگ‌آمیزی نمایند.

کیفیت تصویر

کتاب شامل انواع تصاویر کارتونی است که به ‌صورت خطی و بدون ‌رنگ اجرا شده‌اند. طراحی‌ها ساده و البته کلیشه‌ای هستند و ‌خلاقیتی در آن‌ها دیده نمی‌شود. اما در جهت هدف کتاب، برای کودکان قابل‌تشخیص هستند. خطوط ضخیم و سیاه دور شکل‌ها به ‌درک بهتر تصاویر کمک کرده ‌است. بی‌رنگی تصاویر نیز فضای مناسبی را برای رنگ‌آمیزی کودکان فراهم کرده ‌‌است. تصاویر سطوح مختلفی از فعالیت‌ها را از جهت آسانی و سختی در‌ بردارند. هرچند که شیوه طرح‌ مسئله در صفحه‌ها غالباً یکسان است. وجود چند فعالیت در دو صفحه رو به ‌روی هم باعث شلوغی شده و از ‌تمرکز کودکان می‌کاهد. بهتر‌ بود در دو صفحه‌ی رو‌به‌روی هم تنها یک فعالیت به نمایش در می‌آمد. طرح جلد و گرافیک کتاب هم ضعیف است.

فرصت‌هایی برای گفتگو

- آیا می‌توانی چند طرح شبیه به شکل‌های کتاب طراحی کنی؟

مشخصات کتاب
نویسنده فهیمه سیدناصری
ناشر موسسه‌ی نشر و تحقیقات ذکر (کتاب‌های قاصدک)
تعداد صفحات 24
سال انتشار در ایران 1391
تصویرگر فهیمه سیدناصری
عرض کتاب 28
طول کتاب 21
نوع جلد نرم