Crimsonland

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی اکشن و تیراندازی سوم‌شخص، بسیار خونین با گیم‌پلی تکراری
سال: 2014
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی بسیار خشن و خونین است. بازیکن در طول بازی باید با انواع سلاح با تعداد زیادی زامبی و موجودات عجیب مبارزه کند که ضربه زدن به هر کدام از آن‌ها با خونریزی بسیار زیاد و اغراق‌آمیزی همراه می‌شود و این خون روی نقشه‌ باقی می‌ماند. کافی است چند ثانیه از بازی بگذرد تا صفحه‌ی بازی کاملاً به واسطه‌ی این خون‌ها قرمز رنگ شود. حتی قسمت‌هایی از بدن بعضی از دشمنان هم در نقشه باقی می‌مانند. البته گرافیک بازی واقع‌گرایانه نیست و زاویه‌ی دوربین و کوچک بودن شخصیت‌ها، تا حدی توانسته از جدی بودن خشونت بازی کم کند.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را یاد گرفت. با این حال مبارزه با خیل دشمنان که بی‌وقفه به بازیکن حمله می‌کنند بعد از گذشت مدتی دشوار می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Crimsonland عنوانی در سبک اکشن و تیراندازی سوم‌شخص است. بازیکن باید به‌تنهایی با تعداد بسیار زیادی زامبی‌ و موجودات که دسته‌دسته به او حمله می‌کنند مبارزه کند و با انواع تفنگ‌ آن‌ها را بکشد. اکشن بازی سرعت زیادی دارد و با وجود کنترل‌های ساده‌، مبارزه با تعداد زیاد دشمنان ممکن است برای بعضی بازیکنان دشوار باشد. با این‌که گرافیک بازی واقع‌گرایانه نیست و زاویه‌ی از بالا به پایین دوربین، جزئیات را نمایش نمی‌دهد اما خشونت آن زیاد و خونین است. بازیکن با سلاح‌هایی چون تک‌تیر، انواع تفنگ، مواد انفجاری و... می‌تواند به دشمنان حمله کند. با هر ضربه‌ای که به دشمنان می‌خورد مقدار قابل توجهی خون به اطراف می‌پاشد و این خون‌ها روی نقشه‌ی بازی باقی خواهند ماند. به همین دلیل هم تنها بعد از چند ثانیه کل زمین بازی شبیه به یک حمام خون خواهد شد. حتی بعضی از قسمت‌های بدن دشمنان هم روی زمین باقی می‌ماند. محور اصلی این بازی تیراندازی و مبارزه است و داستان و شخصیت‌پردازی در آن دیده نمی‌شود.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. بازیکن در نقش انسانی بازی می‌کند که در میان خیل عظیمی از زامبی‌ها گیر افتاده و مجبور است به تنهایی با آن‌ها مبارزه کند.

  کیفیت

  این بازی تا حدودی شبیه به بازی‌های کلاسیک و قدیمی تیراندازی طراحی شده است و هدف اصلی بازیکن در آن شلیک به سمت دسته‌های عظیم دشمنان است. داستان در Crimsonland موضوعیت ندارد و اکشن آن است که مخاطب را می‌تواند به خود جذب کند. گرافیک بازی اگرچه در حد عناوین جدید نیست اما کیفیت قابل قبولی دارد. همچنین اسلحه‌های مختلفی در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که هر کدام کار متفاوتی انجام می‌دهند، البته بعد از استفاده‌ از تمام آن‌ها، بازیکن متوجه می‌شود که این سلاح‌ها در زمینه‌ی اثرگذاری تفاوت بسیار کمی با یکدیگر دارند و در مجموع تغییر خاصی در مبارزه با دشمنان ایجاد نمی‌کنند. مراحل بازی هم تقریباً طراحی‌های یکسان دارند و بازیکن در یک محیط بسته باید با دشمنانش مبارزه کند. این موارد، به همراه نبود یک روایت، باعث شده Crimsonland بعد از مدتی برای بازیکن تکراری و خسته‌کننده شود. شاید کشتن تعداد زیادی دشمن و تیراندازی به سمت آن‌ها در ابتدا برای بازیکن جالب و حتی رضایت‌بخش باشد اما نبود تنوع کافی در قسمت‌های مختلف، این تجربه را خیلی زود تکراری خواهد کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  - مقدار خونی که در این بازی نمایش داده می‌شود بسیار زیاد است و در عرض چند ثانیه زمین بازی شبیه به یک استخر خون می‌شود. می‌توانید درباره‌ی تأثیری که مواجه شدن با این مقدار خشونت روی بازیکن می‌گذارد، صحبت کنید. آیا خشونت این بازی برای شما اذیت‌کننده بود؟ یا به آن توجهی نمی‌کردید؟ - این بازی داستان خاصی ندارد و تنها به اکشن آن پرداخته شده است. می‌توانید در مورد نقش داستان در بازی‌های کامپیوتری صحبت کنید. شما بازی‌هایی را که داستان دارند ترجیح می‌دهید یا بازی‌هایی که بیشتر به اکشن و گیم‌پلی آن‌ها پرداخته شده؟ چرا؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون و خون‌ریزی، نمایش خشونت اذیت‌کننده
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۴
  تولید کننده ۱۰tons
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۴