Castlevania: Lord of Shadow 2

thumbnail
۱۸ سال به بالا
یک بازی اکشن ماجراجویانه، بسیار خشن و خونین با محتوای بزرگسالانه
سال: 2014
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در چندین صحنه از بازی شخصیت‌های زن شیطانی بدون بالاتنه نشان داده می‌شوند در حالی که سینه‌های آن‌ها کاملاً معلوم است.
  بعضی کلمات توهین‌آمیز در مکالمات بازی شنیده می‌شود مانند s..t، damn، hell و bastard.
  این بازی خشونت زیاد و خونینی را نمایش می‌دهد. بازیکن در نقش دراکولا می‌تواند با شلاق‌های زنجیری، گاز گرفتن و سلاح‌های غیرواقعی دیگر با دشمنان انسانی و فانتزی‌اش مبارزه کنند. با هر ضربه مقدار زیادی خون به هوا می‌ریزد و در صحنه‌هایی که دراکولا گردن دشمنانش را گاز می‌گیرد این مقدار بسیار بیشتر و صحنه خشونت‌آمیزتر است. صحنه‌هایی از کنده شدن اعضای بدن، منفجر شدن بدن دشمنان و خنجر خوردن موجودات و انسان‌ها به دفعات در بازی دیده می‌شود. بعضی از صحنه‌های داستانی یا مبارزه‌ با غول‌های آخر، شیطانی را نشان می‌دهد که صورت انسانی را می‌کند و گوشت او را می‌خورد.
  کنترل‌های بازی بسیار راحت‌اند و بازیکنان کم‌تجربه هم می‌توانند خیلی سریع آن‌ها را یاد بگیرند. یک حالت آموزشی در ابتدای بازی، کنترل‌ها و حرکات ابتدایی را به بازیکنان آموزش می‌دهد. با این حال این بازی در کل دشوار است و انجام پازل‌ها یا شکست دادن دشمنان کار ساده‌ای نیست و گاهی اوقات نیاز به این دارد که بازیکن چندین بار برای آن‌ها تلاش کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  Castlevania: Lord of Shadow 2 عنوانی فانتزی در سبک اکشن ماجراجویانه‌ است که خشونت زیادی دارد. بازیکنان در نقش دراکولا باید انسان‌ها و موجودات خیالی زیادی را با روش‌های بسیار خشونت‌آمیز و خونین بکشند. دراکولا در مبارزه‌ها از شلاق زنجیری، شمشیر و دندان‌های خون‌آشامی‌اش استفاده می‌کند. تقریباً در همه‌ی صحنه‌های مبارزه‌ی خون زیادی نمایش داده می‌شود، به خصوص زمانی که دراکولا دشمنانش را گاز می‌گیرد که خشونت این صحنه‌ها بسیار بیشتر است. صحنه‌هایی از کنده شدن اعضای بدن، منفجر شدن بدن شخصیت‌ها و خنجر خوردن موجودات و انسان‌ها به دفعات در بازی دیده می‌شود. در صحنه‌های غیرتعاملی شیطان‌ها در حالی که صورت انسان‌ها را می‌کنند و گوشت آن‌ها را می‌خورند نشان داده شده‌‌اند. در مکالمات از کلمات توهین‌آمیز نسبتاً سنگینی به زبان انگلیسی استفاده می‌شود و در چندین مورد بازیکنان با شیاطین مؤنثی برخورد می‌کنند که بالاتنه به تن ندارند و سینه‌هایشان مشخص است.

  چکیده داستان

  داستان این بازی به نوعی پایانی بر داستان گابریل بلمونت به حساب می‌آید که در بازی Castlevania: Lord of Shadow در سال ۲۰۱۰ آغاز شده بود. در این بازی که داستانش در زمان حال اتفاق می‌افتد، بازیکن در نقش دراکولا، شاهزاده‌ی تاریکی قرار می‌گیرد، که توسط یک متحد قدیمی به زندگی بازگردانده شده تا در جنگ علیه شیطان و سربازانش کمک کند. اگر دراکولا شکست بخورد، دنیا دچار واقعه‌ای آخرالزمانی می‌شود که به دست شیطان اتفاق خواهد افتاد. این اتفاق در واقع تنبیهی برای دراکولا خواهد بود که سالیان پیش از او شکست خورده است.

  کیفیت

  بازی Castlevania: Lord of Shadow 2 از بسیاری جهات بهتر از قسمت قبلی این مجموعه است. گرافیک بازی کیفیت بالاتری دارد و دنیای وسیع و گوتیک آن هم بازیکن را تشویق به ماجراجویی در آن می‌کند. مأموریت‌ها متنوع‌تر و بیشتر شده‌اند و کارهای زیادی برای انجام دادن در بازی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که این بازی با عنوان قبلی مجموعه دارد، زاویه‌ی دوربینِ قابل تنظیم است. به این معنی که بازیکن می‌تواند خودش زاویه‌ی دوربین را عوض کند و محیط اطرافش را کاملاً زیر نظر داشته باشد. تنها مشکل این عنوان می‌تواند این باشد که تا هیجان‌انگیز شدن آن زمان زیادی طول می‌کشد. بازی در ابتدا آرام و یکنواخت پیش می‌رود و اما با پیش رفتن، داستان و گیم‌پلی‌اش هیجان‌انگیزتر و درگیرکننده‌تر می‌شوند.Castlevania: Lord of Shadow 2 با تغییراتی که نسبت به بازی‌های گذشته داشته می‌تواند عنوانی سرگرم‌کننده برای طرفداران این مجموعه و حتی بازیکنان جدید باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در مورد خشونت این بازی و رتبه‌بندی آن صحبت کنید. رتبه‌بندی بازی‌های گذشته‌ی این مجموعه برای نوجوانان بوده و این بازی برای بزرگسالان. به نظرتان این تغییر در یک مجموعه بازی طبیعی است؟ چرا سازندگان بازی تصمیم گرفتند قسمت دوم این بازی را با این میزان خشونت و نمایش برهنگی بسازند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) با خاطر خشونت زیاد، نمایش خون و تصاویر خشونت‌آمیز، نمایش برهنگی، استفاده از کلمات توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Konami
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۴