ناهنجاری: مدافعان

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

عنوانی در سبک استراتژیک همزمان، با صحنه‌های زیادی از انفجار و خشونت فانتزی

سال: 2014
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برجستگی‌های بدن موجود فضایی مؤنثی که در ابتدای هر مرحله بازیکن را راهنمایی می‌کند و تصویر ثابتی از او به نمایش در می‌آید، به شکل اغراق‌آمیز طراحی شده است.
  انجام مأموریت‌های بازی می‌تواند تفکر استراتژیک، قدرت حل مسئله و مهارت‌های بازیکن را در تصمیم‌گیری‌های سریع بهبود ببخشد.
  موضوع اصلی بازی مبارزه‌ی موجودات فضایی با نیروهای انسان‌هاست و بازیکن کنترل نیروهای موجودات فضایی را بر عهده دارد. زاویه‌ی دوربین از بالا به پایین است و جزئیات زیادی از صحنه‌های مبارزه در نگاه اول دیده نمی‌شود اما قابلیت بزرگنمایی در صفحه‌ی بازی وجود دارد. تقریباً تمامی مراحل بازی پر است از صحنه‌های انفجار و تیراندازی ماشین‌های مسلح به سمت یکدیگر. این صحنه‌ها با جلوه‌های صوتی و بصری همراه‌اند با این حال هیچ‌ گاه خشونت به شکل اذیت‌کننده و همراه با خونریزی نمایش داده نمی‌شود.
  کنترل‌های بازی دشواری چندانی ندارد و می‌توان به‌راحتی آن‌ها را یاد گرفت. اما انجام مأموریت‌های بازی نیازمند تلاش بیشتری است. بازی دارای سه درجه سختی متفاوت است. با این حال حتی در ساده‌ترین حالت هم مواجهه با خیل دشمنان ممکن است دشوار باشد. سختی مراحل با پیشرفت در بازی بیشتر می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  «ناهنجاری: مدافعان» یک بازی استراتژیک همزمان و دفاع برجی است که بازیکن در آن مسئولیت دفاع از نیروهای فضایی در مقابل انسان‌ها را بر عهده دارد. در هر مرحله از بازی، ماشین‌های مسلح نیروهای انسانی وارد منطقه‌ می‌شوند و بازیکن باید با چینش مناسب نیروهای خودش، آن‌ها را از بین ببرد.
  انجام مأموریت‌های بازی می‌تواند تفکر استراتژیک و قدرت حل مسئله را در بازیکنان تقویت کند. خشونت در تمام طول بازی وجود دارد و صحنه‌های مبارزه‌ که شامل شلیک مداوم نیروها به سمت هم می‌شود، با جلوه‌های صوتی و بصری همراه‌اند. البته خشونت بازی از حد فانتزی فراتر نمی‌رود و شامل خونریزی و صحنه‌های اذیت‌کننده نمی‌شود.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی در ادامه‌ی داستان‌ عناوین گذشته‌ی مجموعه است که نیروهای فضایی به زمین حمله کرده بودند. با این تفاوت که در این‌جا بازیکن در دفاع از نیروهای فضایی عمل می‌کند و با نیروهای زمین می‌جنگد.

  کیفیت

  بازی «ناهنجاری: مدافعان» با نام انگلیسی Anomaly: Defenders از عناوین استراتژیک و دفاع برجی (Tower Defence) است که سال ۲۰۱۴ به بازار آمد. گرافیک بازی کیفیت مناسبی دارد و جزئیات زیادی در صحنه‌ها و مراحل دیده می‌شود. ضمن این‌که قابلیت بزرگنمایی هم وجود دارد که این جزئیات را بیشتر به نمایش می‌گذارد. صدای محیط و موسیقی بازی هم طراحی خوبی دارند و هماهنگ با حال و هوای مبارزه‌ها و مراحل‌اند. هر مرحله شاید در ابتدا ساده شروع شود اما خیلی زود چالش‌های زیادی به آن اضافه می‌شود که بازیکن را مجبور به اتخاذ تصمیم‌های استراتژیک می‌کند و به همین دلیل هم پیروز بیرون آمدن از مراحل با احساس رضایتمندی خاصی همراه خواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ این عنوان از معدود بازی‌هایی است که در آن بازیکن وظیفه دارد تا از نیروهای فضایی در مقابل انسان‌ها دفاع کند. نظر شما درباره‌ی این تغییر چه بود؟ آیا هنگام مبارزه احساس متفاوتی نسبت به بازی‌های دیگر داشتید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB ندارد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول ریال
  قیمت ۱۹۸۰۰۰
  تولید کننده ۱۱ Bit Studio
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۴