Antigraviator

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی اتوموبیل‌رانی در فضایی آینده‌گرایانه، با سرعت زیاد و جاده‌های متنوع
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  خشونت بازی بسیار فانتزی است. بازیکن ممکن است با از دست دادن کنترل ماشین آن را به کناره‌های جاده بزند یا این که در راه با مین‌ یا سنگ‌های بزرگی روبه‌رو شود که سرعتش را کم خواهند کرد. سرنشینان هیچ‌گاه زخمی نمی‌شوند و خون‌ریزی در بازی نشان داده نمی‌شود.
  کنترل‌های راندن ماشین‌ها ساده‌اند و بازیکنانی که با این سبک بازی‌ها آشنایی داشته باشند آنها را سریع یاد خواهند گرفت. با این حال بازی می‌تواند دشواری‌هایی هم داشته باشد چرا که نقشه‌ی راهنما در آن وجود ندارد، ضمن این که بازیکن در جاده‌ها با موانعی مانند مین روبه‌رو خواهد شد. البته سرعت رانندگی هم بسیار بالاست و برای بازیکنان کم‌تجربه ممکن است کنترل ماشین دشوار باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Antigraviator عنوانی اتوموبیل‌رانی است که طراحی فضای آن در سبک آینده‌نگرایانه انجام شده است. بازیکنان می‌توانند در پیست‌های مختلف در رقابت با هوش مصنوعی و یا در حالت آنلاین با دیگر بازیکنان مسابقه دهند. سرعت حرکت ماشین‌ها بسیار زیاد است و با وجود کنترل‌های ساده‌ای که بازی دارد ممکن است در ابتدا برای بازیکنان کم‌تجربه دشوار باشد. خشونت بازی در حد برخورد ماشین با کناره‌های جاده یا برخورد با سنگ و موانع موجود در راه است که البته در هیچ کدام راننده زخمی نمی‌شود و به صورت فانتزی نمایش داده شده است. در حالت آنلاین بازی امکان مکالمه میان بازیکنان وجود دارد و ممکن است بازیکنان در آن با محتوای توهین‌آمیز از سمت دیگر بازیکنان روبه‌رو شوند.

  چکیده داستان

  به عنوان یک بازی اتوموبیل‌رانی، داستان خاصی در این بازی وجود ندارد اما فضای کلی آن سال ۲۲۱۰ را به تصویر می‌کشد و بازیکن سوار بر یک ماشین‌ فوق سریع باید در جاده‌های مختلفی در سرتاسر دنیا مسابقه ‌دهد. به غیر از سرعت بالای ماشین‌ها که ویژگی اصلی بازی است، در طول مسیر هم موانع طبیعی و غیر طبیعی برای کم کردن سرعت بازیکن قرار داده شده‌اند. بازی چندین مسابقه‌ی مختلف دارد که برای وارد شدن به آنها باید از ارز داخل بازی استفاده کرد که این ارز را می‌توان با انجام مسابقه‌های سریع و قرار گرفتن در رتبه‌های اول تا سوم به دست آورد.

  کیفیت

  یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های Antigraviator با سایر بازی‌های اتوموبیل‌رانی، سرعت بسیار زیاد آن است. بر خلاف سایر عناوین این‌ ژانر که محدودیت سرعت در آنها وجود دارد، در این بازی سرعت ماشین تا هر جایی که بازیکن بخواهد بیشتر و بیشتر خواهد شد. البته از جایی به بعد کنترل ماشین تقریباً ناممکن می‌شود و باید سرعت آن را در حدی نگه داشت که کنترلش از دست خارج نشود. پیست‌ها و جاده‌هایی که در بازی قرار داده‌ شده‌اند، متنوع و با طراحی‌های متفاوت‌اند. از ساحل‌های شنی گرفته تا کوهستان، جنگل، کویر و حتی فضا و کهکشان. این طراحی‌های خاص را می‌توان یکی از نقاط قوت بازی به حساب آورد. موسیقی بازی هم بسیار با تم آینده‌گرایانه‌ی آن هماهنگ است و حس خوبی به بازیکن می‌دهد. کنترل‌های بازی ساده‌اند، با این حال نبود نقشه‌ی راهنما و همین‌طور اضافه شدن موانعی مانند سنگ و مین در جاده آن را چالش‌برانگیز‌تر کرده است. البته گاهی اوقات بیش از حد دشوار می‌شود و به نظر می‌رسد که با هر ترفند و آیتم کمکی هم نمی‌توان در آن پیروز شد. نکته‌ی دیگری که می‌تواند اذیت‌کننده باشد پولی بودن تورنومنت‌های بازی است که برای باز کردن آنها باید از ارز داخل بازی استفاده کرد. این نکته به این معنی است که گاهی برای باز کردن مرحله‌ی بعد، بازیکن باید مدت‌ها یک مرحله‌ی تکراری را بازی کند تا پول کافی به دست بیاورد. به جز این موارد، Antigraviator یک بازی اتوموبیل‌رانی سرگرم‌کننده است که مخصوصاً برای علاقه‌مندان به سرعت زیاد در این سبک بازی‌ها می‌تواند بسیار جالب باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این بازی در سبک آینده‌نگرایانه ساخته شده است. آیا این سبک را می‌شناسید؟ می‌توانید در مورد ویژگی‌های این سبک و پیشینه‌ی‌ آن در خانه صحبت کنید. ـ بازی‌ها و فیلم‌های زیادی وجود دارند که سعی کرده‌اند جهان را در سال‌های آینده به تصویر بکشند. کدام یک از آنها به نظر شما قابل‌باورتر از بقیه بوده است؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR (بدون رتبه‌بندی)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۵
  تولید کننده Iceberg Interactive
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸