Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اکشن علمی‌تخیلی با خشونت زیاد و دشمنان فضایی
سال: 2015
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گاهی اوقات در مکالمات بعضی کلمات توهین‌آمیز مانند s..t شنیده می‌شود با این حال این اتفاق در طول بازی زیاد رخ نمی‌دهد.
  این بازی ضمن این‌که نیاز به استراتژی برای انجام مبارزه‌ها دارد، دارای حالت دونفره است که می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار تیمی و تفکر استراتژیک او را تقویت کند.
  بازی اکشن بدون توقفی دارد که در آن بازیکنان دائماً در حال تیراندازی به سمت موجودات و حشرات فضایی غول‌پیکرند. سلاح‌های متنوعی در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که می‌تواند با آن‌ها تیراندازی کند. هنگام تیر خوردن موجودات فضایی، خون قرمزی از آن‌ها خارج می‌شود که به دلیل گرافیک نسبتاً معمولی بازی، چندان حالت واقع‌گرایانه ندارد و بیشتر شبیه به ابری قرمز رنگ است.
  کنترل‌های بازی نسبتاً ساده‌اند، به‌خصوص برای کسانی که با بازی‌های تیراندازی آشنایی داشته باشند. بازیکنان کم‌تجربه‌تر هم خیلی سریع می‌توانند آن‌ها را یاد بگیرند. بعضی از مبارزه‌های بازی دشوارتر از معمول‌اند و بازیکن باید با استراتژی آن‌ها را انجام دهد. البته بازی چند درجه‌ی دشواری مختلف دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Earth Defense Force 4.1: The Shadow of New Despair یک بازسازی از عنوانی به نام Earth Defense Force 2025 است که در ژانر اکشن و تیراندازی سوم‌شخص قرار می‌گیرد. بازیکن در تمام طول بازی باید با انواع سلاح‌های فانتزی به سمت موجودات و حشرات فضایی غول‌پیکر تیراندازی کند و آن‌ها را بکشد. خشونت بازی زیاد است و دشمنان بازیکن هنگام تیر خوردن یا کشته شدن خونریزی می‌کنند و یا حتی منفجر می‌شوند. در مکالمات چند بار کلمات توهین‌آمیزی مانند s..t شنیده می‌شود، ضمن این‌که در حالت آنلاین امکان مکالمه میان بازیکنان وجود دارد و با توجه به هیجانی بودن بعضی مبارزه‌ها، احتمال این‌که بازیکنان دیگر از کلمات توهین‌آمیز استفاده کنند زیاد است.

  چکیده داستان

  داستان بازی درباره‌ی زمانی است که ربات‌ها و حشرات غول‌پیکر فضایی به زمین حمله کرده‌اند و در حال نابود کردن انسان‌های ساکن آن‌اند. انسان‌ها برای مقابله با این موجودات نیروی ویژه‌ای به نام «گروه دفاع از زمین» یا Earth Defense Force و به اختصار EDF تشکیل داده‌اند و بازیکن در نقش یکی از سربازان این گروه بازی خواهد کرد که باید با دشمنان فضایی زمین مبارزه کند.

  کیفیت

  این عنوان که بازسازی Earth Defense Force 2025 محسوب می‌شود و برای کنسول پلی‌استیشن طراحی شده، نه‌تنها تمامی خصوصیات بازی اصلی را در خود دارد بلکه با پیشرفت‌هایی که در گیم‌پلی آن اتفاق افتاده می‌توان گفت از قبل هم سرگرم‌کننده‌تر شده است. تمرکز مجموعه بازی‌های EDF همیشه روی گیم‌پلی و اکشن بوده، به همین دلیل هم گرافیک این بازی در سطح معمولی قرار دارد. با این‌که گرافیک این عنوان نسبت به بازی اصلی بهتر شده و تصاویر بدون لگ و توقف نمایش داده می‌شوند، اما این تغییر آنچنان نیست که بازیکن را شگفت‌زده کند؛ گیم‌پلی آن اما بهتر از قبل شده است. سلاح‌هایی که در بازی می‌توان استفاده کرد بسیار متنوع‌ترند و کلاس‌ها هر کدام ویژگی‌ها و طراحی خاص خود را دارند. ضمن این‌که گیم‌پلی محدود به تیراندازی‌های پشت سر هم نیست و در بعضی مبارزه‌ها بازیکن باید استراتژی خاصی را دنبال کند. مهم‌ترین نکته‌ی این بازی به احتمال زیاد حالت دونفره‌ی آن است. با این که Earth Defense Force 4.1 را می‌توان به صورت تک‌نفره هم تجربه کرد، اما حالت دونفره (آفلاین یا آنلاین) آن را بسیار جالب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر می‌کند، چرا که در کنار لذت کار گروهی، بازیکنان می‌توانند برای مقابله با موجودات فضایی از استراتژی‌ها و نقشه‌های مختلفی استفاده کنند که در حالت تکی امکان اجرای آن‌ها وجود ندارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی ژانر علمی‌تخیلی صحبت کنید. به نظرتان کدام یک از موضوعاتی که امروز در این ژانر مطرح می‌شود ممکن است در آینده اتفاق بیفتد؟ ـ درباره‌ی خشونت این بازی و تأثیرگذاری آن صحبت کنید. گرافیک این بازی نسبتاً معمولی است، فکر می‌کنید این نکته چقدر در تأثیرگذاری خشونت بازی مؤثر بوده؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون، استفاده از کلمات توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده Xseed Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۵