Anthem

thumbnail
۱۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
عنوانی اکشن و علمی‌تخیلی، با خشونت فانتزی و گیم‌پلی تکراری
سال: 2019
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  freelancerها اعتقاد زیادی به کار تیمی و همکاری برای رسیدن به یک هدف مشترک دارند. شعار آن‌ها این است: «به تنهایی قوی، با دیگران قوی‌تر».
  در مکالمات و همین‌طور در بعضی صحنه‌ها اشاره‌هایی به نوشیدنی‌های الکلی و مست بودن وجود دارد. یکی از شخصیت‌ها در حال کشیدن پیپ نشان داده می‌شود.
  در مکالمات بازی چند بار از کلمات توهین‌آمیز مانند s..t استفاده شده است.
  این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین بازی کرد که تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  بخش قابل توجهی از بازی به مبارزه با موجودات رباتی یا انسان‌هایی در پوشش ربات می‌گذرد. مبارزه‌ها با استفاده از انواع سلاح‌ها مانند شات‌گان، پیستول، تک‌تیر، مواد انفجاری و همین‌طور سلاح‌های فانتزی انجام می‌شوند. صحنه‌های مبارزه معمولاً شلوغ و پر زدوخورد‌اند و تیراندازی و انفجارهای زیادی در آن‌ها دیده می‌شود. گاهی اوقات هم با نمایش مقداری خون همراه‌اند. با این حال خشونت بازی فانتزی است و به شکل واقع‌گرایانه نمایش داده نمی‌شود. دشمنان بعد از مردن از صفحه‌ی بازی محو می‌شوند و جسدشان روی زمین باقی نمی‌ماند.
  کنترل‌های بازی به‌خوبی عمل می‌کنند و پیچیدگی خاصی ندارند، با این حال بازی توضیح بسیار مشخصی درباره‌ی آن‌ها نمی‌دهد و به‌جز چند راهنمایی کوچک، بازیکن باید خودش باقی موارد را با جلو رفتن در بازی کشف کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Anthem عنوانی در سبک اکشن نقش‌آفرینی آنلاین است که عناصری از عناوین تیراندازی سوم‌شخص را هم در خود دارد. با این‌که یک حالت تک‌نفره هم در بازی وجود دارد اما بازیکن تشویق می‌شود که مأموریت‌ها را به صورت تیمی انجام دهد. داستان بازی علمی‌تخیلی است و بازیکنان در لباس‌های رباتی به جنگِ دیگر موجودات می‌روند. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی در دنیای آن، انجام مأموریت‌‌ها و شرکت در مبارزه‌ها می‌شود. مبارزه‌ها درگیرانه، سریع و با خشونت فانتزی زیادی همراه‌اند. بازیکن می‌تواند با انواع سلاح‌های واقعی و فانتزی با دشمنانش بجنگد. سلاح‌هایی چون انواع تفنگ، مواد انفجاری و توپ‌های جنگی. در صحنه‌های مبارزه، انفجارها و تیراندازی‌های زیادی رخ می‌دهد و گاهی اوقات هم با نمایش مقداری خون همراه‌اند. با این حال خشونت واقع‌گرایانه در آن‌ها دیده نمی‌شود. چندین مورد اشاره به سیگار و نوشیدنی‌های الکلی در بازی وجود دارد و در مکالمه‌ها هم گاهی اوقات کلمات توهین‌آمیز به زبان انگلیسی استفاده می‌شود. از آن‌جایی که بازی آنلاین است و اکثر مواقع به صورت تیمی انجام می‌شود، احتمال روبه‌رو شدن بازیکنان با محتوای توهین‌آمیز از سمت دیگران وجود دارد.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی در یک سیاره‌ی بی‌نام رخ می‌دهد و نام بازی هم برگرفته‌ از Anthem of Creation است، نیرویی قوی و ناشناخته که دلیل به وجود آمدن تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته و حتی اتفاقات تهدیدآمیز این جهان است. بازیکن در نقش یک Freelancer بازی می‌کند، اشخاصی در لباس‌هایی ویژه که مأموریت‌شان نجات انسان‌ها از دست کسانی است که می‌خواهند به این نیروی ویژه دست پیدا کنند و البته اهداف شومی هم برای استفاده از آن در سر دارند.

  کیفیت

  بازی Anthem از بعضی زوایا عنوان امیدوارکننده‌ای است: گرافیک آن کیفیت بسیار خوبی دارد که صحنه‌های زیبایی را در طول بازی خلق می‌کند، تیراندازی‌ها و مبارزه‌ها دقیق و هیجان‌انگیز‌اند و به بازیکن حس قدرت می‌دهند و از همه مهم‌تر قسمت‌های پرواز بر فراز سیاره‌ها و دنیاها که تجربه‌ی آن‌ها برای بسیاری لذت‌بخش خواهد بود. با این حال مشکلات مختلفی در این بازی وجود دارد که نمی‌گذارد بازیکن به اندازه‌ی کافی از آن لذت ببرد. داستان و روایتی که در بازی مطرح می‌شود چندان قوی نیست، شخصیت‌ها به‌خوبی پرداخته نشده‌اند و بازیکن آن‌طور که باید به آن‌ها اهمیت نمی‌دهد. ضمن این‌که پایان‌بندی آن هم اصلاً رضایت‌بخش نیست. مسئله‌ی دیگر در بازی، تکراری و خسته‌کننده‌ شدن مأموریت‌های آن است. مأموریت‌ها بعد از مدت کوتاهی بسیار شبیه به هم می‌شوند و این مسئله در یک عنوان نقش‌آفرینی که انجام مأموریت‌ها برای ارتقای شخصیت مهم است، می‌تواند بسیار اذیت‌کننده باشد. بسیاری از این مشکلات ممکن است با ارائه‌ی نسخه‌های به‌روز‌رسانی برطرف شوند اما تا پیش از آن، Anthem نمی‌تواند آن‌طور که باید هواداران این سبک را راضی کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین بازی کرد و در این حالت احتمال روبه‌رو شدن با محتوای توهین‌آمیز از سمت دیگر بازیکنان وجود دارد. می‌توانید درباره‌ی روش‌های برخورد با چنین رفتاری صحبت کنید. ـ داستان بازی درباره‌ی جهانی است که موجودات دیگری به‌جز انسا‌ن‌ها هم در آن زندگی می‌کنند. فکر می‌کنید اگر واقعاً روزی موجودات زنده‌ی دیگری در این دنیا پیدا شوند، انسان‌ها باید چه رفتاری به آن‌ها نشان دهند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت، نمایش مقدار کمی خون، استفاده از سیگار، اشاره‌هایی به نوشیدنی‌های الکلی، استفاده از کلمات توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۷۰
  تولید کننده BioWare
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۹