Danger Zone

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اتوموبیلرانی با محوریت تصادفات رانندگی همراه با صحنه‌هایی از برخوردهای سنگین و انفجارهای زیاد
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بازی هیچ گونه خون و خشونت تصویری نشان داده نمی‌شود با این حال محور اصلی آن تصادفات رانندگی است و بازیکنان باید تا جایی که می‌توانند با کوبیدن ماشین خود به سایر ماشین‌ها تصادف و خرابی به بار بیاورند. صحنه‌های زیادی از تصادفات سنگین ماشین‌ها، کامیون‌‌ها و اتوبوس‌ها در بازی وجود دارد، ماشین‌ها به هوا پرتاب می‌شوند و انفجارهای مهیب و زیادی رخ می‌دهد و بسیاری از تصاویر انفجار و پرتاب شدن ماشین‌ها به صورت صحنه‌آهسته نشان داده می‌شود. ماشین‌های زیادی حامل مواد انفجاری‌اند و در صورت تصادف منفجر می‌شوند. با این حال راننده‌ها هیچ‌گاه نشان داده نمی‌شوند و کسی در تصادفات زخمی نمی‌شود.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند با این حال هرچه بازی جلو می‌رود مراحل آن هم سخت‌تر می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Danger Zone یک عنوان اتوموبیلرانی است که در آن هدف اصلی بازیکن تصادف کردن و خرابی به بار آوردن است. هرچه تصادف‌ها بزرگ‌تر و هولناک‌تر باشند امتیاز بیشتری به دست خواهد آمد. صحنه‌های زیادی از تصادفات سنگین رانندگی در بازی وجود دارد، ماشین‌ها، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها با شدت به هم برخورد می‌کنند، به هوا پرتاب می‌شوند و در اکثر مواقع آتش می‌گیرند و منفجر می‌شوند. این صحنه‌ها معمولاً به شکل صحنه‌آهسته نشان داده می‌شود. با این حال رانندگان ماشین‌ها هیچ‌ گاه نشان داده نمی‌شوند و خون و خشونت تصویری در بازی وجود ندارد. بازی محتوای بزرگسالانه‌ی دیگری ندارد با این حال بهتر است والدین بازیکنان نوجوانی که به تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند، مطمئن باشند که فرزندشان از خطرات این شکل رانندگی کاملاً آگاه است و متوجه است که به هیچ وجه نباید این نوع رانندگی را در دنیای واقعی انجام دهد.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. بازیکن در آن باید در هر مرحله تا جایی که می‌تواند با کوبیدن ماشین خود به سایر ماشین‌های در حال حرکت خرابی، شلوغی و تصادفات مهیب ایجاد کند. این کار در هر مرحله تا جایی ادامه پیدا می‌کند که امتیاز لازم را به دست بیاورد.

  کیفیت

  بازی Danger Zone را می‌توان تا حدودی سرگرم‌کننده دانست، با این حال بازی بسیار کوتاه است و فرصت چندانی برای لذت بردن از آن وجود ندارد. گرافیک آن چندان قوی نیست و بسیار ابتدایی طراحی شده است. البته شاید این نکته برای کسانی که می‌خواهند فقط از تصادفات و انفجارها لذت ببرند چندان مهم نباشد. بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد و گیم‌پلی آن هم در مجموع آسان است. تنها کاری که بازیکن باید انجام دهد این است که تصادف کند و آن‌قدر این کار را ادامه دهد تا امتیاز آن مرحله را به دست بیاورد. گیم‌پلی بازی عمق چندانی ندارد: کنترل‌ها قابل تنظیم نیستند، زاویه‌ی دوربین عوض نمی‌شود و ماشین بازیکن همیشه ثابت است. اذیت‌کننده‌ترین مسئله‌ی بازی این است که بسیار زود تمام می‌شود و اگر هم کسی بتواند با تمام مشکلاتش کنار بیاید، فرصت چندانی برای لذت بردن از آن ندارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی تأکیدی که در این بازی روی شکستن قوانین شده، صحبت کنید. این بازی از بازیکن می‌خواهد که از عمد تصادف کند. فکر می‌کنید این چه جذابیتی برای بازیکان دارد؟ به نظرتان ممکن است این بازی‌ها روی بازیکنانی که رانندگی می‌کنند تأثیر منفی داشته باشند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) مقدار کمی خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۳
  تولید کننده Three Fields Entertainment
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷