Apex Legends

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
عنوانی در سبک بتل رویال،‌ با خشونت و گرافیکی واقع‌گرایانه‌تر از سایر بازی‌های این ژانر
سال: 2019
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین بازی کرد که تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  هدف اصلی بازیکن در این بازی از بین بردن حریفان است تا زمانی که تنها خودش یا تیمش تنها افراد باقی‌مانده باشند. خشونت هم در اکثر زمان‌های بازی دیده می‌شود و با این که شخصیت‌ها چندان طراحی‌های انسانی ندارند اما سلاح‌ها و‌ صداهای شلیک گلوله‌ها نسبتاً واقع‌گرایانه‌اند. ضمن این‌که حریفان بازیکن همیشه افراد واقعی‌اند و نه هوش مصنوعی. شخصیت‌ها هنگام تیر خوردن خونریزی می‌کنند، البته این خون نمایش واقعی ندارد. همچنین بازیکنان می‌توانند حریفانی را که ضعیف شده‌اند با ضربه‌های آخری مانند چاقو زدن، زدن شوکر یا مشت زدن بکشند که این تصاویر از زاویه‌ی نزدیک‌تری نشان داده می‌شوند. سلاح‌هایی که در بازی قابل استفاده‌اند شامل انواع تفنگ مانند تک‌تیر، تفنگ ماشینی، شات‌گان، مواد منفجره و... می‌شود. این بازی از زاویه‌ی اول‌شخص تجربه می‌شود که هیجان و تأثیرگذاری خشونت آن را بیشتر می‌کند.
  کنترل‌های اصلی بازی ساده‌اند و شامل حرکت و تیراندازی می‌شود. با این حال موفق شدن در بازی، بستگی به میزان مهارت‌ هم‌تیمی‌ها و همچنین حریفان بازیکن دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Apex Legends عنوانی در سبک بتل رویال و اول‌شخص است که به صورت آنلاین انجام می‌شود. بازیکنان با قرار گرفتن در نقشه‌ی بازی و در گروه‌های سه نفره، باید تلاش کنند تا با پیدا کردن تجهیزات و سلاح‌های مختلف زنده بمانند و در عین حال با هدف قرار دادن سایر بازیکنان و تیم‌ها، در نهایت خودشان تنها افراد باقی مانده در بازی باشند. نقشه‌ی این بازی به مرور کوچک‌تر و محدوده‌ی عمل بازیکن کمتر می‌شود. گیم‌پلی این بازی مانند سایر عناوین این سبک،‌ شامل بقا و استفاده از خشونت برای نابود کردن حریفان می‌شود. بازیکن می‌تواند از انواع سلاح‌ها مانند تک‌تیر، شات‌گان، تفنگ ماشینی، مواد منفجره و... در مبارزه‌ها استفاده کند. با این‌که گرافیک آن چندان واقع‌گرایانه نیست اما صدای عمل کردن تفنگ‌ها نسبتاً واقعی است، ضمن این‌که هنگام تیر خوردن شخصیت‌ها، خون فانتزی نمایش داده می‌شود. همچنین بازیکنان می‌توانند حریفانی که ضعیف شده‌اند را با ضربه‌های نهایی مانند چاقو یا مشت زدن بکشند. این بازی تنها به صورت تیمی انجام می‌شود که در این حالت بازیکنان می‌توانند با هم صحبت کنند و امکان استفاده از کلمات توهین‌آمیز از سمت دیگر بازیکنان وجود دارد.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی که ساخته‌ی تیم Respawn است، در دنیایی مشابه بازی Titanfall 2 که آن هم ساخته‌ی همین مجموعه است،‌ رخ می‌دهد. در ابتدای هر دست حداکثر ۶۰ بازیکن روی یک نقشه فرود می‌آیند و باید با کمک هم‌تیمی‌هایشان تلاش کنند تا پایان بازی، تنها تیم یا افراد باقی مانده روی نقشه باشند.

  کیفیت

  بازی Apex Legends از همان ساعات اولیه‌ی انتشارش با واکنش مثبت منتقدین و بازیکنان مواجه شد و در مدت کوتاهی کاربران زیادی را جذب خود کرد. در این بازی برای اولین بار با شخصیت‌های «قهرمان» در سبک بتل رویال روبه‌رو می‌شویم. بازی چندین قهرمان مختلف و منحصربه‌فرد دارد که هر کدام توانایی‌های خاص خود را دارند. اتفاقات بازی در دنیای بازی‌‌های Titanfall رخ می‌دهد و مناظر و همچنین سلاح‌هایی که استفاده می‌شود برای کسانی که این مجموعه را تجربه کرده‌اند،‌ آشنا خواهد بود. تیراندازی‌ها و مبارزه‌های بازی طراحی بسیار خوبی دارند و تیراندازی با هر تفنگ و سلاح، حس بسیار متفاوتی با دیگری دارد. تقریباً تمامی قهرمانان بازی، مهارت‌هایی دارند که می‌توان از آن‌ها در زمان‌هایی که مبارزه‌ها درگیرانه می‌شود استفاده کرد تا از میدان نبرد کمی فاصله گرفت. یکی از مهم‌ترین نکات این بازی سیستم ارتباط هم‌تیمی‌ها با یکدیگر است که در آن بازیکنان می‌توانند با فشار دادن تنها یک دکمه، اطلاعات مهم و حیاتی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و نیاز به مکالمه در آن کمتر می‌شود. مجموع این ویژگی‌ها باعث شده تا Apex Legends تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های سبک بتل رویال شود که می‌تواند مهم‌ترین رقیب برای دیگر بازی‌های این سبک به خصوص Fortnite باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ اگر دیگر بازی‌های دیگر سبک بتل رویال را هم تجربه کرده‌اید، می‌توانید درباره‌ی تفاوت‌های اصلی Apex Legends با دیگر عناوین این سبک صحبت کنید. شما کدام یک بازی‌های این سبک را بیشتر می‌پسندید؟ چرا؟ ـ این بازی را می‌توان به صورت آنلاین و با همکاری بازیکنان دیگر تجربه کرد. می‌توانید درباره‌ی روش‌های مقابله با محتوای توهین‌آمیزی که از سوی دیگر بازیکنان مطرح می‌شود، صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت و نمایش خون
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول رایگان
  تولید کننده Respawn Entertainment
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۹