Burnout Paradise Remastered

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی اتوموبیلرانی پرسرعت با تصادفات زیاد و سهمگین
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از برچسب‌هایی که روی ماشین‌ها چسبانده شده زنانی را نشان می‌دهند که لباس‌های نامتعارف به تن دارند.
  موضوع اصلی بازی تصادف و انجام اعمال خلاف قانون در رانندگی است. هرچه تصادفات بیشتری انجام شود بازیکن امتیاز بیشتری می‌گیرد. به همین دلیل تصادفات در این عنوان نسبت به سایر بازی‌های این سبک بسیار بیشترند. صحنه‌های تصادف با واقع‌گرایی زیاد و به صورت صحنه‌ آهسته نشان داده می‌شوند و خوردن شدن شیشه‌ها یا له شدن بدنه‌ی ماشین در آن‌ها کاملاً مشخص است. با این‌که هیچ گاه راننده یا سرنشینان مجروح نمی‌شوند اما تماشای این صحنه‌ها به‌تنهایی می‌تواند اذیت‌کننده باشد.
  کنترل‌های ماشین در بازی راحت‌اند اما با متغیرهای مختلف ممکن است دشوار بشوند. مانند دشواری مسیر، راندن وسایل مختلف یا راندن موتورسیکلت.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Burnout Paradise Remastered یک عنوان اتوموبیلرانی سرعتی است که رانندگی بدون احتیاط را تشویق می‌کند. بازیکنان در صورت رد کردن چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، برخورد با سایر ماشین‌ها و در کل ایجاد شلوغی در خیابان، امتیاز کسب می‌کنند. در بازی تصادفات سهمگین با جزئیات بسیار زیاد و به صورت واقع‌گرایانه نمایش داده می‌شوند با این حال هیچ وقت افراد و سرنشینان زخمی نمی‌شوند. این بازی دارای حالت آنلاین هم هست که در آن بازیکنان می‌توانند با هم مکالمه داشته باشند به همین دلیل هم ممکن است بازیکنان جوان‌تر با کلمات توهین‌آمیز مواجه شوند. به علاوه بازیکنان می‌توانند با نصب دوربین از بازی خودشان عکس بگیرند و در حالت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارند. والدین نوجوانانی که به تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند بهتر است بدانند که بر اساس تحقیقات، انجام بازی‌هایی که در آن می‌توان بدون احتیاط رانندگی کرد، احتمال عمل به این بی‌احتیاطی‌ها را در دنیای واقعی افزایش می‌دهد.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی ندارد و بازیکنان در آن باید در یک دنیای باز به نام پارادایز و روی پیست‌های مختلف با دیگران مسابقه دهند. در این مسابقه‌ها هرچه تصادف و خرابی بیشتری به بار بیاید امتیاز بیشتری هم نصیب بازیکن می‌شود.

  کیفیت

  بازی Burnout Paradise Remastered دنیای باز و وسیعی را پیش روی بازیکن می‌گذارد که در آن می‌تواند با انواع ماشین‌ها و در پیست‌های مختلف رانندگی و البته تصادف کند. سرعت ماشین‌ها بسیار زیاد است و تنوعی که در‌ آن‌ها وجود دارد دست بازیکن را در انتخاب باز می‌گذارد. تنها نکته‌ی منفی تجربه‌ی رانندگی در این بازی تصادفات آن است. تصاویر سینمایی و با جزئیاتِ تصادف‌ها در حالت صحنه آهسته می‌تواند حس و حال بازیکن را عوض و بازی را از حالت سرگرم‌کننده خارج کند. یکی از دستاوردهای مهم این بازی کم کردن میزان زمان‌های تلف‌ شده در قسمت‌های مختلف آن است. مانند صفحات منو و بارگذاری که به ندرت دیده می‌شوند و یا قابلیت انتقال سریع ماشین‌ها به تعمیرگاه یا پمپ بنزین. گیم پلی بازی هم با توجه به اضافه شدن محتویات قبلی به طور چشمگیری طولانی‌تر شده است و بازیکنان از همان ابتدا به ۱۵۰ ماشین و موتورسیکلت دسترسی دارند. Burnout Paradise Remastered بازی اتوموبیلرانی پرمحتوا و سرگرم‌کننده‌ای است که می‌تواند برای کسانی که به تلفیق اکشن و ماشین‌سواری علاقه‌مندند مناسب باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ درباره‌ی رانندگی بی‌احتیاط که در این بازی بسیار روی آن تأکید می‌شود صحبت کنید. آیا متوجه خطرات این نوع رانندگی در دنیای واقعی هستید؟ به نظرتان این نوع بازی‌ها روی کسانی که به تازگی رانندگی را یاد گرفته‌‌اند تأثیر می‌گذارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر مقدار کمی خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Criterion Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸