یوگا با بچه‌ها

(My Daddy Is A Pretzel Book Yoga Fir Parents and Kids )

بررس متن: روناک شاه‌محمدی

بررس تصویر:ملیحه سلیمی

6+

آموزش یوگا به کودکان. مهارت‌های زندگی و ورزش

نویسنده: بارون باپتیست تصویرگر: سوفی فاتس

یوگا با بچه‌ها

(My Daddy Is A Pretzel Book Yoga Fir Parents and Kids )
6+

آموزش یوگا به کودکان. مهارت‌های زندگی و ورزش

نویسنده: بارون باپتیست

تصویرگر: سوفی فاتس

بررس متن: روناک شاه‌محمدی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
الگوی شخصیتی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
متن کتاب خطاب به کودکان نوشته‌شده است و مثال‌هایی که برای فهم هر یک از حرکات در کتاب آمده است برای اغلب کودکان قابل‌درک و فهم است. تصاویر کتاب کودکانی را در حال انجام حرکات نشان می‌دهد. این کتاب برای گروه سنی پیشنهادی با همراهی مربی یا والدین مناسب به نظر می‌رسد.
محتوای آموزشی
کتاب حرکات پایه‌ای و مهم یوگا را آموزش می‌دهد و در ضمن هر حرکت توضیح می‌دهد که این حرکت به چه دلیل این نام را دارد و تأثیر آن بر بدن و روان انسان چیست.
الگوی شخصیتی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
آنچه والدین باید بدانند

این کتاب شامل آموزش نه حرکت مهم و پایه‌ای یوگاست. ابتدای کتاب مقدمه‌ای در مورد یوگا و تأثیر آن در زندگی نوشته شده و نویسنده تجربه‌ی خودش را از تاثیرات ورزش بر روان و جسمش نوشته است. مقدمه‌ی کتاب بیشتر خطاب به کسانی‌ست که قرار است با کودکان حرکات یوگا را تمرین کنند. در انتهای کتاب مطلبی با عنوان «سخنی با یوگی‌های جوان» نوشته‌شده است که در آن به نکاتی اشاره می‌شود خوب است در هنگام انجام حرکات یوگا بدانیم. حرکات معرفی شده در این کتاب، حرکات مهم و پایه‌ای یوگا برای کودکان و نوجوانان است. این کتاب با استفاده از زبانی ساده و قابل‌فهم سعی کرده است با کودکان ارتباط بگیرد و دلیل هرکدام از حرکات را بیان کند. فضای رنگی همراه با تصویر هرکدام از حرکت‌ها از این کتاب منبعی قابل‌توجه ساخته که ارتباط با آن را تسهیل می‌کند.این کتاب برای کودکان خردسال نیز به همراه مربی و والدین قابل‌استفاده است و نویسنده که خود مربی یوگاست این کتاب را برای والدین و مربی و کودکان همراه هم نوشته است. می‌توان با این کتاب مهارت جالبی را وارد زندگی کودکان کرد.

چکیده داستان

این کتاب شامل آموزش نه حرکت مهم و پایه‌ای یوگاست. ابتدای کتاب مقدمه‌ای در مورد یوگا و تأثیر آن در زندگی نوشته شده و نویسنده تجربه‌ی شخصی خودش را هم در این قسمت آورده است. مقدمه‌ی این کتاب بیشتر خطاب به کسانی‌ست که قرار است با کودکان حرکات معرفی شده را تمرین کنند. در انتهای کتاب نیز مطلبی با عنوان «سخنی با یوگی‌های جوان» نوشته‌شده است که به نکات پراهمیت در هنگام انجام حرکات پرداخته است.

کیفیت تصویر

تصاویر ساده و سرشار از رنگ‌های درخشان و جذاب هستند. بار آموزشی متن بر عهده‌ی تصویرهاست و تصویرگر مراحل انجامِ حرکات یوگا را با فیگورهایی بسیار ساده و صحیح برای مخاطب به نمایش درآورده¬است . تصاویر باوجودی که کاملاً در راستای متن حرکت می‌کنند اما دارای خلاقیتی مستقل از آن نیز هستند و مخاطب می‌تواند جدای از دنبال کردن هدف آموزشی کتاب به داستان‌سرایی و نخیل پیرامون تصاویر نیز بپردازد. حضور جزئیات در تصاویر این امکان را فراهم می‌کنند که مخاطب برای مدت‌زمان بیشتری با کتاب همراه¬باشد. فضاسازی تصویرها خوب و انتخاب رنگ‌ها با آگاهی صورت گرفته است. شخصیت‌پردازی‌ها در عین سادگی ، بسیار دل‌نشین هستند.

فرصت‌هایی برای گفتگو

- نظرتان درباره‌ی حرکاتی که در این کتاب معرفی شده چیست؟ - کدام حرکت برایتان جالب بود؟ - درباره‌ی احساستان نسبت به ورزش کردن چه چیزهایی برای گفتن دارید؟

مشخصات کتاب
نویسنده بارون باپتیست
ناشر انتشارات گام
تعداد صفحات 48
نام مترجم مونا قائمی
سال انتشار 2004
سال انتشار در ایران 1396
تصویرگر سوفی فاتس
عرض کتاب 21
طول کتاب 28
نوع جلد نرم