Ace Combat 7: Skies Unknown

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اکشن و ماجراجویانه، با مبارزه‌های هوایی و داستانی قوی
سال: 2019
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در داستان بازی اشاره‌هایی به روابط سیاسی میان کشورها و قاره‌های دنیای خیالی بازی می‌شود. همچنین موضوع جنگ و کشمکش‌های سیاسی به دفعات در بازی مطرح می‌شود که دنبال کردن و فهم آن‌ها می‌تواند برای نوجوانان دشوار باشد. در یکی از صحنه‌های داستانی بازی، بعضی شخصیت‌ها در حال باز کردن بطری و نوشیدن مشروبات الکلی نشان داده می‌شوند.
  در مکالمات بازی به‌دفعات از کلمات توهین‌آمیز به زبان انگلیسی مانند ass و s..t استفاده می‌شود.
  اکثر مأموریت‌های بازی به مبارزه و شلیک هواپیماها و جت‌ها به سمت هم ختم می‌شود. با این‌که هیچ گونه خونریزی و مجروح شدن خلبانان نشان داده نمی‌شود اما اکشن این مبارزه‌ها نسبتاً سریع است و صحنه‌های زیادی از تیراندازی، انفجار و منفجر شدن هواپیما نشان داده می‌شود. جت‌ها می‌توانند به سمت هم با موشک، تفنگ ماشینی و بمب شلیک کنند. ضمن این‌که گرافیک بازی واقع‌گرایانه است که خشونت آن را جدی‌تر می‌کند. در حالت بازی با دستگاه واقعیت مجازی، تأثیرگذاری خشونت بازی بیشتر هم می‌شود.
  کنترل‌های بازی با توجه به نیاز به پرواز ممکن است در ابتدا کمی دشوار به نظر بیایند اما بازی به‌خوبی بازیکن را راهنمایی می‌کند و یاد گرفتن آن‌ها طولی نخواهد کشید. مبارزه‌های بازی هم در ابتدا چندان دشوار نیستند اما با جلو رفتن در بازی دشواری مراحل بیشتر می‌شود و به احتمال زیاد بازیکن مجبور می‌شود بعضی مراحل را چندین بار انجام دهد تا در آن‌ها موفق شود. ضمن این‌که داستان بازی به زبان انگلیسی است و فهم آن نیازمند این است که بازیکن آشنایی متوسطی با این زبان داشته باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Ace Combat 7: Skies Unknown عنوانی ماجراجویانه و اکشن است که در آن بازیکنان باید با هدایت جت‌ها و هواپیماهای جنگی با دشمنان‌شان در آسمان مبارزه کنند. مبارزه‌ها شامل تیراندازی به سمت دشمنان و همچنین مقابله با موانع طبیعی است که پیش روی بازیکن قرار می‌گیرد. با این‌که کنترل‌های بازی ساده‌اند و با کمی تمرین بازیکن می‌تواند آن‌ها را یاد بگیرد، اما دشواری بازی با پیشرفت در آن بیشتر می‌شود و رد کردن بعضی مراحل نیاز به تمرین بیشتری خواهد داشت. مبارزه‌های بازی شامل تیراندازی جت‌ها و هواپیماهای جنگی به سمت هم می‌شود که می‌توانند با تفنگ ماشینی،‌ بمب یا موشک باشد. با این‌که خونریزی و مجروح شدن خلبان‌ها در بازی نشان داده نمی‌شود اما اکشن مبارزه‌ها نسبتاً سریع و با نمایش انفجار‌ها و تیراندازی‌های زیادی همراه است و هواپیما هم بعد از اصابت ضربه به آن‌ها در هوا منفجر می‌شوند. ضمن این‌که گرافیک بازی واقع‌گرایانه است که می‌تواند تأثیرگذاری خشونت آن را بیشتر کند. در این بازی بعضی مباحث بزرگسالانه هم مطرح می‌شود، مانند وجود مفاهیم جنگی و کشمکش‌های سیاسی در داستان بازی و همچنین نمایش مصرف نوشیدنی‌های الکلی در قسمت‌های داستانی آن. در مکالمات بازی هم که اکثراً میان خلبان‌ها شکل می‌گیرد،‌ به‌دفعات از کلمات توهین‌آمیز به زبان انگلیسی استفاده می‌شود. این بازی را می‌توان با دستگاه واقعیت مجازی پلی‌استیشن هم بازی کرد که تجربه‌ی بسیار واقعی‌تری از اتفاقات بازی خواهد بود البته سازندگان این دستگاه‌ها، استفاده از آن را برای نوجوانان زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌کنند، چرا که می‌تواند بر رشد فیزیولوژیکی آن‌ها تأثیر داشته باشد.

  چکیده داستان

  اتفاقات این عنوان در همان دنیای خیالی معروف این مجموعه بازی رخ می‌دهد. در ادامه‌ی اتفاقات دو بازی Ace Combat 04 و Ace Combat 05، فدراسیون اوسیان،‌ با شکستن پیمان صلحی که میان نیروهای نظامی آن‌ها و اروسیا و باقی کشورهای قاره‌ی یوسیان شکل گرفته بوده، جنگی را به پا می‌کند که کشورهای بسیاری درگیر آن می‌شوند. نیروهای اروسیا با حمله به اوسیان، رئیس‌ جمهور سابق آن‌ها را گروگان می‌گیرند، ضمن این‌که مناطق زیادی از خاک آن‌ها را هم اشغال می‌کنند. بازیکن در نقش یک خلبان اوسیانی بازی می‌کند که می‌خواهد جلوی حمله‌ی دشمن را بگیرد اما در هنگام انجام عملیات نجات رئیس جمهور، به اشتباه به سمت هواپیمای فرار و خودی تیراندازی می‌کند. او در دادگاه محکوم می‌شود و باید طی ۲۰ عملیات مختلف دوباره توانایی‌ها و مهارت‌های خودش را ثابت کند و با مبارزه با نیروهای دشمن، تلاش کند تا این جنگ را به پایان برساند.

  کیفیت

  بازی Ace Combat 7: Skies Unknown با داستان قوی و مبارزه‌های هیجان‌انگیزی که دارد توانسته هم طرفداران قدیمی این بازی‌ها و هم بازیکنان تازه‌وارد را به خود جذب کند. گرافیک بازی طراحی واقع‌گرایانه و زیبایی دارد که حس پرواز را کاملاً به بازیکن منتقل می‌کند. ضمن این‌که تغییرات آب و هوایی فقط برای زیبایی اضافه نشده‌اند، بلکه در اتفاقات بازی هم دخیل‌اند و پرواز در آن‌ها متفاوت خواهد بود. داستان بازی با وجود این‌که درگیرانه است و سعی کرده وجه احساسی هم داشته باشد اما دنبال کردن آن ممکن است در مواقعی برای بازیکن دشوار باشد، چرا که نام‌های کشورها و قاره‌هایی که در آن استفاده شده بسیار شبیه به یکدیگر و گیج‌کننده‌اند. مبارزه‌ها اکشن خوب و پرسرعتی دارند و با این که در بعضی مراحل، کمی بیش از حد انتظار دشوار می‌شوند، اما این دشواری هیچ‌گاه به مرز رها کردن بازی نمی‌رسد و حتی بازیکن تشویق می‌شود تا با تلاش بیشتر، آن مرحله را رد کند. این بازی را می‌توان با دستگاه واقعیت مجازی هم تجربه کرد که واقع‌گرایی دنیای بازی را دوچندان می‌کند. متأسفانه در این حالت بازیکن نمی‌تواند مأموریت‌های اصلی را انجام دهد و تعدادی مأموریت مشخص فقط برای حالت واقعیت مجازی طراحی شده‌اند، با این حال انجام بازی در این حالت همچنان می‌تواند تجربه‌ای به یادماندنی و بسیار واقعی از پرواز در آسمان باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ بعضی مراحل این بازی نسبتاً دشوارند و رد کردن آن‌ها نیاز به تمرین زیادی دارد. آیا دشواری این مراحل برای شما اذیت‌کننده بود؟ می‌توانید درباره‌ی موقعیت‌هایی در زندگی روزمره‌تان که با چنین شرایطی روبه‌رو می‌شوید، صحبت کنید؛ مشکلاتی که با یک بار امتحان کردن حل نمی‌شوند و نیاز به تلاش بیشتری دارند. ـ اگر این بازی را هم به صورت عادی و هم با دستگاه واقعیت مجازی تجربه کرده‌اید، می‌توانید از تفاوت این دو تجربه صحبت کنید. به نظرتان تکنولوژی واقعیت مجازی چه تغییر مهمی می‌تواند در زندگی انسان ایجاد کند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت، نمایش مقدار کمی خون، استفاده از کلمات توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Bandai Namco
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۹