خیابان‌های خونین

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی تیراندازی ایرانی بسیار خشن، با نمایش اغراق‌آمیز خون

سال: 1396
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن با سلاح‌هایی چون تک‌تیر،‌ شات‌گان، نارنجک و ... با دشمنانش که زامبی‌ها یا موجودات فانتزی بزرگ‌اند مبارزه می‌کند. همچنین بازیکن می‌تواند با آیتم‌هایی که در هر مرحله وجود دارد مانند اره، قطار در حال حرکت و ... نیز دشمنانش را از بین ببرد. کشته شدن هر یک از دشمنان با نمایش مقدار بسیار زیاد و اغراق‌آمیز خون و خون‌ریزی همراه است به طوری که بعد از مدت کوتاهی از شروع هر مرحله، زمین کاملاً به رنگ قرمز درمی‌آید. این خون‌ها تا چندین ثانیه روی نقشه می‌مانند و کم‌کم محو می‌شوند. با این که زاویه‌ی دید بازی از بالا به پایین است، شخصیت‌ها کوچک‌اند و جزئیات زیادی از آن‌ها نمایش داده نمی‌شود اما میزان خون‌‌ریزی در آن بسیار بالاست. ضمن این که خشونت در بازی تشویق‌شده است و اگر بازیکن بتواند تعداد زیادی از دشمنان را به طور همزمان بکشد، امتیاز بیشتری خواهد گرفت.
  این بازی نسبتاً چالش‌برانگیز است و با این که کنترل‌های ساده‌ای دارد اما کشتن خیل عظیم دشمنانی که به شخصیت اصلی حمله می‌کنند می‌تواند در مواقعی دشوار باشد. درجه‌ی دشواری بازی را نمی‌توان تنظیم کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  خیابان‌های خونین یک بازی تیراندازی سوم‌شخص ایرانی است که نسبتاً هم چالش‌برانگیز است. بازیکن در نقش سربازی قرار می‌گیرد که در هر مرحله باید با خیل عظیمی از زامبی‌ها و موجودات دیگر مبارزه کند. هدف اصلی بازیکن در این بازی کشتن تمامی این دشمنان تا تمام شدن آن‌هاست و مراحل تنها به تیراندازی خواهد گذشت.
  با این که گرافیک بازی چندان واقع‌گرایانه نیست و زاویه‌ی دوربین از بالا به پایین است اما خون‌ریزی بسیار زیادی در مراحل نمایش داده می‌شود. بازیکن می‌تواند با سلاح‌های مختلف با دشمنانش مبارزه کند که با هر ضربه‌ای که به آن‌ها می‌خورد خون قرمز رنگی به شکل اغراق‌آمیز به اطراف می‌پاشد. به دلیل تعداد بالای دشمنان، بخش قابل توجهی از زمین بازی خیلی زود خونین می‌شود و به رنگ قرمز در‌می‌آید. بازیکن در این بازی تشویق می‌شود که دشمنان را با روش‌های متنوع و در تعداد بالا بکشد.

  چکیده داستان

  به داستان این بازی چندان پرداخته نشده و تنها با تصاویر ثابت کوتاهی نشان داده می‌شود. بازیکن در نقش سربازی قرار دارد که در هر مرحله با یک هلیکوپتر در منطقه‌ای پر از زامبی پیاده می‌شود و باید با تعداد زیادی از آن‌ها مبارزه کند.

  کیفیت

  خیابان‌های خونین برای کسانی که به دنبال یک بازی تیراندازی چالش‌برانگیز می‌گردند می‌‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. گرافیک بازی کیفیت قابل قبولی دارد، موسیقی با مراحل و اتفاقات هماهنگ است و کنترل‌ها به خوبی عمل می‌کنند. دشواری‌های مختلفی در بازی وجود ندارد و بازیکن برای رد کردن مراحل باید تلاش چندباره کند. به داستان بازی چندان پرداخته نشده و تنها با چند تصویر کمیک کوتاه نمایش داده است. ضمن این که با وجود ایرانی بودن این عنوان، گزینه‌ی زبان فارسی در بازی وجود ندارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ خشونت این بازی بسیار اغراق‌آمیز و زیاد نمایش داده می‌شود اما چندان واقع‌گرایانه نیست. می‌توانید در مورد تجربه‌ی خودتان از این بازی صحبت کنید. احساس شما هنگام انجام بازی و کشتن دشمنان چه بود؟ فکر می‌کنید دلیل محبوبیت بازی‌هایی که خشونت را به شکل اغراق‌آمیز نشان می‌دهند چیست؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB ندارد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول ریال
  قیمت ۹۸۰۰۰
  تولید کننده Headless Wizard
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۱۳۹۶