Ash of Gods: Redemption

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی نقش‌آفرینی و استراتژیک با داستانی نسبتاً پیچیده و مبارزه‌های زیاد
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در مکالمات بازی اشاره‌هایی به آلت جنسی، مست شدن و خوشگذرانی در میخانه‌ها می‌شود. بعضی از شخصیت‌های زن در طول بازی لباس‌های نسبتاً نامتعارفی به تن دارند.
  کلمات f..k و s..t چندین بار در مکالمات به کار برده می‌شوند.
  بازی به دلیل ماهیت استراتژیک بودن گیم‌پلی و مبارزه‌هایش می‌تواند تفکر استراتژیک تحلیلی بازیکن را تقویت کند.
  مبارزه‌های نسبتاً زیادی در بازی اتفاق می‌افتد و شخصیت‌ها با شمشیر، تبر و تیروکمان با هم می‌جنگند. هنگام ضربه خوردن، شخصیت‌ها خونریزی می‌کنند و از درد فریاد می‌کشند با این حال گزینه‌ی نمایش خون را می‌توان از تنظیمات بازی خاموش کرد. ضمن این‌که اجساد خونین دشمنان از روی نقشه حذف نمی‌شود و به دفعات ممکن است در زمین مبارزه دیده شوند. در قسمت‌های داستانی، به‌خصوص در ابتدای بازی، صحنه‌هایی از اجساد و نبردهای خونین نشان داده می‌شود. همچنین در مکالمات اشاره‌هایی به قطع عضو و اجساد می‌شود. زاویه‌ی دوربین در بازی به صورت ایزومتریک و از بالا به پایین است و جزئیات زیادی از شخصیت‌ها قابل دیدن نیست.
  بازی مبارزه‌های نوبتی و تاکتیکی دارد که می‌تواند زمان زیادی را از بازیکن بگیرد. کنترل‌های آن ممکن است برای کسانی که با بازی‌های استراتژیک آشنایی ندارند کمی پیچیده باشد. البته بازی دارای یک حالت داستان‌محور هم است که در آن بازیکن می‌تواند بیشتر روی داستان تمرکز کند و کامپیوتر خودش مبارزه‌ها را انجام می‌دهد. در مجموع می‌توان گفت این بازی داستان و گیم‌پلی نسبتاً پیچیده‌ای دارد. ضمن این‌که بازی تا حدی داستان‌محور است و بازیکن برای این‌که بتواند داستان آن را متوجه شود باید آشنایی نسبتاً خوبی با زبان انگلیسی داشته باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Ash of Gods: Redemption عنوانی نقش‌آفرینی و تاکتیکی است که مبارزه‌های آن به صورت نوبتی انجام می‌شود. بازی داستان نسبتاً پیچیده‌ای دارد و گیم‌پلی آن هم که شامل مبارزه و مکالمه‌های تعاملی می‌شود، ممکن است برای کسانی که با این ژانر آشنایی ندارند دشوار باشد. تصمیماتی که بازیکن در طول بازی می‌گیرد، که معمولاً هم دوراهی‌های اخلاقی‌اند، کاملاً بر روی روند داستان تأثیرگذار خواهند بود و آن را تغییر می‌دهند. این بازی را به دو صورت می‌توان انجام داد، یکی حالت کلاسیک که دشوارتر است و دیگری حالت داستانی که در آن تمرکز بیشتر روی داستان بازی است و کامپیوتر مبارزه‌ها را انجام می‌دهد. در هر دو حالت بازیکن باید تفکر استراتژیک و تاکتیکی داشته باشد. مبارزه‌های بازی نوبتی‌اند و ضربه‌ها در آن با خونریزی نمایش داده می‌شوند. این مبارزه‌ها معمولاً با شمشیر، تیروکمان و تبر انجام می‌شوند. همچنین در قسمت‌های داستانی یا در زمین مبارزه‌، اجساد خونین قابل دیدن‌اند. البته بازی گزینه‌ی خاموش کردن نمایش خون را هم دارد. در قسمت‌هایی از مکالمات بازی موضوعات خشن و توضیحاتی از صحنه‌های خشونت‌آمیز مطرح می‌شود، ضمن این‌که از کلمات f..k و s..t هم استفاده شده است. در بعضی از مکالمات اشاره‌هایی به آلت جنسی، مست شدن و خوشگذارانی در میخانه‌ها می‌شود.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در مورد اتفاق مرگباری به نام Reaping یا کشتار است که سالیان قبل بر سر انسان‌ها آمده و نیروهای شیطانی تعداد زیادی از انسان‌ها را در آن زمان کشته‌اند. این نیروها با فداکاری شوالیه‌هایی عقب رانده می‌شوند اما حالا بعد از سال‌ها صلح، نشانه‌هایی از وقوع دوباره‌ی این فاجعه دیده می‌شود. در حالت داستانی این بازی، بازیکن داستان سه قهرمان اصلی را در راه متوقف کردن دوباره‌ی این اتفاق دنبال می‌کند. در طول بازی بازیکن باید به جای این شخصیت‌ها تصمیماتی بگیرد که این تصمیمات عواقبی خواهند داشت و در روند داستان تأثیرگذار خواهند بود. بازی همچنین دارای یک حالت کلاسیک است که در آن بازیکنان می‌توانند مهارت‌های خود را در مقابل دشمنان و چالش‌های مختلف بسنجند.

  کیفیت

  بازی Ash of Gods: Redemption گیم‌پلی متنوعی دارد که شامل مبارزه‌های نوبتی، ماجراجویی و بازی‌های کارتی می‌شود. در کنار این تنوع، بازی داستان جالب و درگیرکننده‌ای را هم به بازیکن ارائه می‌دهد و این نکته که تصمیمات بازیکن در روند آن تأثیرگذار خواهند بود، داستان را برای بازیکن شخصی‌تر می‌کند. وجود دو حالت داستانی و کلاسیک، باعث شده این عنوان برای مخاطبان بیشتری قابل دسترس باشد. با وجود موسیقی عالی، بازی گرافیک چندان باکیفیتی ندارد، به‌خصوص در قسمت‌های داستانی که انیمیشن و حرکت خاصی در شخصیت‌ها دیده نمی‌شود. در واقع سازندگان بیشتر روی روایت داستان و گیم‌پلی آن تمرکز کرده‌اند. شاید بتوان گفت مهم‌ترین نقطه‌ضعف آن هم پرداختن بیش از اندازه‌ به داستان است. بازی از همان ابتدا مقدار زیادی اطلاعات را به بازیکن می‌دهد که می‌تواند بسیار گیج‌کننده باشد و در ادامه توضیح چندانی درباره‌ی آن‌ها داده نمی‌شود. ضمن این‌که منوهای بازی هم می‌توانند برای بازیکنان تازه‌وارد کمی پیچیده باشند. در مجموع Ash of Gods: Redemption بازی سرگرم‌کننده با گیم‌پلی متنوعی است که بیشتر برای بازیکنان با‌تجربه‌ و حرفه‌ای که با این سبک آشنایی دارند مناسب خواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این‌که تصمیمات بازیکن روی روند داستان تأثیر دارند چه حسی به شما می‌دهد؟ به نظرتان چرا سازندگان از چنین سیستمی در بازی استفاده می‌کنند؟ ـ می‌توانید درباره‌ی وجود گزینه‌ی خاموش کردن نمایش خون در این بازی صحبت کنید. به نظرتان قرار دادن چنین گزینه‌ای در بازی‌های خشن چقدر اهمیت دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB ندارد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۵
  تولید کننده AurumDust
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸