Dynasty Warriors 9

thumbnail
۱۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی اکشن جهان‌باز با خشونت زیاد و ستایش‌شده و مشکلات گرافیکی

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از شخصیت‌های زنِ قابل بازی کردن، لباس‌های بسیار باز و نامتعارفی به تن دارند که بخش‌های زیاد از بدن آن‌ها را نشان می‌دهد. در مکالمات بازی اشارات کلامی به نوشیدنی‌های الکلی می‌شود اما هیچ گاه تصویری از آن‌ها دیده نمی‌شود.
  در مکالمات بازی گاهی اوقات از کلمات توهین‌آمیز به زبان انگلیسی مانند bastard استفاده می‌شود.
  داستان این بازی در مورد اتفاقات تاریخی امپراتوری چین در قرن اول میلادی است و در آن به سقوط سلسله‌های هان و آغاز دوره‌ی سه پادشاهی اشاره می‌شود. لباس‌ها و معماری چین در آن زمان تا حدودی در تصاویر بازی بازنمایی شده و بازیکن را با فضای کلی آن زمان آشنا می‌کند. با این‌که ممکن است داستان بازی کمی گیج‌کننده باشد اما می‌تواند بازیکن را تشویق کند تا درباره‌ی این دوره‌ی تاریخی اطلاعات بیشتری کسب کند.
  با توجه به این‌که داستان بازی در مورد سلسله‌ی هان در چین است، معماری، سبک پوشش و تا حدودی سبک زندگی مرتبط با این دوره‌ی تاریخی در بازی بازسازی شده است.
  محور اصلی گیم‌پلی بازی اکشن و مبارزه است و خشونت آن با این‌که شامل نمایش خونریزی، قطع عضو و تصاویر اذیت‌کننده نمی‌شود اما بسیار زیاد و حتی ستایش‌شده است. بازیکن از زاویه‌ی سوم‌شخص با انواع سلاح‌های قدیمی مانند نیزه، تبر، شمشیر و... به‌تنهایی با خیل عظیم دشمنانش مبارزه می‌کند. مبارزه‌ها با ضربه‌های مداوم، خشونت اغراق‌آمیز و همچنین جلوه‌های صوتی و بصری همراه‌اند. دشمنان هنگام ضربه خوردن و مردن از درد فریاد می‌کشند و به زمین می‌افتند. در بعضی صحنه‌های غیرتعاملی بازی تصاویر خشن و دلخراشی نشان داده می‌شود که می‌تواند برای بعضی اذیت‌کننده باشد مانند صحنه‌هایی با جزئیات از افرادی که نیزه یا تیر به بدن‌شان فرو رفته است.
  کنترل‌های بازی در هنگام مبارزه ساده‌اند و بازیکن با کمی تمرین می‌تواند آن‌ها را یاد بگیرد. با این حال پیاده‌سازی انواع تاکتیک‌ها در هنگام مبارزه ممکن است در ابتدا کمی دشوار باشد. ضمن این‌که مکالمات و داستان بازی به زبان انگلیسی است و برای فهم آن،‌ بازیکن باید آشنایی متوسطی با این زبان داشته باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Dynasty Warriors 9 یک عنوان اکشن پر زدوخورد و تاکتیکی است که دنیای باز دارد. بازیکنان در نقش جنگ‌جویان مختلف و از زاویه‌‌ی سوم‌شخص باید به‌تنهایی با تعداد زیادی دشمن مبارزه کنند و در مراحل پیش بروند. همچنین به دلیل جهان‌باز بودن بازی، امکان گشت‌وگذار در محیط آن و انجام فعالیت‌های مختلف هم برای بازیکن وجود دارد.
  مبارزه و اکشن بخش قابل توجهی از این بازی را شکل می‌دهد. بازیکنان با استفاده از سلاح‌های قدیمی مانند شمشیر، نیزه و تبر با دشمنان زیادی که پیش رویشان قرار دارند مبارزه می‌کنند و با ضربه‌های پشت هم و اغراق‌آمیز با آن‌ها می‌جنگند. با این‌که خونریزی و قطع عضو در مبارزه‌ها وجود ندارد اما خشونت آن بسیار اغراق‌آمیز و ستایش‌شده است و جوری طراحی شده که بازیکن از کشتن دشمنانش لذت ببرد. در صحنه‌های غیرتعاملی هم تصاویر خشن‌تری مانند فرو رفتن نیزه و تیر به بدن افراد نشان داده می‌شود. در مکالمات کلمات توهین‌آمیز به زبان انگلیسی و اشاراتی به نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد. همچنین بعضی از شخصیت‌های زن که بازیکن می‌تواند آن‌ها را انتخاب کند، لباس‌های بسیار نامتعارف و باز به تن دارند.

  چکیده داستان

  این بازی در طول ۱۳ فصل، داستان «عاشقانه‌ی سه پادشاهی» را برای بازیکن تعریف می‌کند. این داستان قدیمی مربوط به اواخر سلسله‌ی هان و شروع دوره‌ی سه پادشاهی در چین است. همه‌ی شخصیت‌های بازی در داستان آن نقش دارند اما هر کدام از آن‌ها فقط در قسمت‌هایی حضور دارند و همین ممکن است کمی دنبال کردن داستان را برای بازیکن دشوار کند.

  کیفیت

  بازی Dynasty Warriors 9 بیش از هر کس برای کسانی مناسب است که به دنبال یک بازی اکشن پر زدوخوردند که بتوانند در آن ده‌ها دشمن را در آن واحد بکشند. البته بازی مشکلاتی دارد که حتی ممکن است طرفداران پروپاقرص این سبک را هم اذیت کند. این بازی نسبت به عناوین قبلی همین مجموعه چندین تغییر پیدا کرده که مهم‌ترینش را می‌توان جهان باز آن دانست. بازی دنیای وسیعی را پیش روی بازیکن می‌گذارد که می‌تواند آزادانه در آن جستجو کند و کارهای مختلفی را در آن انجام دهد. با این حال گرافیک آن همپای این جهان باز پیشرفت نکرده است. با این‌که محیط‌ها و چشم‌اندازهای مختلفی در این عنوان وجود دارد اما نبود جزئیات در طراحی آن‌ها،‌ باعث شده چندان به چشم نیایند. این مشکل در طراحی شخصیت‌ها و لباس‌های آن‌ها هم دیده می‌شود. گیم‌پلی بازی کیفیت نسبتاً خوبی دارد و مبارزه‌ها و کشتن دشمنان بی‌شمار می‌توانند تا حدودی سرگرم‌کننده باشند. با این حال این بخش از بازی هم ممکن است بعد از مدتی برای بازیکن خسته‌کننده و تکراری شود چرا که تنوع زیادی در آن وجود ندارد. ضمن این‌که باید مشکل پرش تصویر که گاهی اتفاق می‌افتد را هم به‌ آن اضافه کرد. با وجود این مشکلات، بازیکنانی که به این سبک علاقه دارند‌ احتمالاً می‌توانند با نادیده گرفتن این موارد، چندین ساعت اکشن پر زدوخورد را تجربه کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ با این‌که خونریزی و قطع عضو در این بازی نمایش داده نمی‌شود اما خشونت آن زیاد و ستایش شده‌ است. می‌توانید درباره‌ی نمایش خشونت تحسین‌شده در بازی‌ها و تأثیری که می‌تواند روی بازیکن داشته باشد، صحبت کنید.
  ـ داستان این بازی تاریخی است و برهه‌ی مشخصی از تاریخ را روایت می‌کند. می‌توانید درباره‌ی بازی‌هایی با داستان تاریخی و تأثیرگذاری آن‌ها صحبت کنید. به نظرتان بازی‌های ویدیویی رسانه‌ی خوبی برای روایت این اتفاقات‌اند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت، اشاراتی به نوشیدنی‌های الکلی، استفاده از کلمات توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده Koei Tecmo
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸