Destiny 2

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی آنلاین تیراندازی اول‌شخص با مبارزه‌های تیمی و خشونت نسبتاً زیاد
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در مکالمات چند بار از کلمات توهین‌آمیزی مانند a..hole استفاده می‌شود.
  بازیکنان به موجودات فضایی و در مواقعی هم به آدم‌های دیگر با استفاده از تفنگ‌های فانتزی و مواد منفجره حمله می‌کنند. صحنه‌های مبارزه خیلی سریع و درگیرانه پیش می‌روند. بعضی اوقات مایع سیاهی از موجودات فضایی‌ که زخمی شده‌اند بیرون می‌ریزد. دشمنان بعد از مردن ناپدید می‌شوند. ضمن این‌که هنگام زخمی شدن شخصیت خود بازیکن مقداری خون روی صفحه‌ی بازی دیده می‌شود.
  یادگیری کنترل‌های بازی راحت است اما مأموریت‌ها ممکن است کمی دشوار شوند مخصوصاً در قسمت‌های پایانی بازی و در مبارزه با غول‌های آخر.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Destiny 2 عنوانی در سبک علمی‌تخیلی و تیراندازی اول شخص است که به صورت آنلاین لنجام می‌شود و در آن بازیکن به صورت مداوم درگیر جنگیدن با موجودات فضایی است. بازی طوری طراحی شده که بازیکن را تشویق به بازی گروهی و تیمی بکند و بازیکن می‌تواند با دوستان یا افراد غریبه در اکثر حالت‌های بازی همراه شود. مبارزه‌ها شلوغ، درگیرانه و پر زدوخوردند. دشمنانی که از پا در می‌آیند ناپدید می‌شوند و گاهی پیش از ناپدید شدن مایع سیاهی از بدن‌شان خارج می‌شود. انسان‌ها هم هنگام زخمی شدن مقدار خیلی کمی خونریزی می‌کنند. شخصیتی که بازیکن در نقش آن بازی می کند برای نجات مجموعه‌ی شمسی با دشمنانش مبارزه می‌کند اما این شخصیت (که توسط خود بازیکن قابل شخصی‌سازی است) به‌وضوح هیچ حس بدی از کشتن دشمنانش ندارد و حتی ممکن است از آن لذت هم ببرد. ضمن این‌که بازیکنان می‌توانند با استفاده از پول واقعی آیتم‌های مشخصی را در داخل بازی خریداری کنند.

  چکیده داستان

  در این بازی محافظانِ آخرین بازمانده‌های بشریت، با دشمن جدیدی روبه‌رو می‌شوند: گروه کوبال رد، فرقه‌ای از آدم‌فضایی‌های خشمگین که می‌خواهند «نور» را بدزدند، نیرویی که محافظان را نامیرا می‌کند. داستان از آن‌جا آغاز می‌شود که کوبال رد، آخرین شهر زمین را نابود می‌کنند و منبع نور را در اختیار می‌گیرند. بازیکنان در ادامه‌ی داستان اطراف منظومه‌ی شمسی می‌گردند و هرچه می‌توانند درباره‌ی کوبال رد اطلاعات به دست می‌آورند، ضمن این‌که خودشان را آماده‌ی یک ضدحمله علیه موجودات فضایی هم می‌کنند.

  کیفیت

  قسمت اول این مجموعه مخصوصاً وقتی به صورت تیمی و با دوستان بازی می‌شد بسیار سرگرم‌کننده بود اما نکات زیادی در آن وجود داشت که نیاز به اصلاح داشتند و خوشبختانه در این عنوان بسیاری از آن مشکلات حل شده‌اند. Destiny 2 داستانی جالب‌تر و با پیچیدگی کمتر دارد که فهمش برای بازیکنان راحت‌تر است. مهم‌تر از آن این که مأموریت‌ها، هم مأموریت‌های اصلی و هم جانبی، همخوانی بیشتری با دنیای بازی دارند. این مأموریت‌ها متنوع‌تر شده‌اند و با مدت زمان بارگذاری کوتاه‌تری شروع می‌شوند. به علاوه بازیکنان می‌توانند به یک نقشه‌ی داخل بازی دسترسی داشته باشند و در هر دنیا به نقاطی که می‌خواهند سفر سریع کنند تا در وقت‌شان صرفه‌جویی شود. دنیاهایی که در دسترس قرار دارند طراحی‌های جالب و باجزئیاتی دارند و گشت‌و‌گذار در آن‌ها نه فقط یک بار که تا چندین بار هیجان‌انگیز خواهد بود. حالت چند نفره‌ی بازی نسبت به عنوان قبلی پیشرفت کرده است و پیدا کردن و وارد شدن به رویدادهای عمومی که در هر دنیا رخ می‌دهند هم راحت‌تر شده است. در مجموع Destiny 2 نسبت به بازی قبلی خودش پیشرفت‌های زیادی کرده و مخاطب را ناامید نخواهد کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی مدت زمان بازی کردن صحبت کنید. Destiny 2 طوری طراحی شده که بازیکن را تا ماه‌ها و حتی سال‌ها درگیر نگه دارد. چه راهکارهایی را می‌توان برای کنترل مدت زمان استفاده از یک بازی به کار برد؟ ـ خشونت این بازی بیشتر در مقابل موجودات فضایی به کار برده می‌شود. به نظرتان فضایی بودن دشمنان می‌تواند خشونت آن را توجیه کند؟ برای خود شما چه تفاوتی میان کشتن موجودات فضایی و انسان‌ها در یک بازی وجود دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون، استفاده از برخی کلمات توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول رایگان
  تولید کننده Activision
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷