یوگا با بچه‌ها

(My Daddy Is A Pretzel Book Yoga Fir Parents and Kids)

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش یوگا به کودکان. مهارت‌های زندگی و ورزش

سال: 2004
  بررس تصویر: ملیحه سلیمی
  بررس متن: روناک شاه‌محمدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  متن کتاب خطاب به کودکان نوشته‌شده است و مثال‌هایی که برای فهم هر یک از حرکات در کتاب آمده است برای اغلب کودکان قابل‌درک و فهم است. تصاویر کتاب کودکانی را در حال انجام حرکات نشان می‌دهد. این کتاب برای گروه سنی پیشنهادی با همراهی مربی یا والدین مناسب به نظر می‌رسد.
  کتاب حرکات پایه‌ای و مهم یوگا را آموزش می‌دهد و در ضمن هر حرکت توضیح می‌دهد که این حرکت به چه دلیل این نام را دارد و تأثیر آن بر بدن و روان انسان چیست.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این کتاب شامل آموزش نه حرکت مهم و پایه‌ای یوگاست. ابتدای کتاب مقدمه‌ای در مورد یوگا و تأثیر آن در زندگی نوشته شده و نویسنده تجربه‌ی خودش را از تاثیرات ورزش بر روان و جسمش نوشته است. مقدمه‌ی کتاب بیشتر خطاب به کسانی‌ست که قرار است با کودکان حرکات یوگا را تمرین کنند. در انتهای کتاب مطلبی با عنوان «سخنی با یوگی‌های جوان» نوشته‌شده است که در آن به نکاتی اشاره می‌شود خوب است در هنگام انجام حرکات یوگا بدانیم. حرکات معرفی شده در این کتاب، حرکات مهم و پایه‌ای یوگا برای کودکان و نوجوانان است. این کتاب با استفاده از زبانی ساده و قابل‌فهم سعی کرده است با کودکان ارتباط بگیرد و دلیل هرکدام از حرکات را بیان کند. فضای رنگی همراه با تصویر هرکدام از حرکت‌ها از این کتاب منبعی قابل‌توجه ساخته که ارتباط با آن را تسهیل می‌کند.این کتاب برای کودکان خردسال نیز به همراه مربی و والدین قابل‌استفاده است و نویسنده که خود مربی یوگاست این کتاب را برای والدین و مربی و کودکان همراه هم نوشته است. می‌توان با این کتاب مهارت جالبی را وارد زندگی کودکان کرد.

  چکیده داستان

  این کتاب شامل آموزش نه حرکت مهم و پایه‌ای یوگاست. ابتدای کتاب مقدمه‌ای در مورد یوگا و تأثیر آن در زندگی نوشته شده و نویسنده تجربه‌ی شخصی خودش را هم در این قسمت آورده است. مقدمه‌ی این کتاب بیشتر خطاب به کسانی‌ست که قرار است با کودکان حرکات معرفی شده را تمرین کنند. در انتهای کتاب نیز مطلبی با عنوان «سخنی با یوگی‌های جوان» نوشته‌شده است که به نکات پراهمیت در هنگام انجام حرکات پرداخته است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  تصاویر ساده و سرشار از رنگ‌های درخشان و جذاب هستند. بار آموزشی متن بر عهده‌ی تصویرهاست و تصویرگر مراحل انجامِ حرکات یوگا را با فیگورهایی بسیار ساده و صحیح برای مخاطب به نمایش درآورده¬است . تصاویر باوجودی که کاملاً در راستای متن حرکت می‌کنند اما دارای خلاقیتی مستقل از آن نیز هستند و مخاطب می‌تواند جدای از دنبال کردن هدف آموزشی کتاب به داستان‌سرایی و نخیل پیرامون تصاویر نیز بپردازد. حضور جزئیات در تصاویر این امکان را فراهم می‌کنند که مخاطب برای مدت‌زمان بیشتری با کتاب همراه¬باشد. فضاسازی تصویرها خوب و انتخاب رنگ‌ها با آگاهی صورت گرفته است. شخصیت‌پردازی‌ها در عین سادگی ، بسیار دل‌نشین هستند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  – نظرتان درباره‌ی حرکاتی که در این کتاب معرفی شده چیست؟
  – کدام حرکت برایتان جالب بود؟
  – درباره‌ی احساستان نسبت به ورزش کردن چه چیزهایی برای گفتن دارید؟

  مشخصات کتاب

  نویسنده بارون باپتیست
  ناشر انتشارات گام
  تعداد صفحات ۴۸
  نام مترجم مونا قائمی
  سال انتشار ۲۰۰۴
  سال انتشار در ایران ۱۳۹۶
  تصویرگر سوفی فاتس
  عرض کتاب ۲۱
  نوع جلد نرم