Absolver

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی مبارزه‌ای آنلاین با داستانی معمولی و خشونت فانتزی
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با این که مبارزه بخش زیادی از گیم‌پلی بازی را شکل می‌دهد، اما خشونت آن واقع‌گرایانه و خونین نیست. بازیکنان در اکثر مواقع با حرکات رزمی و مشت با دشمنانشان مبارزه می‌کنند و گاهی اوقات هم می‌توانند شمشیر به دست بگیرند. با این حال هیچ گاه خون و خشونت زیاد و اذیت‌کننده در بازی نشان داده نمی‌شود. گرافیک بازی هم در مجموع واقع‌گرایانه نیست.
  کنترل‌های بازی ممکن است برای بازیکنان کم‌تجربه کمی دشوار باشد با این حال با کمی تمرین می‌توان آنها را یاد گرفت. در مجموع حرفه‌ای شدن در بازی کار دشواری است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Absolver عنوانی در سبک نقش‌آفرینی و مبارزه‌ای است که در آن بازیکنان با حرکات رزمی و گاهی هم شمشیر با حریفانشان مبارزه می‌کنند. بازی در یک دنیای باز اتفاق می‌افتد و بازیکن نقش جنگجویی را بر عهده خواهد گرفت که می‌تواند در این دنیا بگردد و با افراد مختلفی مبارزه کند. این افراد ممکن است بازیکنان واقعی باشند یا توسط کامپیوتر هدایت شوند. خشونت با این که در طول بازی مداوم است اما خونین و واقع‌گرا نیست و هیچ خونی در طول مبارزه‌ها نمایش داده نمی‌شود. گزینه‌ی بازی تیمی هم در این عنوان وجود دارد که در این شرایط بازیکنان می‌توانند پیام‌های مشخص و از پیش‌ نوشته‌شده‌ای را برای هم ارسال کنند.

  چکیده داستان

  این بازی در مورد جنگجویی رزمی‌کار در دنیای آدال است که می‌خواهد به گروه Absolver بپیوندد و برای این کار باید مبارزه‌های زیادی را انجام دهد تا توانایی‌های خود را ثابت کند. در ابتدای بازی، بازیکن از میان سه کلاس مختلف شخصیت خودش را انتخاب می‌کند، که هر کدام استایل و شیوه‌ی جنگیدن خاص خود را دارند، سپس باید با انجام مبارزه‌های مختلف از برج آدال بالا برود و به عنوان یک جنگجوی رزمی‌کار حرفه‌ای به Absolve ملحق شود.

  کیفیت

  بازی Absolver ترکیبی از یک بازی نقش‌آفرینی و مبارزه‌ای است که در آن بازیکنان باید با تکیه بر مهارت‌های رزمی با دشمنان مختلف مبارزه کنند. بازی دنیای باز زیبا اما محدودی دارد که به نظر زمانی امپراتوری باشکوهی بوده و حالا به خرابه تبدیل شده است. طراحی بصری این عنوان متفاوت و چشم‌نواز است و از خشونت بی‌پرده‌ی بازی‌های مبارزه‌ای در آن خبری نیست. داستان بسیار کوتاه و ساده است و چندان به آن پرداخته نشده و احتمالاً تنها به این دلیل در بازی وجود دارد که مشوقی برای جلو رفتن بازیکن باشد. مبارزه‌ها طراحی چالش‌برانگیزی دارند و با وجود محدود بودن سلاح‌ها، استراتژی‌های مختلفی را می‌توان در آنها پیاده کرد. در انتهای بازی امکان مبارزه‌های تیمی هم آزاد می‌شود که هیجان مبارزه‌ها را بیشتر می‌کند. شاید تنها نکته‌ی منفی این عنوان را بتوان داستان آن دانست که عمق و جذابیت خاصی ندارد اما به جز آن Absolver عنوان مبارزه‌ای متفاوتی است که با طراحی خاص و زیبایی که دارد، چه از نظر بصری و چه در مبارزه‌ها، می‌تواند برای بسیاری سرگرم‌کننده باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در مورد رقابت مقابل بازیکنان واقعی با فرزندتان صحبت کنید. آیا برای فرزند شما رقابت در مقابل بازیکنان با رقابت در مقابل شخصیت‌های کامپیوتری تفاوتی دارد؟ ـ می‌توانید در مورد مدیتیشن صحبت کنید. قهرمان این بازی با مدیتیشن، مهارت‌های جدیدی به دست می‌آورد. آیا شما هم تجربه‌ی این کار را داشته‌اید؟ به نظرتان مدیتیشن چه فوایدی برای انسان دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Devolver Digital
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷