Broforce

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اکشن و ماجراجویانه با گرافیک کارتونی اما خشونت زیاد و خونین
سال: 2015
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از شخصیت‌های بازی در حال سیگار کشیدن نشان داده می‌شوند.
  لحن راوی بازی که در ابتدا و انتهای هر مرحله بازیکن را تشویق می‌کند بسیار خشونت‌آمیز و نظامی است.
  با وجود این‌که گرافیک این بازی بسیار کارتونی و پیکسلی است اما خشونت آن بسیار زیاد است. صحنه‌های زیادی از انفجار، تخریب، خونریزی و منفجر شدن دشمنان در بازی وجود دارد. اکثر صحنه‌های خونریزی بسیار زیاد و اغراق‌آمیزند و بدن دشمنان در آن‌ها کاملاً منفجر می‌شود. مبارزه، محور اصلی بازی است و بازیکن در تمام طول بازی مشغول دویدن در مراحل و جنگیدن با دشمنانش خواهد بود. دشمنان هنگام ضربه خوردن یا کشته شدن فریاد درد می‌کشند که ممکن است شنیدن آن برای بازیکن اذیت‌کننده باشد. بازیکن در طول مراحل نه‌تنها با انسان‌ها بلکه با سگ‌ها و حیوانات درنده‌ی دیگر هم مبارزه می‌کند. این سگ‌ها هنگام دیدن اجساد وحشیانه شروع به خوردن آن‌ها می‌کنند. خشونت این بازی بسیار تشویق‌ شده است و حتی در انتهای هر مرحله تمام کشتارهایی که بازیکن در طول آن مرحله انجام داده نشان داده می‌شود و به نوعی مشوق او برای کشتن بیشتر دشمنان است.
  کنترل‌های بازی اکثراً ساده‌اند، با این حال یاد گرفتن پریدن و بعضی حرکات خاص ممکن است زمان‌بر باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Broforce عنوانی در سبک اکشن و سکوبازی است که گرافیک پیکسلی و بسیار ساده‌ای دارد. بازیکنان که لباس‌های نظامی به تن دارند باید در هر مرحله با دشمنان زیادی که تروریست به نظر می‌آیند بجنگند و به سمت آن‌ها تیراندازی کنند. خشونت بازی با وجود ظاهر کارتونی و پیکسلی آن، بسیار زیاد و تشویق شده است. صحنه‌های زیادی از انفجار، تخریب، تیر زدن، خونریزی و انفجار دشمنان در بازی وجود دارد. اکثر صحنه‌های انفجار دشمنان با اغراق و خون زیادی نشان داده می‌شود. ضمن این‌که دشمنان هنگام ضربه خوردن یا کشته شدن از درد فریاد می‌کشند. این بازی را می‌توان به صورت چند نفره‌ی آنلاین هم بازی کرد که در این حالت بازیکنان ممکن است با محتوای نامناسب و توهین‌آمیز از سمت دیگر بازیکنان مواجه شوند.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند و تنها یک روایت ساده برای توجیه اتفاقات بازی گفته می‌شود. یک شرکت خطرناک و به‌ظاهر تروریستی قصد نابودی دنیا را دارد و گروه Broforce که سربازان آمریکایی آن را تشکیل می‌دهند باید بتواند جلوی آن‌ها را بگیرد. بازیکن در نقش یکی از اعضای این گروه بازی خواهد کرد که باید در هر مرحله با نابودی دشمنانش، جلوی عملی شدن نقشه‌های آن‌ها را بگیرد. این بازی را می‌توان تا سقف چهار نفره به صورت آنلاین یا آفلاین بازی کرد.

  کیفیت

  بازی Broforce به عنوان یک بازی اکشن سرگرم‌کننده کار خود را به‌خوبی انجام داده است. گرافیک آن با الهام از بازی‌های قدیمی طراحی شده و حالت کارتونی بازی، ظاهر بامزه‌ای به آن داده است. اکشن سریع و شلوغ بازی، آن را به‌خصوص برای طرفداران این ژانر هیجانی و اضافه شدن حالت تیمی و چندنفره هم آن را سرگرم‌کننده کرده است. مراحل آن اکثراً طراحی‌های شبیه هم دارند اما دشمنان و غول‌های آخری که بازیکن باید با آن‌ها بجنگد نسبتاً متنو‌ع‌اند و در مواقعی بازیکن را با چالش‌های جالبی روبه‌رو می‌کنند. بازی نه از نظر داستان و نه گیم‌پلی عمق چندانی ندارد و در سطح معمولی قرار می‌گیرد. ضمن این‌که خشونت بسیار زیادش، مخاطبان آن را محدود می‌کند. با این حال Broforce برای کسانی که به دنبال عنوانی اکشن، پر زدوخورد و تیمی‌اند، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ خشونت این بازی برخلاف ظاهر کارتونی آن بسیار زیاد است، در صورتی که اگر این خشونت کمتر بود، بازیکنان بیشتری می‌توانستند آن را تجربه کنند. به نظرتان سازندگان، چرا این میزان از خشونت را در بازی پیاده کرده‌اند؟ ـ فکر می‌کنید تجربه‌ی بازی‌های خشن روی نوجوانان و بزرگسالان چه تأثیراتی می‌تواند داشته باشد؟ خود شما هنگام انجام مبارزه‌های این بازی چه احساسی داشتید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون و خون‌ریزی، نمایش تصاویر خشونت‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Devolver Digital
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۵