Eagle Flight

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی ماجراجویانه و شبیه‌سازی پرواز برای دستگاه واقعیت مجازی، با مقداری خشونت فانتزی و گیم‌پلی تکراری
سال: 2016
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی در پاریسی پساانسانی اتفاق می‌افتد و بازیکن می‌تواند با بناهای مهم و مشهور این شهر آشنا شود. البته بازی هیچ اطلاعاتی از آن‌ها به بازیکن نمی‌دهد و بازیکن تنها می‌تواند از کنار‌ آن‌ها عبور کند.
  شهری که بازیکن در آن می‌تواند پرواز کند، پاریس است. البته یک پاریس پساانسانی که سال‌ها کسی در آن زندگی نکرده و گیاهان قسمت‌های زیادی از محیط شهر را پوشانده‌اند. با این حال شهرسازی و بناهای مهم و شناخته‌شده‌ی پاریس در شهر قابل دیدن‌اند و بازیکن می‌تواند از نزدیکی آن‌ها عبور کند.
  مبارزه محور اصلی بازی نیست، بازیکن در حال پرواز می‌تواند به پرنده‌های دیگر که نزدیکش می‌شوند ضربه بزند که باعث می‌شود آن‌ها به ابری از پر تبدیل شوند. خون و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه در بازی نشان داده نمی‌شود. این عنوان را با دستگاه واقعیت مجازی باید بازی کرد که پرواز در این حالت می‌تواند برای بعضی با اضطراب و ترس همراه باشد.
  کنترل‌های بازی با توجه به این‌که با دستگاه واقعیت مجازی همراه می‌شوند، نسبتاً دشوارند. حرکات از اطراف موانع یا رد شدن از مسیرهای تنگ می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. ضمن این‌که میزان دشواری بازی هم قابل تنظیم نیست.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Eagle Flight یک عنوان شبیه‌سازی پرواز برای دستگاه واقعیت مجازی است که در آن بازیکن می‌تواند به جای یک عقاب در آسمان شهر پاریس که سال‌هاست توسط انسان‌ها رها شده پرواز کند. بخش زیادی از بازی به ماجراجویی در شهر و انجام حرکات مختلف در حال پرواز می‌گذرد. کنترل‌های آن نسبتاً دشوارند و عادت کردن به آن‌ها زمان‌بر خواهد بود. خشونت بازی در حد مبارزه‌ی پرندگان روی هواست که می‌توانند به هم ضربه بزنند و در این حالت پرنده‌ها به ابری از پر تبدیل خواهند شد. ضمن این‌که این بازی با دستگاه‌های واقعیت مجازی قابل بازی کردن است و شبیه‌سازی پرواز در این حالت می‌تواند برای کودکان ترسناک و برای بزرگسالان با حالت تهوع همراه باشد. به طور کلی استفاده از دستگاه‌های واقعیت مجازی برای کودکان زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌شود چرا که ممکن است روی رشد بیولوژیکی آن‌ها تأثیرگذار باشد.

  چکیده داستان

  این بازی تجربه‌ی زندگی به جای یک عقاب را به بازیکن نشان می‌دهد. از لحظه‌ای که سر از تخم بیرون می‌آورد، پرواز کردن را یاد می‌گیرد تا زمانی که می‌تواند در آسمان‌ پرواز کند و برای خودش به دنبال جفت بگردد. دنیای بازی در نسخه‌ای از پاریس در آینده‌ای دور اتفاق می‌افتد، زمانی که انسان‌ها دیگر در این شهر زندگی نمی‌کنند و حیوانات ساکنین اصلی آن‌ به حساب می‌آیند. داستان مشخصی در بازی وجود ندارد و بازیکن تنها با انجام مأموریت‌های مختلف در آن پیش می‌رود.

  کیفیت

  این بازی تلاش کرده تا واقعی‌ترین تجربه‌ی پرواز در آسمان را برای بازیکن شبیه‌سازی کند و به لطف واقعیت مجازی در این کار موفق هم بوده است. مهم‌ترین نکته در این عنوان این است که حس پرواز واقعاً به بازیکن منتقل می‌شود. پرواز بر فراز پاریسی که پر از گیاهان است، انسانی در آن زندگی نمی‌کند و اوج و فرودهایی که از میان ساختمان‌های شهر انجام می‌گیرد همگی می‌توانند تجربه‌ای متفاوت از واقعیت مجازی برای بازیکن باشند. با این حال همه‌ی این‌ها برای مدت کوتاهی جالب خواهند بود و بعد از این‌که بازیکن متوجه می‌شود بازی کار خاصی از او نمی‌خواهد تکراری و خسته‌کننده می‌شوند. ضمن این‌که کنترل‌های دشوار هم این حس خسته‌کنندگی را تشدید می‌کنند. بازیکن باید بارها و بارها کاری را انجام دهد و مسیری را پرواز کند تا درست اجرا شود و این بسیاری بازیکنان را خیلی زود پس خواهد زد. یک حالت چندنفره هم تعبیه شده که تا حدی تنوع اضافه می‌کند اما نه‌ آن‌قدر که بتواند بازی را نجات دهد. مأموریت‌های حالت چندنفره‌ی بازی هم خیلی زود تکراری و عادی می‌شوند. با این حال حس پرواز کردن به جای یک عقاب در آسمان شهر پاریس تجربه‌ای متفاوت است که می‌تواند برای بسیاری هیجان‌انگیز باشد، تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که آیا این تجربه به تنهایی ارزش پولی که برای بازی پرداخت می‌شود را دارد یا نه.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی تکنولوژی واقعیت مجازی صحبت کنید. فکر می‌کنید این تکنولوژی چطور می‌تواند کاربردهای پزشکی یا آموزشی داشته؟ ـ تجربه‌ی پرواز با واقعیت مجازی چه احساسی به شما داد؟ چه کارهای دیگری وجود دارند که امکان تجربه‌ی آن‌ها در واقعیت وجود ندارد اما با واقعیت مجازی امکان‌پذیر می‌شود؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Ubisoft
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶