Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD

thumbnail
۱۸ سال به بالا

دنباله‌ای دوبعدی و حرکت به کنار از مجموعه‌ی کسلوانیا با محتوای خشن و بزرگسالانه

سال: 2013
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدای بازی، شخصیت اصلی به همراه همسر خود دیده می‌شود که در حال رفتن به سمت تخت هستند و قصد برقراری رابطه جنسی دارند. برخی از موجودات بازی، ظاهری زنانه دارند و بالاتنه‌ی آن‌ها برهنه است. در یکی از صحنه‌های سینماتیک بازی، یک خون‌آشام زن به دنبال اغوای یکی از شخصیت‌ها است و ظاهر و رفتاری تحریک‌کننده دارد.
  بازیکن از سلاح‌های مختلفی مثل شمشیر، شلاق، زنجیر و چکش استفاده می‌کند تا دشمنان فانتزی و غیرانسانی مثل گرگینه‌ها و خون‌آشام‌ها را از بین ببرد. برخی از صحنه‌های سینماتیک و غیرتعاملی بازی، خشونت زیادی دارند. خون زیادی در مبارزات بازی دیده می‌شود و برخی از دشمنان پس از ضربه خوردن، چند تکه می‌شوند. در طراحی مراحل نیز عناصر خشنی مثل اجساد به دار آویخته‌شده یا گودال‌های خون مشاهده می‌شود.
  کنترل‌های بازی نسبتا راحت است و عادت کردن به آن‌ها نیازمند زمان خاصی نیست. با این حال، با پیشروی در بازی، میزان سختی مراحل و غول‌ها نیز بیشتر می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate عنوانی در سبک اکشن ماجراجویانه است و دنباله‌ی مستقیم بازی Castlevania: Lords of Shadow محسوب می‌شود. بازیکن کنترل چندین نقش از اعضای خانواده «بلمونت» از جمله قهرمان نسخه‌ی اول بازی یعنی «گابریل» را بر عهده می‌گیرد. هدف نهایی آن‌ها، پیروزی در برابر نیروها و موجودات اهریمنی است.
  بازیکن از شلاق، تبر، شمشیر و برخی مواد منفجره استفاده می‌کند تا هیولاهایی مثل زامبی‌ها، گرگینه‌ها و خون‌آشام‌ها را از بین ببرد. مبارزات با غول‌های آخر هر مرحله معمولاً خشونت بیشتری دارند و بازیکن باید در زمان مناسب، دکمه‌هایی را بزند که منجر به ضربه‌های مرگباری (مثل کندن چشم هیولاها یا قطع کردن دست و پای آن‌ها) خواهد شد. در برخی از صحنه‌های سینماتیک و غیرتعاملی بازی، انسان‌هایی در حال کشته شدن و به دار آویخته شدن مشاهده می‌شوند. خون زیادی از هیولاها پس از ضربه خوردن ریخته و برخی صحنه‌های مبارزات نیز شامل قطع عضو آن‌ها می‌شود. در یکی از صحنه‌های بازی، یک خون‌آشام زن در حال اغوای یک شخصیت دیده می‌شود. او به شکلی تحریک‌کننده، پای یک زن دیگر را نوازش می‌کند. برخی از موجودات بازی، ظاهری با بدنی زنانه دارند و بالاتنه‌ی آن‌ها برهنه است. در صحنه‌ای دیگر، گرگینه‌ای کاملاً برهنه وجود دارد که آلت جنسی او نیز قابل مشاهده است.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خانواده «بلمونت» را پس از وقایع Castlevania: Lords of Shadow دنبال می‌کند. علاوه بر گابریل که قهرمان اصلی نسخه‌ی اول محسوب می‌شد، بازیکن کنترل شخصیت‌های دیگری از جمله پسر گابریل را نیز بر عهده می‌گیرد. هدف نهایی همچنان، بیرون راندن نیروهای اهریمنی از جهان انسان‌ها است، اما این بار، بحران‌های دیگری مثل روابط این پدر و پسر و دیگر اعضای خانواده، درون داستان گنجانده شده‌اند.

  کیفیت

  بازی Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate اولین بار برای کنسول نینتندو 3DS عرضه شد و یکی از بهترین عناوین اکشن آن کنسول محسوب می‌شد. گیم‌پلی حرکت به کنار و دوبعدی در کنار گرافیک و افکت‌های بصری سه‌بعدی باعث شده بود که بازی، بسیار مهیج و غنی باشد. با این حال، نسخه‌ی HD آن که یک سال پس از عرضه‌ی اولیه، برای کنسول‌های ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 و همچنین رایانه‌های شخصی عرضه شد، عنوانی بسیار معمولی بود و نه گرافیک و افکت‌های تصویری آن برای این دو کنسول مناسب بود و نه گیم‌پلی مهیج و سریع کنسول 3DS را می‌شد روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌های خانگی تجربه کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ رابطه‌ی گابریل و پسرش و مشکلاتی که آن‌ها با یکدیگر دارند، چقدر برای شما آشنا بود؟ می‌توانید از تجربه‌های خودتان در این زمنیه صحبت کنید.
  ـ می‌توانید درباره‌ی خشونت و دشمنان هیولایی بازی صحبت کنید. برای شما انجام اعمال خشونت‌آمیز روی هیولاهای غیرواقعی و دشمن‌های غیرانسانی، چه تفاوتی با کشتن انسان‌های عادی در دیگر بازی‌های اکشن دارد؟ به نظرتان انسانی نبودن دشمنان بهانه‌ی خوبی برای توجیه خشونت بازی است؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر وجود خون و خون‌ریزی، برهنگی جزئی، درون‌مایه‌های تحریک‌آمیز و خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده MercurySteam
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۳