Darksiders III

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اکشن ماجراجویانه با مبارزه‌های زیاد و خونین و مراحل دشوار
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فیوری، شخصیتی خشن و عصبانی است، کاملاً با رضایت وارد مبارزه‌ها می‌شود و هیچ گونه حس همدردی با موجودات دیگر از جمله انسان‌ها را از خودش نشان نمی‌دهد. با این حال با جلو رفتن داستان مشخص می‌شود که توانایی دوست داشتن و ترحم کردن در او وجود دارد. ضمن این که در پایان نشانه‌هایی از پشیمانی از خود نشان می‌دهد و مشخص می‌شود که به ضعف‌های خود آگاه است.
  لباس شخصیت اصلی بازی که فیوری نام دارد و همین‌طور سایر شخصیت‌های زن، با این که پوشیده است، طوری طراحی شده که برجستگی‌های بدن، به خصوص سینه‌ها را با اغراق بیشتری نشان دهد.
  در مکالمات و زیرنویس‌های بازی گاهی اوقات کلمات توهین‌آمیزی مانند hell، damn و bastard شنیده و خوانده می‌شود.
  این بازی اکشن است و مبارزه بخش بسیار زیادی از گیم‌پلی آن را شکل می‌دهد. شخصیت اصلی با شلاق زنجیری، نیزه، شمشیر و وردهای جادویی با دشمنان شیطانی و فانتزی خود مبارزه می‌کند. با هر ضربه‌ی موفق، مقداری بسیار زیادی خون به هوا می‌ریزد و دشمنان از درد فریاد می‌کشند. مبارزه‌ها با خون‌ریزی‌های اغراق‌آمیز و جلوه‌های صوتی و تصویری زیادی نمایش داده می‌شوند. بدن دشمنان بعد از مردن از روی زمین محو می‌شود با این حال در طول بازی و در مکان‌های مختلف می‌توان جسد خونین هیولاها و انسان‌هایی که روی زمین افتاده‌اند را دید. در یکی از صحنه‌های غیرتعاملی، سر بریده‌ شده‌ی یکی از هیولاها نشان داده می‌شود.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند و ۴ درجه‌ دشواری در بازی وجود دارد. با این حال حتی در ساده‌ترین حالت هم مبارزه‌های بازی و به ویژه غول‌های آخر آن بسیار دشوارند. بازیکن در صورت مردن، آیتم‌هایی که به دست آورده بوده را از دست خواهد داد و باید دوباره آنها را جمع کند. پازل‌های بازی هم اکثراً دشوار طراحی شده‌اند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Darksiders III عنوانی در سبک اکشن سوم شخص است که در آن بازیکن در نقش فیوری، یکی از چهار سوار آخر‌الزمان بازی خواهد کرد. در داستان بازی مفاهیمی در مورد مسیحیت، فرشته‌ها و شیاطین و سواران آخرالزمان وجود دارد و بازیکن در نقش فیوری باید با موجودات شیطانی و فرشته‌های مختلفی مبارزه کند. فیوری شخصیتی عصبانی است که تشنه‌ی مبارزه است و هیچ نوع همدردی با نوع بشر ندارد، با این حال تا پایان بازی تا حدودی به نواقصش پی می‌برد و از آنها شرمگین می‌شود. اکشن و مبارزه بخش زیادی از بازی را شکل می‌دهد و بازیکنان می‌توانند با شمشیر، نیزه، شلاق زنجیری و وردهای جادویی به جنگ حریفانشان بروند. در مبارزه‌ها، هر ضربه‌ی موفقیت‌آمیز از سوی بازیکن با پخش شدن مقدار بسیار زیادی خون همراه خواهد بود و دشمنان بازیکن هم از درد فریاد خواهند کشید. ضمن این که در محیط بازی هم اجساد خونین انسان‌ها و موجودات دیگر روی زمین قابل دیدن است. این بازی نسبتاً دشوار است و مبارزه‌ها، پازل‌ها و به خصوص جنگ با غول‌های آخر آن می‌تواند برای بازیکنان کم‌تجربه بسیار سخت باشد.

  چکیده داستان

  در این بازی بازیکن در نقش یکی از چهار سوار آخرالزمان به نام فیوری (به معنی خشم) بازی می‌کند. ۷ گناه کبیره در زمین رها شده‌اند و فیوری، فراخوانده شده تا هم با آنها و هم با شیاطین و فرشته‌های دیگری مبارزه کند. این گناهان کبیره که در بدن‌‌های هیولایی ظاهر شده‌اند، تعادل میان زمین، بهشت و جهنم را برهم زده‌اند و دوباره باید زندانی شوند.

  کیفیت

  بازی Darksiders III بیش از هر کس برای هواداران قدیمی این مجموعه جالب خواهد بود، چرا که داستانی که در این عنوان پی گرفته می‌شود، جواب بسیاری از سؤالات طرفداران آن را خواهد داد. ضمن این که بازیکنان می‌توانند شاهد پیشرفت‌هایی که در این بازی نسبت به عناوین قبلی صورت گرفته هم باشند. بازی مبارزه‌های چالش‌برانگیزی دارد که موفقیت در هر کدام از آنها می‌تواند بسیار رضایت‌بخش باشد. حتی در ساده‌ترین درجه دشواری هم بازیکنان باید برای موفق شدن در بازی تلاش زیادی کنند. شاید برای عده‌ای این دشواری خسته‌کننده باشد، به ویژه که سیستم ذخیره‌سازی بازی هم جالب نیست، اما کسانی که پشتکار داشته باشند، در نهایت مبارزه‌ها برایشان راضی‌کننده خواهد بود. گرافیک بازی در مجموع قابل قبول است، به خصوص طراحی حالت‌های مختلف فیوری و همین‌طور غول‌های آخر که هر کدام منحصربه‌فردند. محیط بازی اما نسبتاً ساده طراحی شده که با توجه به بودجه‌ی اندکی که در اختیار سازندگان بوده قابل درک است. اگر تعدادی مشکلات فنی مانند افت فریم یا روی هم افتادن تصاویر را نادیده بگیریم، Darksiders III بازی اکشنی با ظاهری ساده اما مبارزه‌های بسیار چالش‌برانگیز است که برای طرفداران این مجموعه و کسانی که می‌خواهند مهارت‌های خود را بسنجند مناسب خواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در مورد خشونت این بازی و تأثیر آن روی بازیکن صحبت کنید. آیا این نکته که دشمنان در اینجا فرشته‌ها و شیاطین‌اند، تأثیری در حس شما نسبت به اعمال خشونت در بازی دارد؟ ـ به نظرتان لباس فیوری برای مبارزه مناسب است؟ فکر می‌کنید چرا اکثر شخصیت‌های زن در بازی‌ها با لباس‌های این‌ چنینی که مشخصاً برای مبارزه نیست نمایش داده می‌شوند و در عوض مردان لباس‌های کارآمدتری به تن دارند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون و تصاویر خشونت‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده THQ Nordic
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸