Dirt 4

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اتوموبیلرانی در زمین‌های خاکی، با کنترل‌هایی شبیه به واقعیت و تنظیمات قابل تغییر
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  متن تعدادی از آهنگ‌های بازی تند است و از کلمات نسبتاً توهین‌آمیز به زبان انگلیسی در آن‌ها استفاده شده است.
  ماشین‌ها در حین رانندگی ممکن است با هم تصادف کنند یا به موانع طبیعی برخورد کنند. در هیچ کدام از این مواقع راننده یا زخمی شدن آن نشان داده نمی‌شود.
  با این‌که بازی دارای کنترل‌های معمول بازی‌های اتوموبیلرانی است اما گزینه‌های زیادی هم برای تنظیم این کنترل‌ها و میزان سختی آن‌ها وجود دارد و در بعضی مواقع ممکن است برای بازیکن پیچیده شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Dirt 4 یک عنوان اتوموبیلرانی است که مسابقات آن در زمین‌هایی خارج از پیست‌های استاندارد برگزار می‌شوند. بازیکن باید با کنترل ماشین تلاش کند تا زودتر از سایرین مسابقه را به پایان برساند و بهترین رکورد را به جا بگذارد. برنده شدن در مسابقات نیاز به صبر و دقت زیادی دارد و تنظیمات زیاد کنترل‌ها ممکن است برای بعضی پیچیده باشند. خشونت بازی در حد تصادفات ماشین‌ها با هم یا با موانع طبیعی است که البته هیچ گاه راننده یا سرنشینان در آن‌ها زخمی نمی‌شوند. آهنگ‌هایی که در طول بازی پخش می‌شود به زبان انگلیسی‌اند و گاهی اوقات زبان تندی دارند. ضمن این‌که در حالت آنلاین،‌ امکان مکالمه میان بازیکنان وجود دارد که ممکن است بازیکن را با محتوای توهین‌آمیز از سمت دیگران روبه‌رو کند. والدین نوجوانانی که به تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند بهتر است بدانند که بر اساس تحقیقات، انجام بازی‌هایی که در آن می‌توان بدون احتیاط رانندگی کرد، احتمال عمل به این بی‌احتیاطی‌ها را در دنیای واقعی افزایش می‌دهد.

  چکیده داستان

  از آن‌جا که این یک عنوان اتوموبیلرانی است، داستان خاصی ندارد. به جای آن یک حالت career دارد که بازیکن در‌ آن باید مجموعه‌ای از رالی‌ها را تمام کند. همچنین می‌تواند تیم خودش را تشکیل بدهد و با آن در مسابقات شرکت کند.

  کیفیت

  بازی Dirt 4 مانند عناوین معمول اتوموبیلرانی نیست. در این بازی بیش از هر چیز رکورد و زمانی که مسیر طی می‌شود اهمیت دارد و نه سبقت گرفتن و لایی کشیدن از میان ماشین‌های دیگر. به همین دلیل هم ممکن است برای همه رضایت‌بخش نباشد. زمین‌هایی که مسابقه در آن ها برگزار می‌شود خاکی و ناهموارند و خبری از پیست‌های استاندارد و شیک مسابقات اتوموبیلرانی نیست. با این حال همین متفاوت بودن، تجربه‌ی خاصی را پیش روی بازیکن می‌گذارد که کمتر در بازی‌های دیگر این سبک می‌توان پیدا کرد. گرافیک بازی کیفیت خوبی دارد و طراحی ماشین‌ها و زمین‌هایی که در آن رانندگی انجام می‌شود با دقت و پر از جزئیات انجام شده‌اند. ضمن این‌که کنترل‌ها با وجود داشتن حالت‌های پیچیده، برای تازه‌واردان هم چندان دشوار نیستند. Dirt 4 شاید برای همه‌ی طرفداران سبک اتوموبیلرانی مناسب نباشد اما کسانی که به آن فرصت دهند و با کنترل‌هایش آشنا شوند، می‌توانند از یک عنوان متفاوت در این سبک لذت ببرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در خانواده درباره‌ی ایمن رانندگی کردن صحبت کنید. با توجه به موقعیت‌هایی که در این بازی تجربه کردید، چه چیزهایی را می‌توان درباره‌ی رعایت سرعت مجاز و دقت در حین رانندگی از آن یاد گرفت؟ ـ در بازی می‌توانید با پول‌تان ماشین جدید بخرید و یا آن را نگه داشته و خرج ارتقای ماشین‌هایی بکنید که دارید. شما معمولاً کدام را انتخاب می‌کردید؟ چرا؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به علت متن تند بعضی از آهنگ‌ها
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Deep Silver
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷