Drifting Lands

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یم بازی تیراندازی با سفینه‌ی فضایی به سبک بازی‌های آرکید، با خشونت فانتزی
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  با این‌که به شخصیت‌های بازی چندان پرداخته نشده است اما همه‌ی‌ آن‌ها با وجود تفاوت‌هایی که دارند، برای رسیدن به هدف مشترک‌شان که امنیت و آزادی است، با هم همکاری می‌کنند.
  در قسمت‌های غیرتعاملی، بعضی از شخصیت‌ها در حال سیگار کشیدن نشان داده می‌شوند. در مکالمات هم ارجاعات کلامی به نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد.
  در مکالمات، گاهی اوقات کلمات توهین‌آمیزی مانند damn و s..t شنیده می‌شود.
  موفقیت در مراحلِ نسبتاً دشوار نیاز به استفاده از استراتژی‌های متناسب با شرایط را دارد که می‌تواند تفکر استراتژیک بازیکن را تقویت کند.
  بازی مبارزه‌های زیاد و پر از تیراندازی دارد. بازیکن کنترل یک سفینه‌ی فضایی را در اختیار خواهد داشت که باید با آن به موج دشمنان رباتی که از روبه‌رو به او نزدیک می‌شوند تیراندازی کند. صحنه‌های زیادی از انفجار و تیراندازی در بازی وجود دارد که با جلوه‌های بصری همراه خواهند بود. با این حال هیچ گونه خون و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه نشان داده نمی‌شود.
  کنترل‌های بازی برای تیراندازی و حرکت سفینه‌ی فضایی، ساده‌اند. با این حال با جلو رفتن و در مراحل بالاتر، دشواری آن هم بیشتر می‌شود. ضمن این‌که بازی قسمت‌هایی برای تجهیز سفینه‌ی فضایی دارد که ممکن است برای بازیکنان کم‌تجربه پیچیده باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Drifting Lands عنوانی در سبک تیراندازی آرکید است که عناصری از عناوین نقش‌آفرینی را هم در خود دارد. بازیکن در این بازی کنترل یک سفینه‌ی فضایی را در اختیار خواهد داشت که از سمت چپ به راست تصویر حرکت می‌کند و باید به ربات‌هایی که به او نزدیک می‌شوند، تیراندازی کند. بخش‌هایی از بازی هم مربوط به تجهیز سفینه‌ی فضایی می‌شود که انجام این قسمت‌ها ممکن است برای بازیکنان کم‌تجربه کمی دشوار باشد. گیم‌پلی این بازی در مجموع خشن است و در اکثر قسمت‌های آن انفجار و تیراندازی‌های زیادی در حال رخ دادن است. با این حال گرافیک واقع‌گرایی ندارد و خون و خشونت‌ تصویری در آن نمایش داده نمی‌شود. در مکالمات اشاره‌هایی به نوشیدنی‌های الکلی و گاهی هم کلمات توهین‌آمیز به کار برده می‌شود. یکی از شخصیت‌ها در قسمت‌های داستانی بازی در حال سیگار کشیدن نشان داده می‌شود.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی در آسمان سیاره‌‌ای نابود شده رخ می‌دهد. چندین قرن پیش اتفاقی عظیم باعث می‌شود که این سیاره و انسان‌های ساکن آن در آستانه‌ی فروپاشی قرار بگیرند اما نیروهای جاذبه‌ای مرموزی از پخش شدن اجزای این سیاره در فضا و همچنین جمع شدن آن‌ها در کنار هم جلوگیری کرده است. آخرین تکه‌های این سیاره که انسان‌ها می‌توانند روی آن زندگی کنند، توسط شرکت‌های عظیم کنترل می‌شود و بازیکن عضوی از تیمی است که برای پس گرفتن این قاره‌ها و آزادی ساکنین آن با نیروهای دشمن مبارزه می‌کند.

  کیفیت

  بازی Drifting Lands عنوانی تیراندازی و آرکید است که گیم‌پلی آن بسیار شبیه به بازی‌های کلاسیک این ژانر طراحی شده با این تفاوت که گرافیک بهتری از آن‌ها دارد و البته خارج از مأموریت‌ها و اکشن بازی، بازیکن می‌تواند سفینه‌ی فضایی‌اش را تجهیز کند. گیم‌پلی آن سرگرم‌کننده طراحی شده و تعداد زیاد دشمنانی که به بازیکن نزدیک می‌شوند، باعث شده هم بازی چالش‌برانگیز باشد و هم بازیکن مجبور به استفاده از تاکتیک‌های مختلفی شود. مراحل بسیار دشوارتر بازی هم برای کسانی مناسب خواهد بود که بخواهند مهارت‌های خود را در بازی بسنجند. با وجود مراحل زیاد و گیم‌پلی سرگرم‌کننده، بازی بعد از مدتی می‌تواند تکراری شود. پس‌زمینه‌هایی که برای مراحل طراحی شده‌اند چشم‌نوازند و نورپردازی‌های جالبی در آن‌ها صورت گرفته اما تنوع زیادی ندارند و چند پس‌زمینه در مراحل مختلف تکرار می‌شوند. مأموریت‌ها هم همین مشکل را دارند. با این‌که هر مرحله غول آخر دارد و مبارزه با آن‌ها می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد، اما این تنها چالشی است که بازی پیش روی بازیکن می‌گذارد. در واقع همه‌ی مراحل از یک سیستم یکسان تبعیت می‌کنند که آن هم مبارزه با تعداد خیلی زیادی ربات‌های دشمن و در نهایت جنگیدن با غول آخر آن مرحله است. با این همه، Drifting Lands می‌تواند برای علاقه‌مندان به این سبک، مخصوصاً بازیکنان قدیمی‌تر، بازی تیراندازی سرگرم‌کننده‌ای باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ مجموعه شخصیت‌هایی که در این بازی حضور دارند، هر کدام با پیشینه و از فرهنگی متفاوت‌اند که برای رسیدن به یک هدف مشترک با هم همکاری می‌کنند. می‌توانید در مورد ضرورت قبول کردن تفاوت‌ها و فرهنگ‌های مختلف در یک جامعه و نمونه‌های آن در جامعه‌ی خودمان صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB ندارد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Alkemi
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷