Crash Bandicoot 4: It's About Time

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
دنباله‌ای سخت و هیجان‌انگیز از مجموعه‌ی Crash Bandicoot با مقداری خشونت کارتونی
سال: 2020
  بررس متن: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی Crash Bandicoot 4، حس کنجکاوی و گشت‌وگذار را تشویق می‌کند. شخصیت‌های بازی بیش از حد خودشان را جدی نمی‌گیرند و حتی نوع دشمنی آن‌ها با دشمنانشان، بیشتر شبیه به نسخه‌ای خنده‌دار و ماجراجویانه از یک دشمنی واقعی است. رابطه‌ی کرش با خواهرش یعنی کوکو نیز به نمایش گذاشته می‌شود که رابطه‌ای دوستانه و صمیمانه است، البته چندان عمیق به آن پرداخته نمی‌شود.
  دو کلمه‌ی “a-s” و “bastard” چند بار در مکالمات بازی شنیده می‌شوند.
  اگرچه خشونت کارتونی در بازی دیده می‌شود، اما هیچ‌نوع خون و خونریزی در آن وجود ندارد. برخی از شخصیت‌ها از سلاح‌های کارتونی و مواد منفجره استفاده می‌کنند. کرش و دیگر شخصیت‌های اصلی بازی نیز ممکن است از یک صخره به پایین پرت شوند یا پس از برخورد با یک دشمن، «کشته» شوند که در این مواقع، آن شخصیت فقط ناپدید می‌شود.
  بازی کنترل‌های نسبتاً آسانی دارد و از بخش‌های آموزشی مختلفی هم بهره می‌برد، اما سختی مراحل یکی پس از دیگری بیشتر و بیشتر می‌شوند و برخی از آن‌ها بسیار چالش‌برانگیز هستند. بازیکن به زمان و استمرار زیادی در تمرین نیاز دارد تا بتواند این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Crash Bandicoot 4: It's About Time عنوانی در سبک سکوبازی است که بازیکن در آن، کنترل کرش (یک روباه بازیگوش) و گروهی از دوستان او را بر عهده می‌گیرد. وظیفه‌ی آن‌ها، سفر به زمان گذشته و مقاومت کردن در برابر یک نیروی مخرب است. بازیکن از روی پلتفرم‌های مختلف می‌پرد، می‌دود و پرواز می‌کند و هنگام روبه‌رو شدن با دشمنان مختلف (مثل دزدهای دریایی، ربات‌ها و دایناسورها)، یا باید روی سر آن‌ها بپرد و یا با زدن دکمه‌ی چرخیدن، به آن‌ها حمله کند. برخی از شخصیت‌ها از سلاح‌ها و راکت‌های کارتونی یا مواد منفجره‌ی دیگری برای از بین بردن دشمنان استفاده می‌کنند. دشمنان پس از ضربه خوردن، به دود تبدیل شده و همراه با افکت‌های صوتی کارتونی ناپدید می‌شوند. در چند مرحله‌ی بازی، ارجاعاتی به نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد؛ در این مراحل، بشکه‌های بزرگی با برچسب لیوان‌های بزرگ گازدار و خنک که یادآور نوشیدنی‌های الکلی هستند، دیده می‌شوند. عبارت Tavern (میخانه) نیز در برخی از مراحل دیگر مشاهده می‌شود. کلمات “a-s” و “bastard” در چند دیالوگ بازی شنیده می‌شوند. بازیکن می‌تواند بازی در نقش شخصیت‌های بد و شرور را هم تجربه کند.

  چکیده داستان

  همانند چند نسخه‌ی پیشین بازی، کرش به همراه خواهر خود یعنی «کوکو»، باید جلوی نقشه‌های پلیدانه‌ی «دکتر کورتکس» و دیگر شخصیت‌های شرور بازی را بگیرند. در این بازی، حفره‌ای در زمان و مکان به وجود آمده و کرش به همراه یارهای خود باید با سفر به بخش‌های مختلف تاریخ، ماسک‌های کوانتومی را پیدا کنند که باعث برقراری دوباره‌ی نظم و صلح در جهان می‌شوند.

  کیفیت

  بازی Crash Bandicoot 4: It's About Time عنوانی هیجان‌انگیز و بسیار سخت از مجموعه‌ی Crash Bandicoot است. این بازی، دنباله‌ای مستقیم از قسمت سوم بازی که در دهه 90 عرضه شده بود محسوب می‌شود و با مکانیسم‌های گیم‌پلی متنوع، گرافیک کارتونی بامزه و دوست‌داشتنی و بخش‌های مختلف چندنفره‌ای که دارد، می‌تواند هم بازیکن‌های قدیمی و نوستالژیک و هم بازیکن‌های کودک و نوجوان جدید را به سمت خود جذب کند. بازی به غیر از برخی مشکلات مربوط به دوربین، ایراد فنی دیگری ندارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  سختی بازی Crash Bandicoot 4 نسبتاً بالا است و مراحل چالش‌برانگیز و دشوار زیادی دارد. شما از سخت بودن بازی‌ها استقبال می‌کنید یا نه؟ معمولاً برای رد کردن مراحل خیلی دشوار چه راه‌حل‌هایی دارید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (کودکان بالای ۱۰ سال) به خاطر وجود خشونت کارتونی، ارجاع به نوشیدنی‌های الکلی، استفاده از عبارات زشت و نادرست و شیطنت و بازیگوشی فکاهی
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Toys for Bob
  سال انتشار ۲۰۲۰