Deformers

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی مبارزه‌ای و اکشن با شخصیت‌های کارتونی، خشونت فانتزی زیاد و فضای شلوغ و پرهیجان
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین بازی کرد که تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  شخصیت‌های بازی، گلوله‌های کوچک رنگی‌اند که ممکن است به شکل میوه، حیوانات یا غذاهای مختلف باشند. بازیکن باید با ضربه زدن به باقی شخصیت‌ها آن‌ها را از زمین بازی بیرون کند. اکشن بازی بیشتر شامل دویدن در زمین، ضربه زدن به دیگران یا پرتاب کردن آن‌ها خواهد بود. هنگام ضربه خوردن یا منفجر شدن شخصیت‌ها، ممکن است مایعی رنگی‌ از آن‌ها خارج شود که البته هیچ گاه قرمز نیست. ظاهر بازی بسیار کارتونی و حتی کودکانه به حساب می‌آید با این حال خشونت آن نسبتاً زیاد است.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند و بازیکن می‌تواند به‌راحتی آن‌ها را یاد بگیرد. با این حال سرعت زیاد اکشن بازی و چرخش بیش از حد دوربین، می‌تواند برای بعضی بازیکنان گیج‌کننده و حتی سرگیجه‌آور باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Deformers عنوانی مبارزه‌ای است که اکشن آن در یک زمین بازی مشخص رخ می‌دهد و بازیکن باید تلاش کند تا با ضربه زدن به سایر شخصیت‌ها، آن‌ها را از زمین بازی بیرون کند. شخصیت‌ها ظاهری بسیار کارتونی دارند و شبیه به میوه‌ها، غذاها یا حیوانات‌اند، با این حال خشونت کارتونی بازی نسبتاً زیاد است و اکشن آن سرعت بالایی دارد. این عنوان داستان خاصی ندارد و محور اصلی در آن مبارزه است. خشونت بازی با وجود کارتونی بودن، زیاد و پرسرعت است. بازیکنان با دویدن و ضربه زدن به سایر شخصیت‌ها، آن‌ها را مجروح یا از زمین بازی خارج می‌کنند. هنگام ضربه خوردن یا منفجر شدن شخصیت‌ها، ممکن است مایعی رنگی‌ از آن‌ها خارج شود که البته هیچ گاه قرمز نیست. ضمن این‌که به دلیل چرخش‌های زیاد دوربین، بازی ممکن است برای عده‌ای سرگیجه‌آور باشد.

  چکیده داستان

  در این بازی، بازیکنان در نقش موجوداتی فضایی قرار می‌گیرند که به آن‌ها «فورم» گفته می شود و شبیه به مواد غذایی یا حیوانات‌اند. داستان خاصی در بازی دنبال نمی‌شود و بازیکن در نقش این موجودات باید در یک زمین بازی با دیگر شخصیت‌ها مبارزه کند و آن‌ها را از زمین بیرون بیندازد.

  کیفیت

  بازی Deformers با گرافیک و ایده‌ی نسبتاً متفاوتی که دارد می‌توانست یک عنوان هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده در سبک بازی‌های آرنا (عناوینی که مبارزه‌ها در یک زمین بازی رخ می‌دهد) باشد اما مشکلات فنی و همچنین عمیق نبودن گیم‌پلی‌، جلوی آن را گرفته‌اند. گرافیک بازی کیفیت خوبی دارد و شخصیت‌هایی که بسیار بامزه‌ طراحی شده‌اند به احتمال زیاد از مهم‌ترین دلایل جذب شدن بازیکنان به آن خواهد بود. گیم‌پلی، بسیار پرسرعت و شامل حرکات زیادی است. با این‌که عناوین زیاد دیگری با اکشن پرسرعت در بازار وجود دارد اما سرعت زیاد این بازی به حدی است که می‌تواند لذت انجام مبارزه‌ها را از بازیکن بگیرد. در هر لحظه اتفاقات زیادی در زمین بازی در حال رخ دادن است و چرخش مداوم دوربین هم کار را دشوارتر می‌کند. ضمن این‌که مشکلات فنی در بخش آنلاین هم، این حالت جذاب بازی را اذیت‌کننده کرده است، چرا که پیدا کردن رقیب در این حالت زمان بسیار زیادی خواهد برد. در نهایت می‌توان گفت Deformers به عنوان یک اکشن شلوغ و بامزه، می‌تواند عنوان خوبی باشد اما برای یک بازی در سبک رقابتی و آرنا، کمی بیش از حد شلوغ طراحی شده است و حس شرکت در یک رقابت عادلانه را به بازیکن منتقل نمی‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ خشونت در این بازی با این‌که ظاهر کارتونی دارد اما بسیار زیاد و پر زدوخورد است. می‌توانید درباره‌ی تفاوت خشونت این بازی با سایر عناوین مبارزه‌ای و تأثیری که روی بازیکن می‌تواند داشته باشد صحبت کنید. حس شما نسبت به انجام حرکات خشونت‌آمیز در این بازی چه بود؟ ـ حالت آنلاین این بازی را می‌توان به صورت تیمی و با همکاری دیگر بازیکنان بازی کرد. می‌توانید درباره‌ی فواید کار تیمی و تفاوت نتایج آن با کار انفرادی صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت فانتزی، نمایش خون‌ فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Game Trust
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷