Bravo Team

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی تیراندازی اول‌شخص خشن، با مأموریت‌های تکراری و نیازمند به دستگاه واقعیت مجازی
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در داستان بازی اشاره‌هایی به ترور، تروریسم، جنگ و سیاست‌های جنگی می‌شود.
  بازیکن با استفاده از انواع سلاح‌هایی با ظاهر واقعی مانند تک‌تیر، پیستول، نارنجک و... به سمت دشمنان تیراندازی می‌کند. او می‌تواند مخفیانه به دشمنانش نزدیک شود و گردن‌شان را از پشت بشکند یا آن‌ها را خفه کند. در هنگام تیراندازی به سمت دشمنان، مقدار کمی خون به هوا می‌ریزد اما در صحنه‌های سینمایی، خون بیشتری نشان داده می‌شود. از آن‌جایی که این بازی به صورت اول‌شخص و در حالت واقعیت مجازی تجربه‌ می‌شود، خشونت آن می‌تواند تأثیرگذاری بسیار بیشتری نسبت به سایر بازی‌های تیراندازی داشته باشد. ضمن این‌که می‌توان از دسته‌ی بازی Aim پلی‌استیشن هم در هنگام بازی استفاده کرد که شبیه به یک تفنگ اسباب‌بازی است اما در بازی، بازیکن تفنگ واقعی به جای آن می‌بیند.
  کنترل‌های بازی نسبتاً ساده‌اند و یاد گرفتن جابه‌جایی و تیراندازی دشواری زیادی ندارد. با این حال مبارزه با دشمنان، که تعدادشان بسیار بیشتر از تیم بازیکن است می‌تواند گاهی اوقات دشوار شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Bravo Team عنوانی در سبک تیراندازی اول‌شخص است که مخصوص دستگاه واقعیت مجازی پلی‌استیشن عرضه شده است. بازیکن باید در یک شهر خیالی به کمک هم‌تیمی‌هایش با دشمنان انسانی مبارزه کند و آن‌ها را بکشد. این بازی خشونت زیاد و واقع‌گرایانه‌ای دارد. شخصیت بازیکن، دشمنان،‌ سلاح‌ها و موقعیت‌ها همگی بسیار واقع‌گرایانه نمایش داده شده‌اند. بازیکن می‌تواند با سلاح‌هایی چون تک‌تیر، پیستول و نارنجک با دشمنانش بجنگد و در مواقعی هم آن‌ها را خفه کند. هنگام خوردن تیر به افراد، مقدار کمی خون به هوا می‌پاشد اما در صحنه‌های سینمایی خون بیشتری نشان داده می‌شود. خشونت این بازی به دلیل این‌که در حالت واقعیت مجازی و به صورت اول‌شخص بازی می‌شود، تأثیرگذاری بیشتری نسبت به سایر بازی‌ها دارد. ضمن این‌که بازیکنان می‌توانند آن را با دسته‌ی Aim پلی‌استیشن بازی کنند که شبیه به یک تفنگ اسباب‌بازی است. در حالت آنلاین، بازیکنان می‌توانند با هم مکالمه داشته باشند که ممکن است آن‌ها را با محتوای توهین‌آمیز از سمت دیگر بازیکنان روبه‌رو کند. سازندگان دستگاه‌های واقعیت مجازی، استفاده از آن را برای نوجوانان زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌کنند، چرا که می‌تواند روی رشد فیزیولوژیکی آن‌ها تأثیر داشته باشد.

  چکیده داستان

  قسمت داستانی این بازی بسیار کوتاه است. شخصیت بازیکن به همراه تیمی از محافظان،‌ در حال همراهی کردن رئیس جمهور یک کشور خیالی‌اند که با حمله‌ای ناگهانی، رئیس‌ جمهور به قتل می‌رسد و حالا آن‌ها باید در این کشور بیگانه که درگیر جنگ داخلی هم شده با دشمنان‌شان مبارزه کنند. در تمامی حالت‌های این بازی، بازیکن باید با کمک یک هم‌تیمی پیش برود که این هم‌تیمی می‌تواند کامپیوتر یا بازیکن واقعی باشد.

  کیفیت

  بازی Bravo Team با وجود این‌که تلاش کرده تا یک بازی تیراندازی کلاسیک و هیجان‌انگیز برای واقعیت مجازی باشد اما مشکلات زیادی دارد که در نهایت باعث می‌شود بسیاری بازیکنان از آن ناراضی باشند. گرافیک بازی قابل قبول است و اگر از روی هم افتادگی گاه به گاه تصاویر بگذریم، در مجموع مشکل خاصی ندارد. کنترل‌ها و تیراندازی‌ها هم دقیق عمل می‌کنند و با وجود متفاوت بودن‌شان، بازیکن بعد از مدتی می‌تواند آن‌ها را یاد بگیرد. اولین موردی که می‌تواند برای بازیکن اذیت‌کننده باشد عدم آزادی عمل او در حرکت است: شخصیت بازیکن تنها می‌تواند به مکان‌های از پیش مشخص‌شده برود. ضمن این‌که در این جابه‌جایی دوربین از حالت اول‌شخص به سوم‌شخص تغییر می‌کند که حس و حال بازی را تا حدودی از بازیکن می‌گیرد. بازی بسیار کوتاه است و در حدود ۳ تا ۴ ساعت می‌توان آن را تمام کرد. در همین مدت کوتاه هم مأموریت‌ها بعد از مدتی خسته‌کننده و تکراری می‌شوند. در نهایت این‌که نبود یک داستان قوی باعث شده تا همین تجربه‌ی کوتاه هم هیجان خاصی برای بازیکن نداشته باشد. Bravo Team از بازی‌هایی است که قابلیت تبدیل شدن به یک عنوان بسیار قوی را داشته اما مشکلات زیادش آن را تبدیل به یک بازی متوسط و حتی ضعیف کرده است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی تجربه‌ی واقعیت مجازی صحبت کنید. اگر بازی‌های تیراندازی دیگری را هم امتحان کردید، تجربه‌ی این بازی در واقعیت مجازی چقدر برایتان متفاوت بوده؟ ـ Bravo Team چندان محبوب منتقدان و بازیکنان نبوده و ایرادات زیادی به آن وارد شده است. به نظر شما این بازی چه ایرادهایی دارد و کدام بخش آن می‌توانست بهتر شود؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت و نمایش خون
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Sony Computer Entertainment
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸