Dirt Rally 2.0

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک شبیه‌سازی واقع‌گرایانه رالی با گرافیک جذاب و رانندگی سخت

سال: 2019
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استقامت و مقاومت در برابر سختی‌ها و چالش‌های پیش‌بینی‌نشده از جمله اصولی است که بازیکن در درازمدت ممکن است از بازی یاد بگیرد.
  صحنه‌هایی از تصادفات رانندگی نشان داده می‌شود که ماشین‌ها در آن صدمه‌های زیادی می‌بینند اما راننده و سرنشینان هیچ‌ گاه مجروح نمی‌شوند.
  کنترل‌های بازی نسبتا ساده‌اند اما نحوه‌ی استفاده از آن‌ها و در واقع، کاربرد صحیح هر کدام در مواقع ضروری است که باعث تفاوت راننده‌های حرفه‌ای با آماتور می‌شود. بر خلاف بسیاری از بازی‌های رانندگی، Dirt Rally 2.0 هیچ ‌نوع صحنه آهسته یا بازگشت به عقبی ندارد و حتی میزان شروع مجدد هر مسابقه و رویداد نیز بسیار محدود است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Dirt Rally 2.0 یک عنوان در سبک شبیه‌سازی رانندگی رالی و آف‌رود است که دشواری بسیار بالایی دارد. بازیکن باید در مسیرهای پرپیچ و خم کوهستانی و اکثراً خاکی، با سرعت ولی در عین حال محتاطانه براند. بازی به نوعی باختن را ارج می‌نهد و بازیکن را به پیشرفت و رسیدن به رتبه‌های مهم تشویق می‌کند.
  مانند اکثر بازی‌های رانندگی، در این عنوان هم محتوای بزرگسالانه‌ای وجود ندارد. در تصادف‌های خیلی سریع و خشن، خودرو شاید کاملاً از بین برود اما راننده و کمک آن هیچ صدمه‌ای نمی‌بینند. البته والدین باید به این نکته توجه کنند که میزان مصرف‌گرایی بازی بالا است و علاوه بر خودروهای داخل بازی که بر اساس نسخه‌های واقعی ساخته شده‌اند، تبلیغات بسیاری نیز برای نوشیدنی‌های انرژی‌زا یا شرکت‌های خودروسازی وجود دارد. والدین نوجوانانی که به تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند بهتر است توجه کنند که بر اساس تحقیقات، انجام بازی‌هایی که در آن می‌توان بدون احتیاط رانندگی کرد، احتمال عمل به این بی‌احتیاطی‌ها را در دنیای واقعی افزایش می‌دهد.

  چکیده داستان

  بازی از چند حالت مختلف تشکیل شده است که مهم‌ترین آن‌ها حالت اصلی یا Career است. بازیکن در این بخش باید با یک خودروی معمولی کار خود را شروع کند و با بردن مسابقات مختلف و ارتقای قابلیت‌های تیم فنی و مهندسی خود، بتواند به مقام‌های بالاتری برسد و خودروهای بهتر و در کلاس‌های متفاوتی را خریداری کند. هیچ نوع نقشه‌ای در بازی برای مسیر پیش‌روی بازیکن وجود ندارد و او باید به راهنما‌یی‌ها و جهت‌دهی‌های کمک‌راننده خود گوش دهد تا بتواند مسیرها را پیش‌بینی کند و آن‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارد.

  کیفیت

  بازی Dirt Rally 2.0 از عناوین رانندگی آرکید و سریع نیست و یک عنوان کاملا شبیه‌سازی است که ممکن است بازیکنان تازه‌وارد را بیش از آنچه که انتظار دارند، مجازات کند. بازیکن نمی‌تواند فقط با گاز دادن مسابقات را تمام کند. هر ترمز، هر دنده عوض کردن، هر تغییر مسیر و حتی تغییر زاویه می‌تواند روی نتیجه‌ی نهایی تأثیر بگذارد. چند مسابقه اول با تصادفات زیادی همراه خواهد بود چون بازیکن هنوز به کنترل‌های بازی عادت نکرده است. نبود بخش تمرینی نیز از دیگر نکات منفی بازی برای بازیکنان تازه‌وارد به این سبک است. علاوه بر رالی آف‌رود، حالت دیگری نیز برای علاقه‌مندان رالی درون پیست وجود دارد. تمام خودروها بر اساس نمونه‌های واقعی آن‌ها ساخته شده و گرافیک واقع‌گرایانه‌ی بازی وقتی با مسیرهای طبیعی ترکیب می‌شوند، مناظر چشم‌نوازی را به وجود می‌آورند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  می‌توانید درباره سختی بازی صحبت کنید. شما بازی‌های رانندگی سرگرم‌کننده و آرکید را دوست دارید یا بازی‌های شبیه‌سازی که دشواری بیشتری دارند؟
  تبلیغات بسیاری درون بازی و محیط Dirt Rally 2.0 انجام شده است. می‌توانید درباره‌ی وجود این تبلیغات در بازی‌های ویدیویی صحبت کنید. آیا تا به حال به دلیل تبلیغی که در بازی دیدید محصولی را خریده‌اید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Codemasters
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۹