Bulletstorm: Full Clip Edition

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی تیراندازی خلاقانه ولی بسیار خشن و خونین

سال: 2017
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پیام‌های روی صفحه پس از کشتن دشمنان، حاوی اسامی و پیام‌های دوپهلو با معناهای دوگانه است که بسیاری از آن‌ها، شامل روابط و مسائل جنسی می‌شود. شخصیت اصلی بازی که بازیکن کنترل آن را بر عهده دارد، ممکن است تا جایی که بسیار مست شود، نوشیدنی‌های الکلی مصرف کند. کشتن دشمنان در حالت مستی، امتیاز بیشتری دارد.
  دیالوگ‌های بازی پر از کلمات زشتی مثل s..t ،f..k و p...y است.
  بازیکن از سلاح‌های گرم مختلف و مواد منفجره برای کشتن دشمنان خود استفاده می‌کند. هنگام استفاده از نارنجک یا هر مواد منفجره‌ی دیگری، دشمنان به شکل اغراق‌شده‌ای، تکه‌تکه می‌شوند و اعضای بدن آن‌ها در هوا پخش خواهد شد. میزان خونریزی در چنین صحنه‌هایی بسیار بالا است. علاوه بر سلاح‌های عادی، شخصیت اصلی بازی قابلیت‌های دیگری هم مثل کشاندن دشمن به سمت خود و یا پرت کردن او به سمتی دیگر دارد و بازی، بازیکن را به استفاده‌ی خلاقانه از این ویژگی‌ها برای کشتن دشمنان تشویق می‌کند. مثلاً بازیکن می‌تواند دشمن را بگیرد و او را به سمت گل‌های گوشتخوار یا نیزه‌ای بسیار بزرگ پرت کند.
  کنترل‌های بازی ساده هستند. بازی از چندین حالت سختی مختلف بهره می‌برد که سخت‌ترین آن‌ها فقط به بازیکنان باتجربه و حرفه‌ای این مجموعه پیشنهاد شده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Bulletstorm: Full Clip Edition عنوانی بسیار خشن و خونین در سبک تیراندازی و اکشن است. بازیکن باید با انواع سلاح‌ها و به روش‌های مختلف، دشمنان را از بین ببرد.
  خشونتی که در بازی نمایش داده می‌شود، شدید، اغراق‌آمیز و تشویق‌شده است. وقتی فردی به شکل خلاقانه و بدون استفاده از اسلحه کشته می‌شود، نام آن نوع مرگ روی صفحه به نمایش گذاشته می‌شود که در بیشتر موارد اشاراتی به مسائل جنسی و معناهای دوگانه دارند. دیالوگ‌های بازی پر از کلمات زشتی مثل f..k و s..t است. جوک‌های غیراخلاقی و توهین‌های زیادی نیز در این دیالوگ‌ها وجود دارد. شخصیت اصلی بازی نوشیدنی‌های الکلی می‌نوشد و بعضی مواقع مست می‌شود که در این حالت کشتن دشمنان امتیاز بیشتری خواهد داشت. در قسمتی از بازی، بخشی از بدن یکی از دشمنان به صورت برهنه نمایش داده می‌شود. بازیکن می‌تواند با خرید یک آیتم، شخصیت اصلی بازی را به شخصیت اصلی بازی‌های Duke Nukem تبدیل کند که فحاشی و زبان توهین‌آمیز بیشتری دارد. با این حال، بازی دو گزینه‌ی فحاشی کمتر و خون و خشونت کمتر را هم دارد.

  چکیده داستان

  این بازی در واقع نسخه بازسازی‌شده‌ی بازی‌ای به همین نام است که سال ۲۰۱۱ منتشر شده بود. بازیکن نقش یک سرباز سابق را بر عهده می‌گیرد که متوجه شده فرمانده‌اش در حال سواستفاده برای پیش بردن اهداف خودش بوده است و او اکنون باید انتقام بگیرد.

  کیفیت

  اگرچه این عنوان بازسازی‌شده محتوای جدید چندانی برای بازیکن‌های قدیمی ندارد اما برای بازیکنان بزرگسالی که نسخه‌ی اول را امتحان نکرده‌اند، می‌تواند تجربه‌ی تازه‌ای باشد. علاوه بر سلاح‌های رایج بازی‌های تیراندازی، بازیکن می‌تواند از محیط و روش‌های دیگری برای کشتن و از بین بردن خلاقانه و البته خونین و خشونت‌بار دشمنان استفاده کند. بازیکن وسیله‌ای شبیه به شلاق دارد که می‌تواند از آن برای کشیدن و پرت کردن دشمنان استفاده کند. علاوه بر گرافیگ و صدا‌گذاری بهتر، بازیکن در این نسخه‌ی بازسازی‌شده می‌تواند از همان ابتدای بازی به تمام سلاح‌ها دسترسی داشته باشد. یک حالت چالشی جدید و قابلیت پیش بردن بازی به صورت دو نفره نیز به بازی اضافه شده است. اگرچه بازی اصلاً جدی نیست و روش‌های مسخره‌ای برای از بین بردن دشمنان دارد اما به‌خاطر خشونت بالا و فحاشی بیش از حد، فقط به بازیکن‌های بزرگسال و بالغ پیشنهاد می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  خشونت این بازی بسیار زیاد و خونین است و بازیکن حتی تشویق می‌شود که از روش‌های بی‌رحمانه و خلاقانه‌ای برای کشتن دشمنانش استفاده کند. به نظرتان تأثیری که این خشونت روی بازیکنان می‌تواند داشته باشد در چه حدی است؟ خود شما هنگام انجام اعمال خشونت‌آمیز چه احساسی داشتید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر وجود خون و خون‌ریزی، خشونت شدید، برهنگی جزئی، موضوعات جنسی، استفاده از عبارات زشت و فحاشی، استفاده از نوشیدنی‌های الکلی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Gearbox Publishing
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷