Book of Demons

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی نقش‌آفرینی و گذر از سیاهچاله با مراحل متنوع و مقداری خشونت فانتزی

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  مبارزه بخش قابل توجهی از گیم‌پلی بازی را تشکیل می‌دهد. بازیکنان می‌توانند با سلاح‌هایی چون شمشیر با دشمنان‌شان مبارزه کنند. در هنگام زدن ضربه لکه‌ی خون روی زمین پخش می شود. با این حال گرافیک بازی واقع‌گرایانه نیست و زاویه‌ی دوربین از هم از بالا به پایین است به همین علت جزئیات زیادی از مبارزه‌ها دیده نمی‌شود.
  بازی دارای سه درجه دشواری است. با این حال در هر سه حالت، مراحل به‌مرور دشوارتر می‌شوند. این بازی در ژانر نقش‌آفرینی قرار می‌گیرد و منوها و کنترل‌های زیاد بازی ممکن است برای کسانی که با این ژانر آشنایی ندارند، پیچیده باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Book of Demons یک عنوان نقش‌آفرینی و گذر از سیاه‌چاله است که فقط برای سیستم‌های ویندوز و مک عرضه شده است. بازیکن در نقش قهرمانی قرار می‌گیرد که باید برای نجات دنیا با هیولاها و شیاطین زیادی در مراحل مختلف مبارزه کند. بخش‌هایی از گیم‌پلی هم به جمع‌آوری کارت و استفاده از مهارت‌های آن‌ها در بازی خواهد گذشت.
  بخش قابل توجهی از بازی را مبارزه‌ها تشکیل می‌دهند. بازیکنان می‌توانند با کلیک کردن روی دشمنان به آن‌ها ضربه بزنند و گاهی اوقات در هنگام زدن ضربه، خون هم به زمین ریخته می‌شود و دشمنان بعد از کشته‌شدن از صفحه‌ ناپدید می‌شوند. به‌جز این، خشونت تصویری دیگری در بازی نشان داده نمی‌شود. این بازی ممکن است به دلیل داشتن منوها و کنترل‌های مختلف برای بازیکنانی که با عناوین نقش‌آفرینی آشنایی ندارند، پیچیده باشد.

  چکیده داستان

  داستان بازی از جایی آغاز می‌شود که یکی از شیاطین می‌خواهد از سیاهچاله‌های زیر کلیسا آزاد شود و دنیا را به کام مرگ بکشاند. تنها کسی که می‌تواند به عمق این سیاهچاله برود و با این شیطان و لشکرش مبارزه کند، قهرمان اصلی است که بازیکن نقش او را بازی خواهد کرد.

  کیفیت

  بازی Book of Demons با استفاده از هسته‌ی گیم‌پلی دیابلو و اضافه کردن جمع‌آوری کارت، تجربه‌ای متفاوت‌ را برای طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی ارائه کرده است. کارت‌ها هر کدام معرف یکی از توانایی‌های شخصیت بازیکن‌اند و چیدن آن‌ها در کنار هم چالش خوبی به بازی اضافه می‌کند. با این‌که در ابتدا تنها یک شخصیت قابل بازی کردن وجود دارد اما با جلو رفتن و رسیدن به مرحله‌ی ۵، شخصیت‌های دیگری هم به بازی اضافه می‌شوند. گرافیک آن کیفیت خوبی دارد و حتی حال و هوای عناوین کلاسیک این سبک را به بازیکن منتقل می‌کند. مراحل به صورت اتفاقی شکل می‌گیرند که تا حدی به آن‌ها تنوع داده است اما گیم‌پلی در همه‌ی این مراحل تکراری است و بازیکن باید کارهای ثابتی را در تمام آن‌ها انجام دهد. به علاوه بازیکن همیشه باید در یک مسیر حرکت کند و فرصت گشتن و اکتشاف در نقشه‌ به او داده نمی‌شود. با این حال با توجه این‌که بازی دارای چندین درجه دشواری است و همچنین خشونت زیادی در‌ آن نمایش داده نمی‌شود، می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای بازیکنان نوجوانی باشد که می‌خواهند با بازی‌های سبک نقش‌آفرینی و گذر از سیاهچاله آشنا شوند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید با فرزند خود درباره‌ی مدت زمانی که صرف بازی کردن می‌کند گفتگو داشته باشید. شما و فرزندتان از چه روشی برای کنترل زمان بازی کردن استفاده می‌کنید؟
  ـ بازی‌های نقش‌آفرینی معمولاً بازیکن را بیش از سایر عناوین درگیر خود می‌کنند. به نظرتان دلیل این موضوع چیست؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR (بدون رتبه‌بندی)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۵
  تولید کننده Thing Trunk
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸