A Juggler’s Tale

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی ماجراجویی درباره‌ی یک عروسک خیمه‌شب‌بازی در جستجوی آزادی

سال: 2020
  بررس بازی: زهرا اسکندریان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت اصلی داستان یک عروسک بدون صورت و بدون صدا اما با ظاهر و لباس‌های دخترانه است. او در طول بازی تلاش دارد تا خودش را از اسارت رها کند و به آزادی و استقلال برسد. تلاش برای استقلال و آزادی‌های فردی از الگوهای مناسب اخلاقی برای کودکان و نوجوانان است.
  داستان بازی از یک سیرک آغاز می‌شود و نشان می‌دهد که در سیرک‌ها، انسان‌ها و حیوانات در سختی و ظلم زندگی می‌کنند.
  در بخش‌هایی از بازی، صحنه‌های تعقیب و گریزی وجود دارد که ممکن است اندکی برای کودکان ناراحت‌کننده و اضطراب‌آور باشد.
  کنترل‌های بازی بسیار ساده و راحت هستند و خیلی زود یاد گرفته می‌شوند. معماهای بازی نیزساده و قابل پیش‌بینی هستند و به کارهایی مانند جابه‌جا کردن وسایل و پرتاب کردن آیتم‌ها محدود می‌شوند. داستان بازی از زبان راوی روایت می‌شود و برای همراهی با داستان، تسلط نسبی بر زبان انگلیسی نیاز است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی A Juggler’s Tale عنوانی ماجراجویی و پازلی و در ارتباط با یک عروسک خیمه شب‌بازی به نام «اَبی» است. اَبی در یک سیرک کار می‌کند و گویی که به‌ دست رئیس سیرک اسیر شده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که ابی تصمیم می‌گیرد خود را از دست رئیس سیرک رها کند و زندگی آزادانه‌ای را تجربه کند.
  روند تعقیب و گریز میان رئیس سیرک و ابی، پنج فصل داستانی را شکل می‌دهد. در طول بازی بازیکن نقش عروسک‌گردان را ایفا می‌کند. همچنین در طول بازی، کارهایی مانند حل معماهای متنوع، جا‌به‌جا کردن اشیا و پرتاب کردن آیتم‌های مختلف انجام می‌شود.

  چکیده داستان

  یک عروسک خیمه شب‌بازی به‌نام «اَبی»در یک سیرک دوره‌گرد زندگی می کند. او به عنوان یکی از هنروران این سیرک، در قالب نمایشی خطرناک کلاهی را از خرسی غول‌پیکر می‌رباید. پس از یک اجرای موفقیت آمیز اَبی، مشخص می‌شود بزرگ‌ترین خطری که زندگی او را تهدید می‌کند خرس بزرگ نیست بلکه رئیس سیرک است که او را مانند یک زندانی اسیر کرده است. داستان اصلی در روزی آغاز می‌شود که اَبی تصمیم می‌گیرد خود را از شرایط سختی که در آن گرفتار شده، رها کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  بازی A Juggler’s Tale گرافیک و نورپردازی بسیار خوبی دارد. فضای فانتزی آن و فراز و نشیب‌های ماجراجویی «اَبی» به خوبی به‌ تصویر کشیده شده است. موسیقی و صداگذاری نقش بسیار اساسی و مهمی در بازی دارند. صداگذار نقش راوی به‌ خوبی توانسته است داستان را انتقال دهد و تاثیرگذاری آن را بیشتر کند. همچنین در انتخاب موسیقی‌ها با دقت بسیار از موسیقی‌های فولکلوریک (محلی) استفاده شده است که با وجود ریتم یکسان‌ و امکان تکراری شدن‌شان، برای بازیکن به خوبی داستان را همراهی می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  – فکر می‌کنید زندگی در محیط‌هایی مانند سیرک‌ها و باغ‌وحش‌ها چه تبعات منفی‌ای برای حیوانات دارد؟ چگونه می‌توان به آن‌ها کمک کرد؟
  – شما تا چه‌ اندازه با خیمه‌شب بازی‌ها و نمایش‌های عروسکی آشنایی دارید؟ آیا چیزی در ارتباط با تاریخ آن‌ها در ایران شنیده‌اید؟

  مشخصات بازی

  واحد پول دلار
  قیمت ۱۸
  تولید کننده Kaleidoscube
  دستگاه های سازگار Xbox Series X، Xbox Series S، Nintendo Switch، Xbox One، Microsoft Windows، PlayStation۵
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است
  سال انتشار ۲۰۲۰