Dark Souls Remastered

thumbnail
۱۸ سال به بالا
بازسازی جدیدی از یک عنوان نقش‌آفرینی بسیار خشن و خونین با گیم‌پلی و مبارزه‌های دشوار
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از شخصیت‌های زن در بازی برجستگی‌های اغراق‌آمیزی دارند و لباس‌هایی نامتعارف به تن دارند که آن‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهد. ضمن این‌که بعضی از این زنان پوشش بالاتنه به تن ندارند و سینه‌هایشان را با موی سر پوشانده‌اند.
  بازیکنان با استفاده از جادو و سلاح‌های مختلف با موجودات فانتزی مانند اسکلت‌ها، اژدها، شیاطین و شوالیه‌های نامیرا می‌جنگند. با هر ضربه‌ی موفق مقدار قابل توجهی خون به هوا می‌ریزد، ضمن این‌که مبارزه‌ها با صداهای شکافتن بدن یا ناله و درد شخصیت‌ها همراه است. در بعضی از صحنه‌ها، تعدادی جسد خونین و یا در حال پوسیدن روی زمین دیده می‌شود. در مجموع میزان نمایش خون و تصاویر خشونت‌آمیز در بازی زیاد است.
  با وجود ساده بودن کنترل‌های بازی، گیم‌پلی، مبارزه‌ها و سازوکار آن بسیار دشوارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Dark Souls Remastered نسخه‌ای بازسازی شده از عنوانی خشن و بسیار سخت در ژانر نقش‌آفرینی است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده بود. بازیکن در نقش یک جنگجو بازی می‌کند و باید ضمن ماجراجویی در دنیا بازی با دشمنان زیادی هم مبارزه کند. مبارزه‌ها با جادو، شمشیر و سایر سلاح‌ها در مقابل موجودات خیالی مانند شیاطین و اسکلت‌ها انجام می‌شود. در مبارره‌ها خونریزی و تصاویر خشونت‌آمیز زیادی وجود دارد و گاهی هم صحنه‌هایی مانند اجساد خونین دیده می‌شود. بعضی از شخصیت‌های زن بازی لباس‌های بسیار نامتعارفی به تن دارند و بعضی از آن‌ها هم بدون پوشش بالاتنه ظاهر می‌شوند. این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین هم تجربه کرد که در این حالت بازیکنان می‌توانند با هم ارتباط داشته باشند و احتمال به کار بردن کلمات توهین‌آمیز از سوی دیگر بازیکنان وجود دارد.

  چکیده داستان

  اژدهایان برای مدت‌ها به دنیا حکومت می‌کرده‌اند تا زمانی که شخصی به نام گوئن، شیئی را پیدا می‌کند که به آن «شعله‌ی آغازین» گفته می‌شود. گوئن با کمک هم‌پیمانانش، با اژدهایان می‌جنگند و آن‌ها را شکست می‌دهند و از آن زمان به بعد «عصر آتش» آغاز می‌شود. با گذشت زمان و قدرت گرفتن انسان‌ها، آتش «شعله‌ی آغازین» کم و کمتر می‌شود. گوئن با قربانی کردن خودش آتش آن را زنده نگه می‌دارد و عصر آتش را ادامه می‌دهد. اما شعله که به شکل غیرطبیعی زنده نگه داشته شده، طاعونی را به جان انسان‌ها می‌اندازد که باعث می‌شود بعد از مرگ به زندگی بازگردند. بازیکن در نقش یکی از نامیراها بازی می‌کند و باید برای جلوگیری از گسترش این نفرین با موجودات هیولایی و شیطانی زیادی مبارزه کند.

  کیفیت

  حتی بدون در نظر گرفتن این بازسازی هم Dark Souls یکی از قوی‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی محسوب می‌شود و حالا با تغییرات کوچکی که در گرافیک و دیگر قسمت‌های آن اضافه شده، حتی بهتر هم شده است. مبارزه‌های بسیار دشوار و چالش‌برانگیز، دنیا وسیع و زیبای بازی و داستان درگیرکننده همگی در این نسخه هم حضور دارند. مبارزه‌های بازی هیجان‌انگیزند و غول‌های آخر متنوع آن بازیکن را هر بار با چالش جدیدی روبه‌رو می‌کنند. گرافیک ارتقا‌یافته‌ی بازی باعث شده دنیای آن حتی زیباتر از گذشته به نظر بیاید،‌ ضمن این‌که بازی هیچ‌گاه مشکل افت فریم پیدا نمی‌کند. حالت چندنفره و سرورهای این بخش هم بهبود پیدا کرده‌اند و بازیکنان راحت‌تر می‌توانند وارد بازی‌های گروهی شوند. شاید برای طرفداران قدیمی این بازی، Dark Souls Remastered نکته‌ی چندان جدیدی نداشته باشد اما برای کسانی که تا به حال آن را امتحان نکرده‌اند، بهترین گزینه برای شروع بازی است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ یکی از ویژگی‌های این بازی دشواری زیاد آن است. این دشواری برای شما خسته‌کننده بود یا باعث شد تلاش خود را بیشتر کنید؟ به نظرتان مرز بین این دو را چه چیزی در بازی تعیین می‌کند؟ ـ بازی‌های این مجموعه همگی دارای مقدار زیادی خشونت‌اند و البته طرفداران زیادی هم دارند. به نظرتان چرا خشونت بیشتر، برای طرفداران جذابیت دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون و تصاویر خشونت‌آمیز، نمایش برهنگی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Bandai Namco
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸