کتاب هنر اول دبستان: آموزش تصویری کتاب هنر اول دبستان

بررس متن: روناک شاه‌محمدی

بررس تصویر:منیرالسادات آل هاشم

7+

آموزش تصویری هنر. نقاشی. خلاقیت تصویری، درک بصری

نویسنده: رضا تبریزی تصویرگر: رضا تبریزی

کتاب هنر اول دبستان: آموزش تصویری کتاب هنر اول دبستان

7+

آموزش تصویری هنر. نقاشی. خلاقیت تصویری، درک بصری

نویسنده: رضا تبریزی

تصویرگر: رضا تبریزی

بررس متن: روناک شاه‌محمدی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
الگوی شخصیتی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
این کتاب برای آموزش نقاشی نوشته‌شده است. زبان و لحن کتاب برای اغلب کودکان در گروه سنی پیشنهادی قابل‌فهم خواهد بود. فضا و تکنیک‌های ساده و جذاب کتاب، در جهان کودکی می‌گنجد و درک می‌شود. هنر نقاشی و خلاقیت از زیرسنجه‌های جهان کودکی است.
محتوای آموزشی
این کتاب تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی نقاشی و کلاژ را به شیوه‌ی مستقیم به کودکان می‌آموزد.
الگوی شخصیتی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
آنچه والدین باید بدانند

این کتاب جلد اول از «مجموعه‌ی هنر» است. این کتاب که برای سال اول دبستان نوشته‌شده است، مجموعه‌ای آموزشی و تصویری است که نقاشی‌ها و کاردستی‌های مختلف را به این مقطع تحصیلی آموزش می‌دهد. کودکان با استفاده از این کتاب می‌توانند تکنیک‌هایی ساده برای نقاشی و کلاژ را بیاموزند و از آن‌ها استفاده‌هایی متنوع و خلاقانه کنند. این کتاب به تقویت خلاقیت تصویری و درک بصری کودکان کمک خواهد کرد. از این کتاب می‌توان در خانواده و همچنین کلاس‌های آموزشی هنر مدارس استفاده کرد.

چکیده داستان

این کتاب جلد اول کتاب‌ هنر است. مجموعه‌ی بیست روش و تکنیک برای نقاشی و کلاژ همراه با تصاویر و توضیح مرحله‌به‌مرحله در این کتاب آمده است. در اولین بخش کتاب نیز وسایل موردنیاز برای نقاشی و کلاژ به کودکان معرفی‌شده است.

کیفیت تصویر

کتاب رویکردی آموزشی دارد. آموزش‌ها با زبانی ساده بیان‌شده‌اند و تصاویر نیز با همین رویکرد و به‌دور از هرگونه پیچیدگی به آموزش مرحله‌به‌مرحله‌ی موضوع موردنظر پرداخته‌اند. مخاطب با پیروی از اصول ذکرشده می‌تواند به ساخت کاردستی آموزش داده‌شده بپردازد. تصاویر که اکثراً عکس هستند، الگوی صحیحی را به مخاطب ارائه می‌دهند و تطابق متن و تصاویر به‌خوبی در کتاب مشاهده می‌شود. عکس‌های به‌کاررفته، از کیفیت و وضوح تصویری بالایی برخوردار هستند. اندک طرح‌های کشیده شده نیز با حال‌و‌هوای متن هماهنگ‌اند اما به لحاظ بصری کیفیت بالایی ندارند و اصول طراحی به‌درستی در آن‌ها رعایت نشده‌است. تغییر رنگ صفحه‌ها و کادرها سبب ایجاد تنوع شده‌است. گرافیک و صفحه‌آرایی کتاب ضعیف است. کیفیت چاپ و صحافی مطلوب است.

فرصت‌هایی برای گفتگو

- از تکنیک‌های این کتاب استفاده کنید و نقاشی‌هایی که خودتان دوست دارید را بکشید. - آیا روش‌های دیگری علاوه بر روش‌های این کتاب برای کلاژ و نقاشی بلدید؟

مشخصات کتاب
نویسنده رضا تبریزی
ناشر موسسه انتشارات قدیانی (کتاب‌های بنفشه)
تعداد صفحات 48
سال انتشار در ایران 1391
تصویرگر رضا تبریزی
عرض کتاب 22
طول کتاب 22
نوع جلد نرم