Aragami

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی مخفی‌کاری با نمایش خون‌ریزی و خشونت زیاد و داستانی در مورد انتقام‌گیری
سال: 2016
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فضایی که در بازی ترسیم شده ژاپنی خیالی و قدیمی است و معماری، سبک لباس پوشیدن و طبیعتی که در بازی نشان داده می‌شود مطابق با فرهنگ ژاپنی است.
  با این که بازی واقع‌گرایانه نیست اما خشونتی که در آن نمایش داده می‌شود بسیار زیاد و البته تأثیرگذار است. بازیکن با انواع سلاح‌های تیز مانند شمشیر، خنجر و ... می‌تواند به دشمنانش حمله کند و با هر ضربه مقدار قابل توجهی خون به اطراف پخش می‌شود. اجساد دشمنان و خون ریخته شده از آنها از نقشه‌ی بازی محو نمی‌شود و این اجساد حتی قابل جابه‌جایی‌اند. خشونت این بازی را می‌توان ستایش‌شده هم به حساب آورد چرا که بازی برای انجام حرکات نمایشی هنگام حمله به دشمنان، به بازیکن امتیاز بیشتری می‌دهد.
  کنترل‌های بازی نسبتاً ساده‌اند و بازیکن با کمی تمرین می‌تواند آنها را یاد بگیرد. با این حال یاد گرفتن به کار گیری مهارت‌های مختلف شخصیت اصلی بازی می‌تواند کمی زمان‌بر باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Aragami عنوانی اکشن و مخفی‌کاری است که اتفاقات آن در‌ ژاپنی خیالی و قدیمی رخ می‌دهد. داستان بازی در مورد انتقام‌گیری است و قهرمان بازی هم یک روح انقام‌گیرنده است که باید افراد زیادی را در طول بازی بکشد. او با هر قتلی که انجام می‌دهد، امتیاز به دست می‌آورد و می‌تواند از این امتیازات برای ارتقای مهارت‌ها و توانایی‌هایش استفاده کند. با وجود ظاهر کارتونی بازی، خشونت آن زیاد و خونین است. بازیکن با استفاده از شمشیر، خنجر و ... به دشمنانش حمله می‌کند و با هر ضربه مقدار قابل توجهی خون به اطراف ریخته می‌شود. اجساد و خونی که از آنها ریخته شده از نقشه‌ی بازی محو نمی‌شوند و امکان تعامل با آنها وجود دارد. ضمن این که خشونت در این بازی تا حدی تحسین‌شده است و بازیکن با انجام حرکات نمایشی هنگام کشتن دشمنانش امتیاز بیشتری کسب می‌کند.

  چکیده داستان

  داستان بازی در مورد دختر جوانی است که برای انتقام گرفتن از کسانی که خانواده‌ و ساکنین روستای زادگاهش را به قتل رسانده‌اند، روح انقام‌گیرنده‌ای را احضار می‌کند. دختر جوان به روح که «آراگامی» نام دارد دستور می‌دهد تا از تمام کسانی که مسئول این فاجعه بودند انتقام بگیرد. بازیکن در نقش آراگامی باید با گشتن در قسمت‌های مختلف نقشه‌ی بازی، افراد زیادی را به قتل برساند و با پیدا کردن آیتم‌های مختلف، داستان بازی را هم پیش ببرد.

  کیفیت

  بازی Aragami عنوانی در سبک مخفی‌کاری است که بازیکن را در نقش یک روح قاتل قرار می‌دهد. این روح وظیفه دارد تا افراد مشخصی را به قصد انقام‌گیری به قتل برساند. گرافیک بازی با وجود این که ساده است و کیفیت چندان بالایی ندارد اما کاملاً با فضا و داستان در هماهنگی است و رنگ‌های به کار رفته در آن در انتقال حس بازی بسیار تأثیرگذارند. گیم‌پلی بازی فرمول ساده‌ای دارد که در آن بازیکن باید با مخفی‌کاری یا روش‌های مستقیم‌تری، اهداف تعیین‌شده‌ای را بکشد. کشتن دشمنان در بعضی مواقع می‌تواند چالش‌برانگیز باشد که برای بازیکنان حرفه‌ای‌تر جالب خواهد بود. عناصری از بازی‌های نقش‌آفرینی هم در این عنوان وجود دارد که به بازیکن اجازه می‌دهد، مهارت‌ها و توانایی‌های شخصیتش را ارتقا دهد. تنها مشکلاتی که می‌‌توان در این بازی به آنها اشاره کرد، گرافیک نسبتاً ضعیف و کنترل‌های بازی‌اند که گاهی اوقات ممکن است به خوبی عمل نکنند، که البته مورد آخر می‌تواند با عرضه‌ی آپدیت حل شود. در کل می‌توان گفت Aragami برای کسانی که به دنبال یک بازی با طراحی متفاوت و البته گیم‌پلی نسبتاً چالش‌برانگیز می‌گردند، گزینه‌ی مناسبی خواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ موضوع اصلی داستان این بازی انتقام‌گیری است. می‌توانید در مورد این مفهوم صحبت کنید. آیا انتقام گرفتن راهکار درستی برای مواجهه با کسانی است که در حق ما بدی می‌کنند؟ ـ گیم‌پلی این بازی در سبک مخفی‌کاری است و بازیکن باید در آن مخفیانه به دشمنانش نزدیک شود. شما کدام روش را بیشتر ترجیح می‌دهید؟ مخفی‌کاری یا حمله‌های مستقیم؟ می‌توانید در مورد تفاوت‌های این دو روش در بازی‌ها صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت و نمایش خون‌ریزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Maximum Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶