یوگای قورباغه

(Yoga Frog)

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش حرکات مختلف یوگا با قورباغه‌ای ورزشکار همراه با اهمیت آرامش و تمرکز

سال: 2018
  بررس تصویر:
  بررس متن: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این کتاب داستانی نیست، اما همراهی با قورباغه‌ی سبز برای انجام حرکات کتاب می‌تواند همراه با تجربه‌ی شناخت بدن و احساس توانایی باشد. همراهی والدین نیز در این تجربه می‌تواند سبب تجربه‌ی احساس تعلق و حمایت شدن باشد.
  یوگا برای کودکان می‌تواند همراه با پیام‌هایی چون تقویت اعتماد به نفس، افزایش تمرکز، تمرین صبر و پذیرش خود و مهارت‌ها باشد.
  همراه با کتاب کودکان با حرکت‌های یوگا (آساناها) ، تمرکز روی بدن، شناخت قدرت بدن و آشنایی با قدرت استراحت کردن آشنا می‌شوند.
  صحبت کردن درباره‌ی پیدایش یوگا و سرزمین هندوها، برای کودکان می‌تواند از موارد بومی و فرهنگی کتاب باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کتاب درباره‌ی قورباغه‌ای ورزشکار است که هجده حرکت یوگا را به کودکان آموزش می‌دهد .حرکات از گرم کردن بدن شروع شده و با سرد کردن بدن به پایان می‌رسد. نویسنده در پایان بعضی از حرکات به کودک یاد آور می‌شود که قدرت خود را در بدنش پیدا کند و بداند که چقدر حضور او در این دنیا مهم و نورانی است، اعتماد به نفس داشته باشد و در عین حال انعطاف‌پذیری او را تحسین می‌کند و از او می‌خواهد بعد از انجام حرکات استراحت کند تا همیشه قوی بماند. در صفحه‌ی پایانی کتاب نیز یوگا و فواید آن برای کودکان توضیح داده شده است. همراهی والدین در زمان انجام این حرکات، ممکن است برای کودک همراه با تجربه‌ی حمایت شده و احساس تعلق باشد.

  چکیده داستان

  کتاب روایت داستانی ندارد و قورباغه‌ی سبز رنگی، هجده حرکت یوگا همراه با نام‌های این حرکات را آموزش می‌دهد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  تصاویر در کتاب مکمل متن هستند و اگر تصور آنچه که در متن بیان می‌شود دشوار باشد، تصاویر به‌خوبی آن را توصیف می‌کنند. کتاب از ابتدا تا انتها یک شخصیت دارد که در پس‌زمینه‌هایی با رنگ‌های مختلف قرار می‌گیرد و تمامی تمرکز بر روی اوست. رنگ‌های به کار برده شده شاد و جذاب هستند و در هر صفحه رنگی جدید در پس‌زمینه نمایان می‌شود. تصویرگر در ترکیب‌بندی کتاب، یک صفحه را به متن و صفحه‌ی مقابل آن را به معرفی حرکت یوگا اختصاص داده است و در نتیجه شاهد فضایی خلوت برای قرارگیری مناسب متن‌ها هستیم. جلد کتاب و همچنین جنس کاغذ از کیفیت خوبی برخوردار هستند و در صفحه‌ی آخر کتاب با یک پوستر جذاب به سایز 40*23 روبه‌رو می‌شویم که می‌توان از آن برای نصب در دیوار اتاق کودک و به عنوان یاد آوری حرکات روزانه استفاده کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  از کودک بخواهید صدای حیوانات معرفی شده را در حین انجام حرکت در بیاورد.
  بعد از انجام دادن حرکات چه حس جدیدی را تجربه کرده‌اید؟

  مشخصات کتاب

  نویسنده نورا کارپنتر
  ناشر انتشارات پرتقال
  تعداد صفحات ۴۰
  نام مترجم نگار شجاعی
  سال انتشار ۲۰۱۸
  سال انتشار در ایران ۱۳۹۸
  تصویرگر مارک چمبرز
  عرض کتاب ۲۲
  نوع جلد نرم