Danger Zone 2

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اتوموبیلرانی با تأکید بر تصادف کردن و رانندگی پرسرعت، همراه با صحنه‌های زیادی از تصادفات سنگین
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بازی هیچ گونه خون و خشونت تصویری نشان داده نمی‌شود با این حال محور اصلی بازی تصادفات رانندگی است و بازیکنان باید تا جایی که می‌توانند با کوبیدن ماشین خود به باقی ماشین‌ها تصادف و خرابی به بار بیاورند. صحنه‌های زیادی از تصادفات سنگین ماشین‌ها، کامیون‌‌ها و اتوبوس‌ها در بازی وجود دارد، ماشین‌ها به هوا پرتاب می‌شوند، از بالای پل یا دره به پایین می‌افتند و انفجارهای مهیب و زیادی رخ می‌دهد. ماشین‌های زیادی حامل مواد انفجاری‌اند و در صورت تصادف منفجر می‌شوند. با این حال راننده‌ها هیچ‌گاه نشان داده نمی‌شوند و کسی در تصادفات زخمی نمی‌شود.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند و برای کسانی که بازی‌های اتوموبیلرانی را امتحان کرده باشند آشنا خواهند بود. با این حال با جلو رفتن در بازی، مراحل دشوارتر می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Danger Zone 2 یک عنوان اتوموبیلرانی است که هدف اصلی بازیکنان در آن تصادف کردن است. بازیکنان باید با سرعت بسیار بالایی رانندگی کنند و با کوبیدن ماشین خود به سایر ماشین‌ها و موانع، تصادفات بزرگ و سنگینی ایجاد کنند. هرچه تصادفات سنگین‌تر باشد، بازیکن امتیاز بیشتری کسب خواهد کرد. در بازی خون و خشونت تصویری نمایش داده نمی‌شود با این حال تصادفات زیاد، برخوردهای محکم ماشین‌ها به هم، به هوا پرتاب شدن آن‌ها، ماشین‌هایی که از دره یا پل به پایین می‌افتند و صحنه‌های زیادی از آتش گرفتن و انفجار ماشین‌ها در طول بازی نمایش داده می‌شود. بسیاری از کامیون‌های بازی حامل مواد انفجاری‌اند تا شدت تصادفات را بیشتر کنند. در هیچ کدام از این صحنه‌ها راننده و سرنشینان نشان داده نمی‌شوند. بازی محتوای بزرگسالانه‌ی دیگری ندارد با این حال بهتر است والدین بازیکنان نوجوانی که به تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند، مطمئن باشند که فرزندشان از خطرات این شکل رانندگی کاملاً آگاه است و متوجه است که به هیچ وجه نباید چنین کارهایی را در دنیای واقعی انجام دهد.

  چکیده داستان

  این بازی هم مانند عنوان اول مجموعه داستان خاصی ندارد و تنها کاری که بازیکن باید انجام دهد این است که با سرعت در مسیرهای مختلف رانندگی کند و با کوباندن ماشین خود به ماشین‌های دیگر یا سایر موانعی که سر راه او قرار دارند، تصادف و خرابی به بار بیاورد.

  کیفیت

  بازی Danger Zone 2 حدود یک سال بعد از عنوان اول منتشر شده و سازندگان توانسته‌اند تا حد زیادی معایب بازی اول را در آن برطرف کنند. گیم پلی بازی درست مانند عنوان قبل است و بازیکن باید تصادفات و برخوردهای شدیدی با ماشین‌ خود به وجود بیاورد. نکاتی که در این بازی عوض شده‌‌‌اند، یکی گرافیک آن است که بسیار بهتر از گذشته شده، همچنین پیست‌هایی که می‌توان در آن‌ها رانندگی کرد واقعی‌تر و متنوع‌ترند و طراحی ماشین‌ها هم قوی‌تر شده است. ضمن این‌که در این بازی، بازیکن می‌تواند زاویه‌ی دید خود را عوض کند و البته همچنان خودش نمی‌تواند ماشینی را که با آن رانندگی می‌کند، انتخاب کند. در مجموع می‌توان گفت Danger Zone 2 بازی سرگرم‌کننده‌تری نسبت به عنوان قبلی است و می‌تواند برای کسانی که به بازی‌های اتوموبیلرانی در این سبک علاقه‌ دارند، جالب باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی خطرات رانندگی با سرعت زیاد و غیرمحتاطانه صحبت کنید. تصادفات این بازی مشخصاً غیرواقعی‌اند و نمی‌توان تصور کرد ماشینی بعد از این همه برخورد همچنان بتواند سرپا بماند. به نظرتان این غیرواقعی بودن برای همه‌ی مخاطبان قابل‌ درک است؟ یا ممکن است پیام اشتباهی را به آن‌ها منتقل کند؟ -‌ فکر می‌کنید جذابیت تصادف کردن در این بازی در چیست و چرا بازیکنان از آن لذت می‌برند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر مقدار کمی خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Three Fields Entertainment
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸