EA Sports UFC 3

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی شبیه‌سازی از ورزشی خشن، بیشتر مناسب طرفداران این رشته
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های مرد معمولاً لباس بالاتنه به تن ندارد و شخصیت‌های زن تاپ‌ها و شلوارک‌های بسیار کوتاهی به تن می‌کنند. در متن بعضی از آهنگ‌ها به الکل و مواد مخدر اشاره می‌شود.
  متن بعضی از آهنگ‌ها دارای کلماتی چون bitch و s…t است. گزارشگر مسابقات اسنوپ‌داگ است که از کلماتی چون ass و damn استفاده می‌کند.
  بازیکنان با مشت، لگد، زانو و آرنج به هم ضربه می‌زنند. کبودی‌ها خیلی زود روی بدن شخصیت‌ها ظاهر می‌شوند. بینی آن‌ها معمولاً می‌شکند، بدن‌شان زخمی و خون از آن‌ها جاری می‌شود و در بسیاری مواقع هم بیهوش می‌شوند. بازی تأکید زیادی روی نمایش خشونت مبارزه‌ها دارد و قسمت‌های خشن ضربه‌ها با جزئیات و به صورت صحنه آهسته نشان داده می‌شوند. گرافیک بازی بسیار واقع‌گرایانه است که تأثیرگذاری خشونت آن را بیشتر می‌کند.
  بازی دارای چند درجه دشواری است و چندین راهنما و آموزش برای یاد دادن حرکات اصلی به بازیکنان دارد، با این حال در کل دشوار است و انجام حرکات و دفاع کردن در آن می‌تواند برای بازیکنان جدید بسیار سخت باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی EA Sports UFC 3 یک عنوان شبیه‌سازی از مسابقات قهرمان نهایی یا UFC است. مبارزان زن و مرد در کلاس‌های وزنی متفاوت وارد رینگ می‌شوند و با مشت، لگد، زانو، آرنج و پا به هم ضربه می‌زنند تا یکی از آن‌ها دیگری را از پا درآورد یا به اصطلاح ناک‌اوت کند. خشونت بازی زیاد و بسیار واقع‌گرایانه است. شخصیت‌ها به‌راحتی زخمی و از آن‌ها خون جاری می‌شود، بدن‌شان کبود می‌شود و بینی‌شان می‌شکند. در همه‌ی این موارد زاویه‌ی دوربین به گونه‌ای است که ضربه‌ها را با جزئیات بیشتر نشان دهد. در مجموع خشونت در بازی به شکل تحسین‌شده نشان داده می‌شود که همراه با گرافیک بسیار واقع‌گرایانه‌ی آن، تأثیرگذاری بیشتری هم دارد. در متن آهنگ‌ها و همچنین در گزارش بازی کلمات توهین‌آمیز و اشاره‌هایی هم به مواد و نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد. شخصیت‌های زن و مرد معمولاً لباس‌های کوتاه و باز به تن دارند. همچنین این بازی مصرف‌گرایی بالایی هم دارد و به‌جز فروشگاه آنلاین برای خرید آیتم‌های مختلف، لوگوهای زیادی هم از برندهای واقعی در قسمت‌های مختلف آن دیده می‌شود.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی ندارد و بیشتر به حالت‌های مختلف برای مبارزه در آن پرداخته شده است. چندین مبارز مرد و زن از سرتاسر جهان در هشت گروه وزنی تقسیم می‌شوند. بازیکنان می‌توانند مبارز خودشان را اول شخصی‌سازی کنند و ظاهر، استایل حمله و حرکات آن‌ها را خودشان انتخاب کنند.

  کیفیت

  بازی EA Sports UFC 3 بیش از هر زمان دیگری این ورزش را در دنیای مجازی به واقعیت نزدیک کرده است. گرافیک بازی کیفیت بالایی دارد و مبارزه‌ها، شخصیت‌ها، رینگ مبارزه و فریاد جمعیت کاملاً این حس را به بازیکن می‌دهد که وسط یک مبارزه‌‌ی واقعی قرار دارد. کنترل‌های ابتدایی بازی ساده‌اند و با وجود چندین حالت آموزشی، یادگیری آن‌ها ساده‌تر هم شده است. با این حال حرفه‌ای شدن در مبارزه‌ها نیاز به تلاش زیادی دارد که آن را چالش‌برانگیز می‌کند. مهم‌ترین ویژگی این بازی حالت Career آن است که در آن بازیکن می‌تواند با انتخاب مبارزش، او را تمرین دهد، با مربیان مختلف کار کند، برای مبارزه‌هایش تبلیغ کند و در بین هواداران محبوب شود. این حالت، بازیکن را یک پله بیشتر وارد دنیای مبارزان کرده و آن‌ها را با جنبه‌های مختلف حرفه‌ی آن‌ها روبه‌رو می‌کند. تنها نکات منفی که در بازی وجود دارد یکی قوی‌ بودن بیش از حد حریفان در بعضی مراحل است که به نظر غیرواقعی می‌آید و دیگری کنترل‌ها که گاهی دقیق عمل نمی‌کنند و باعث ایجاد مشکل در مبارزه‌ها می‌شوند. البته این مشکلات چندان جدی نیستند و در مجموع در تجربه‌ی بازی خللی ایجاد نمی‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ درجه‌بندی رسمی این بازی برای نوجوانان است. به نظرتان چرا حتی با خشونت زیاد، آن را برای نوجوانان درجه‌بندی کرده‌اند؟ می‌توانید درباره‌ی تفاوت خشونتی که در این بازی نمایش داده می‌شود با سایر عناوین خشن صحبت کنید. ـ شما چقدر با این ورزش (UFC) آشنایید؟ به نظرتان فعالیتی با این میزان از خشونت را می‌توان ورزش نامید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون، مفاهیم بزرگسالانه و استفاده از کلمات توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده EA Sports
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸