پروانه: میراث نگهبانان نور

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی اکشن و ماجراجویانه‌ی ایرانی همراه با نمایش خشونت و خون‌ریزی فانتزی

سال: 1396
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت اصلی بازی، پسر نوجوانی به نام فادیا است. اشتیاق و انگیزه‌ای که فابیا برای نجات شهر دارد، احساس شکستی که گاهی اوقات در مواجهه با مشکلات به او دست می‌دهد و در ادامه شجاعت و پشتکاری که برای رسیدن به هدفش از خود نشان می‌دهد از مواردی است که می‌تواند برای نوجوانان قابل درک باشد.
  فادیا در طول بازی تمام تلاش خود را می‌کند تا جلوی شیوع بیماری در شهرش را بگیرد. او در حین مراحل به افرادی نیازمند کمک هستند هم یاری می‌‌رساند. فادیا پسر خوش‌قلبی است با این حال برای مقابله با دشمنانش از خشونت استفاده می‌کند.
  گاهی اوقات و به ندرت از کلماتی چون لعنتی یا خفه‌شو در مکالمات استفاده می‌شود.
  فادیا در طول بازی با موجودات فانتزی کوچکی مبارزه می‌کند که بعد از کشته شدن منفجر می‌شوند و خون سبز رنگی از آن‌ها به جا می‌ماند. این خون بعد از چند لحظه از نقشه حذف می‌شود. سلاح‌های فادیا برای مبارزه شمشیر چوبی و قلاب‌سنگ است. یک هیولای اصلی در بازی وجود دارد که ظاهر نسبتاً ترسناکی دارد و ممکن است برای کودکان اذیت‌کننده باشد.
  عادت کردن به کنترل‌های بازی ممکن است در ابتدا کمی طول بکشد. ضمن این که کنترل‌ها در مواقعی به درستی عمل نمی‌کنند. مبارزه‌ با دشمنان در مجموع چندان سخت نیست و با کمی تلاش می‌توان مراحل را پشت سر گذاشت. درجه‌های مختلف برای دشواری در بازی وجود ندارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  پروانه: میراث نگهبانان نور یک بازی اکشن و ماجراجویانه‌ی ایرانی است. بازیکن در نقش پسر نوجوانی قرار می‌گیرد که باید جلوی شیوع یک بیماری خطرناک در شهر را بگیرد. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی در دنیای آن، مبارزه با دشمنان و حل کردن بعضی پازل‌های محیطی می‌شود.
  موضوعاتی چون شجاعت، فداکاری و امیدوار بودن در حین مواجهه با مشکلات در داستان بازی مطرح می‌شود. قهرمان بازی در مواجهه با دشمنانش که موجودات فانتزی کوچکی‌اند، از خشونت استفاده می‌کند. او می‌تواند با شمشیر چوبی یا قلاب‌سنگ با این موجودات مبارزه کند که باعث می‌شود بدنشان منفجر شود و بعد از مدتی هم از نقشه‌ی بازی حذف می‌شوند. عادت کردن به کنترل‌های بازی ممکن است مدتی طول بکشد.

  چکیده داستان

  فادیا پسر جوانی است که در شهری به نام ناریا زندگی می‌کند. یک بیماری عجیب و کشنده وارد شهر شده و فادیا باید تلاش کند با کمک بزرگان شهر جلوی شیوع این بیماری را بگیرد.

  کیفیت

  پروانه: میراث نگهبانان نور به عنوان یک بازی اکشن و ماجراجویانه‌ی ایرانی، عنوان نسبتاً باکیفیتی است که متأسفانه مشکلاتی در قسمت کنترل‌ها دارد. گرافیک بازی خوب است و مراحل، شخصیت‌ها و دنیای آن متنوع طراحی شده‌اند. گذشتن از موانع محیطی که پیش روی بازیکن قرار می‌گیرد هم گاهی اوقات چالش‌برانگیزند که تنوع خوبی به گیم‌پلی داده است. مأموریت‌های جانبی بازی می‌توانست بیشتر باشد که بازیکن زمان بیشتری را به گشت و گذار در دنیای آن بگذراند. بخش ساخت‌و‌ساز هم با این که طراحی خوبی دارد و کار با آن آسان است اما جای آیتم‌های بیشتر برای ساخت در آن خالی است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ در طول بازی به نظر می‌رسد که فادیا نسبت به سایر بچه‌های شهر امتیاز‌های بیشتری دارد و اجازه‌ی انجام کارهایی را دارد که سایر بچه‌ها نمی‌توانند انجام دهند. احساس شما نسبت به این تبعیضی که میان کودکان شهر انجام گرفته چه بود؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB ندارد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول ریال
  قیمت ۱۴۸۰۰۰
  تولید کننده Bearded Bird
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۱۳۹۶