Assassin’s Creed: Revelations

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی ماجراجویانه‌ی خشن با نبردهای خونین و قابلیت بازی آنلاین

سال: 2011
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  موضوع اصلی بازی، ترور شخصیت‌های ظالم و عدم اعتماد به حکومت مرکزی است. شخصیت اصلی بازی و فرقه‌ی او، به دنبال اجرا کردن عدالت به شیوه خودشان‌اند که همیشه شامل روش‌های خشونت‌آمیز و بعضاً غیرانسانی و غیراخلاقی می‌شود. در مکالمه‌های بازی اشاره‌هایی به کارگران جنسی، بعضی اعمال و شوخی‌های جنسی و نوشیدن شراب می‌شود.
  از کلمات زشتی مثل “s--t” در مکالمات بازی استفاده شده است. مکالمات شامل فحاشی در زبان‌های دیگری مثل ایتالیایی و یونانی نیز می‌شود.
  دنیای بازی، قسطنطنیه در قرن ۱۶ میلادی است که تلاش شده بر اساس واقعیت طراحی شود. بازیکن می‌تواند با ظاهر بعضی بناهای تاریخی مانند مسجد ایاصوفیه آشنا شود.
  شهر اصلی که بازی در آن جریان دارد، قسطنطنیه قرن شانزدهم است که سازندگان بازی سعی کرده‌اند شبیه‌سازی دقیقی از آن انجام دهند. برخی مکان‌های تاریخی این شهر مانند ایاصوفیه نیز در بازی دیده می‌شود.
  بازیکن باید با استفاده از سلاح‌هایی مثل شمشیر، اره و خنجر، دشمنان خود را بکشد. البته در برخی مراحل، امکان استفاده از اسلحه‌های گرم، تیر و کمان و حتی بمب‌های مختلف نیز وجود دارد. دشمنان در هنگام ضربه خوردن خون‌ریزی می‌کنند و از درد فریاد می‌کشند. قسمت‌های مربوط به ترور شخصیت‌های مهم، به صورت صحنه‌آهسته و خشونت‌آمیز نمایش داده می‌شوند. بازیکن نباید شهروندان عادی را بکشد، اما قابلیت انجام چنین کاری را دارد.
  کنترل‌های بازی شبیه به عناوین همیشگی این مجموعه است و بازیکنان جدید نیز می‌توانند با کمی تمرین، آنها را یاد بگیرند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Assassin’s Creed: Revelations عنوانی در سبک اکشن ماجراجویانه است که داستان آن در قرن شانزدهم میلادی رخ می‌دهد و بازیکن در نقش‌ آدم‌کشی قرار می‌گیرد که باید افراد مختلفی را بکشد. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی در شهر و مبارزه می‌شود.
  خشونت بازی زیاد و خونین است. بازیکنان می‌توانند با انواع سلاح‌ها مانند خنجر، شمشیر و … به حریفان ضربه بزنند، شخصیت‌ها هنگام ضربه خوردن خون‌ریزی می‌کنند و از درد فریاد می‌کشند. در مکالمات بازی اشاره‌هایی به روابط جنسی و مشروبات الکلی می‌شود. داستان کلی بازی در مورد مبارزه با حاکمان ظالم است و شخصیت‌های اصلی با این که نیات خوبی دارند اما معمولاً در حال استفاده از خشونت‌اند.

  چکیده داستان

  داستان اصلی این بازی در زمان حال رخ می‌دهد و در آن دزموند مایلز با کمک یک ابرکامپیوتر به نام انیموس می‌تواند به خاطرات نیاکان خود که اساسین یا ترور‌کننده‌ی اشخاص ظالم بوده‌اند، سفر کند. در این قسمت، اتزیو آئودیتوره که شخصیت اول قسمت‌های قبل بود، 50 ساله شده و به دنبال سرنخ‌هایی می‌گردد که بفهمد چه بر سر الطایر بن‌لااحد آمده است. الطایر در واقع قهرمان و شخصیت اصلی اولین عنوان AC بود که از پایان آن بازی، سرنوشت او نامعلوم مانده است.

  کیفیت

  مجموعه Assassin’s Creed به قدری موفق و پرطرفدار است که تغییر برخی عناصر آن برای شرکت سازنده، بسیار سخت بوده و ممکن است منجر به دو دسته شدن طرفدارانش شود. بالا رفتن و رد شدن از ساختمان‌های مختلف که شبیه به پارکور طراحی شده، در این نسخه نیز وجود دارد. در واقع بازی در این بخش، نوآوری خاصی نداشته و همان فرمول قدیمی موفقیت‌آمیز را تکرار کرده است. البته عناصر جدیدی نیز وجود دارد و برخی از آن‌ها بسیار جالب‌اند. به عنوان مثال، دزموند در یک حالت جدید می‌تواند به انیموس سر بزند و بخش‌های مختلف آن را بررسی کند. داستان بازی مانند عنوانین دیگر جذابیت‌های خاص خود را دارد، اما هسته‌ی اصلی گیم‌پلی بازی تغییر نکرده و این می‌تواند برای طرفداران قدیمی‌تر این مجموعه که به دنبال نوآوری‌اند، خسته‌کننده باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  می‌توانید با فرزند خود در مورد تأثیری که خشونت بازی‌ها روی بازیکنان می‌تواند داشته باشد صحبت کنید.
  درباره ایمنی فضاهای آنلاین صحبت کنید. فرزند شما در صورت مواجه شدن با افرادی که در فضای مجازی از کلمات توهین‌آمیز استفاده می‌کنند، چه کار خواهد کرد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر نمایش خون، استفاده از کلمات توهین‌آمیز، موضوعات جنسی، خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۰
  تولید کننده Ubisoft
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۱