Ancestors Legacy

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی استراتژیک همزمان با الهام از اتفاقات تاریخی و خشونت زیاد

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در مکالمات بازی از کلمات توهین‌آمیزی مانند bastard و hell استفاده می‌شود.
  این بازی با الهام از اتفاقات و اشخاص واقعی و تاریخی طراحی شده است. با این که همه‌ی اتفاقات آن کاملاً مطابق با واقعیت نیستند اما بازیکن می‌تواند به طور کلی با اقوام و گروه‌های مختلف در بازه‌های تاریخی و درگیری‌های پیش‌آمده میان آن‌ها آشنا شود. مانند وایکینگ‌ها، آنگلوساکسون‌ها، اسلاو‌ها و... . بعضی از شخصیت‌هایی که در داستان حضور دارند هم واقعی‌اند. همچنین سبک مبارزه‌های بازی می‌تواند تفکر استراتژیک بازیکن را تقویت کند.
  اقوامی تاریخی و واقعی در بازی نشان داده می‌شوند مانند وایکینگ‌ها، توتون‌ها، آنلگوساکسون‌ها و اسلاو‌ها به همراه شخصیت‌های تاریخی که رهبری این گروه‌ها را بر عهده داشتند. همچنین بعضی اتفاقات و جنگ‌هایی که به نمایش درمی‌آیند هم ریشه در واقعیت دارند.
  با توجه به بازه‌ی تاریخی‌ای که در بازی به نمایش درآمده میزان خشونت و اعمال بی‌رحمانه‌ای که انجام می‌شود بسیار زیاد است. این خشونت با واقع‌گرایی زیاد، خونریزی، صدای فریاد درد و ناله‌ی افراد زخمی و دشمنان و جلوه‌های صوتی مختلف همراه است. با این که دوربین بازی به صورت پیش‌فرض از زاویه‌ی بالا صحنه را نشان می‌دهد اما امکان بزرگ‌نمایی هم وجود دارد و می‌توان صحنه‌های مبارزه‌ها را از نزدیک و با جزئیات بالا تماشا کرد. سربازان بازیکن با سلاح‌های ابتدایی مانند نیزه و تیروکمان به نیروهای دشمنان حمله می‌کنند و همچنین به دفعات روستاها را غارت می‌کنند و آن‌ها را به آتش می‌کشند. در قسمت‌های غیرتعاملی صحنه‌هایی از مبارزه‌ها از زاویه‌ی نزدیک، افرادی که به چوب بسته شده‌اند تا آتش زده شوند، تصاویر کارتونی از اجساد خونین و... نشان داده می‌شود.
  با توجه به این که بازی در سبک استراتژیک همزمان قرار می‌گیرد، کنترل‌های آن و انجام کارهای مختلف ممکن است برای بازیکنان تازه‌وارد به این ژانر، دشوار باشد. اما با کمی تمرین می‌توان آن‌ها را یاد گرفت.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Ancestors Legacy یک بازی استراتژیک همزمان است که با الهام از وقایع تاریخی طراحی شده است. ۴ تمدن مختلف در بازی وجود دارد که بازیکن می‌تواند با هر کدام از آن‌ها بازی را شروع کند. وایکینگ‌ها، آنگلوساکسون‌ها، اسلاو‌ها و توتون‌ها. در ادامه باید با پیش گرفتن استراتژی‌های مختلف در درگیری‌ها و مبارزه‌هایی که پیش می‌آید پیروز شود و داستان را پیش ببرد.
  خشونت قابل توجه و واقع‌گرایانه‌ای در بازی نمایش داده می‌شود. نیروهای بازیکن با سلاح‌هایی مانند نیزه و تیروکمان به دشمنان حمله می‌کنند و در موقعیت‌های مختلفی روستاها را به آتش می‌کشند. مبارزه‌ها با خونریزی، قطع عضو، صدای فریاد درد و ناله و جلوه‌های صوتی همراه است و امکان بزرگ‌نمایی دوربین در حین بازی وجود دارد. در قسمت‌های غیرتعاملی صحنه‌های خشن‌تری از مبارزه‌ها و افرادی که دست و پایشان بسته شده هم نمایش داده می‌شود. این بازی را می‌توان به صورت آنلاین و با بازیکنان دیگر هم انجام داد.

  چکیده داستان

  این بازی چند کمپین داستانی دارد که هر کدام مربوط به یکی از تمدن‌های نمایش‌داده شده می‌شوند و اتفاقات مرتبط با آن‌ها را دنبال می‌کند.

  کیفیت

  Ancestors Legacy چه از طرف منتقدان و چه بازیکنان با بازخوردهای خوبی مواجه شد. بازی در سبک استراتژیک همزمان است و در آن کمپین‌های مختلفی برای بازی وجود دارد. محتوای قابل بازی و آفلاین این عنوان یکی از دلایل محبوبیت آن میان بازیکنان است. هر تمدن ویژگی‌های خاصی برای خودش دارد که استراتژی‌های متفاوتی را هم می‌طلبد. گرافیک، موسیقی و صداگذاری‌های این بازی از دیگر ویژگی‌های قابل توجه آن‌ هستند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ از تمدن‌هایی که در بازی حضور دارند کدام را می‌شناختید؟ می‌توانید در مورد تمدن‌های دیگری که با‌ آن‌ها آشنایی دارید یا مربوط به جغرافیای کشور خودمان می‌شود صحبت کنید.
  ـ خشونت بی‌رحمانه و قابل توجهی در این بازی نمایش داده می‌شود. می‌توانید درباره‌ی این خشونت و احساسی که به شما می‌داد صحبت کنید. آیا کاری در بازی بود که انجام آن برایتان اذیت‌کننده باشد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB ندارد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۵
  تولید کننده Destructive Creations
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸