یوگای قورباغه

(Yoga Frog )

بررس متن: آیلار عباس زاده

5+

آموزش حرکات مختلف یوگا با قورباغه‌ای ورزشکار همراه با اهمیت آرامش و تمرکز

نویسنده: نورا کارپنتر تصویرگر: مارک چمبرز ژانر: آموزشی

یوگای قورباغه

(Yoga Frog )
5+

آموزش حرکات مختلف یوگا با قورباغه‌ای ورزشکار همراه با اهمیت آرامش و تمرکز

نویسنده: نورا کارپنتر

تصویرگر: مارک چمبرز

ژانر: آموزشی

بررس متن: آیلار عباس زاده

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
الگوی شخصیتی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
این کتاب داستانی نیست، اما همراهی با قورباغه‌ی سبز برای انجام حرکات کتاب می‌تواند همراه با تجربه‌ی شناخت بدن و احساس توانایی باشد. همراهی والدین نیز در این تجربه می‌تواند سبب تجربه‌ی احساس تعلق و حمایت شدن باشد.
محتوای آموزشی
همراه با کتاب کودکان با حرکت‌های یوگا (آساناها) ، تمرکز روی بدن، شناخت قدرت بدن و آشنایی با قدرت استراحت کردن آشنا می‌شوند.
الگوی شخصیتی
یوگا برای کودکان می‌تواند همراه با پیام‌هایی چون تقویت اعتماد به نفس، افزایش تمرکز، تمرین صبر و پذیرش خود و مهارت‌ها باشد.
محتوای بومی و فرهنگی
صحبت کردن درباره‌ی پیدایش یوگا و سرزمین هندوها، برای کودکان می‌تواند از موارد بومی و فرهنگی کتاب باشد.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
آنچه والدین باید بدانند

کتاب درباره‌ی قورباغه‌ای ورزشکار است که هجده حرکت یوگا را به کودکان آموزش می‌دهد .حرکات از گرم کردن بدن شروع شده و با سرد کردن بدن به پایان می‌رسد. نویسنده در پایان بعضی از حرکات به کودک یاد آور می‌شود که قدرت خود را در بدنش پیدا کند و بداند که چقدر حضور او در این دنیا مهم و نورانی است، اعتماد به نفس داشته باشد و در عین حال انعطاف‌پذیری او را تحسین می‌کند و از او می‌خواهد بعد از انجام حرکات استراحت کند تا همیشه قوی بماند. در صفحه‌ی پایانی کتاب نیز یوگا و فواید آن برای کودکان توضیح داده شده است. همراهی والدین در زمان انجام این حرکات، ممکن است برای کودک همراه با تجربه‌ی حمایت شده و احساس تعلق باشد.

چکیده داستان

کتاب روایت داستانی ندارد و قورباغه‌ی سبز رنگی، هجده حرکت یوگا همراه با نام‌های این حرکات را آموزش می‌دهد.

کیفیت تصویر

تصاویر در کتاب مکمل متن هستند و اگر تصور آنچه که در متن بیان می‌شود دشوار باشد، تصاویر به‌خوبی آن را توصیف می‌کنند. کتاب از ابتدا تا انتها یک شخصیت دارد که در پس‌زمینه‌هایی با رنگ‌های مختلف قرار می‌گیرد و تمامی تمرکز بر روی اوست. رنگ‌های به کار برده شده شاد و جذاب هستند و در هر صفحه رنگی جدید در پس‌زمینه نمایان می‌شود. تصویرگر در ترکیب‌بندی کتاب، یک صفحه را به متن و صفحه‌ی مقابل آن را به معرفی حرکت یوگا اختصاص داده است و در نتیجه شاهد فضایی خلوت برای قرارگیری مناسب متن‌ها هستیم. جلد کتاب و همچنین جنس کاغذ از کیفیت خوبی برخوردار هستند و در صفحه‌ی آخر کتاب با یک پوستر جذاب به سایز 40*23 روبه‌رو می‌شویم که می‌توان از آن برای نصب در دیوار اتاق کودک و به عنوان یاد آوری حرکات روزانه استفاده کرد.

فرصت‌هایی برای گفتگو

از کودک بخواهید صدای حیوانات معرفی شده را در حین انجام حرکت در بیاورد. بعد از انجام دادن حرکات چه حس جدیدی را تجربه کرده‌اید؟

مشخصات کتاب
نویسنده نورا کارپنتر
ناشر انتشارات پرتقال
تعداد صفحات 40
نام مترجم نگار شجاعی
شماره جلد 99
کلید واژه بدن انسان
سال انتشار 2018
سال انتشار در ایران 1398
تصویرگر مارک چمبرز
عرض کتاب 22
نوع جلد نرم