Endless Legend

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی در سبک ساخت‌و‌ساز و استراتژیک نوبتی با مقدار کمی خشونت فانتزی
سال: 2014
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی در ژانر استراتژیک و ساخت‌و‌ساز قرار می‌گیرد و بازیکن مسئولیت اداره‌ی یک تمدن را بر عهده دارد. تجربه‌ی این بازی می‌تواند مهارت‌های بازیکن در مدیریت منابع و زمین‌ها، تفکر استراتژیک، تحلیلی و حل مسئله را تقویت کند.
  خشونت بازی کم و فانتزی است و خون و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه در آن وجود ندارد. بازیکنان می‌توانند در مواقعی با اسلحه‌های فانتزی به دشمنان‌شان تیراندازی کنند که آن‌ها هم بعد از مردن از روی صفحه ناپدید می‌شوند. در کل خشونت و مبارزه محور اصلی بازی نیست.
  کنترل‌ها ممکن است در ابتدا کمی دشوار و پیچیده باشند اما راهنمای خوب بازی، آن‌ها را به طور کامل به بازیکنان آموزش می‌دهد. بازی دارای ۷ درجه دشواری است و هر بازیکن می‌تواند با توجه به مهارت‌هایش یکی از آن‌ها را انتخاب کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Endless Legend عنوانی در سبک ساخت‌و‌ساز و استراتژیک نوبتی است که در آن بازیکنان می‌توانند تمدن مخصوص به خودشان را بسازند و در ادامه آن را مدیریت کنند. مدیریت منابع، تصمیم‌گیری‌های دیپلماتیک یا نظامی، کشورگشایی، بررسی نیازها و رسیدگی به آنان از کارهایی است که بازیکن باید انجام دهد. بازی دارای چند درجه دشواری است و برای بازیکنان تازه‌وارد هم قابل دسترس است. خشونت در بازی بسیار کم و فانتزی نمایش داده می‌شود.‌ بازیکنان می‌توانند با سلاح‌های فانتزی به دشمنان‌شان حمله کنند و حریفان هم بعد از شکست خوردن، ناپدید می‌شوند. خون، تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه یا محتوای بزرگسالانه در بازی وجود ندارد. این بازی را می‌توان به صوت تک‌نفره یا چندنفره تجربه کرد.

  چکیده داستان

  داستان بازی در جهانی خیالی به نام آریگا اتفاق می‌افتد که گروه‌ها، لشکر‌ها و موجودات افسانه‌ای زیادی در آن وجود دارند. بازیکنان در طول بازی باید به مواردی مانند پیشرفت تکنولوژی و ساخت‌و‌ساز فضای شهری اهمیت دهند، منابع به دست بیاورند و بتوانند میان استفاده از دیپلماسی و جنگ توازن برقرار کنند.

  کیفیت

  بازی Endless Legend را می‌توان یکی از بهترین بازی‌ها در ژانر استراتژی نوبتی 4X دانست که در آن عناصر اصلی این بازی‌ها به‌خوبی اجرا شده‌اند. روبه‌رو شدن با این‌ ژانر برای کسانی که تجربه‌ای در این زمینه ندارند می‌تواند در ابتدا گیج‌کننده باشد اما خوشبختانه حالت آموزشی بازی قواعد آن را به‌خوبی برای بازیکن توضیح می‌دهد و درجات مختلف دشواری کار را راحت‌تر هم کرده‌اند. نقطه قوت بازی اما در گزینه‌های شخصی‌سازی و گرافیک آن است. بازی طراحی ساده و زیبایی دارد. منابع، نقشه‌ها و گزینه‌های مختلف به‌راحتی قابل تشخیص و در دسترس‌اند. نقشه‌های سه‌بعدی با ساختمان‌ها، موجودات و آیتم‌های مختلفی که روی آن‌ها وجود دارد بسیار زنده به نظر می‌رسند. تنها جایی که شاید بتوان گفت بازی چندان قوی ظاهر نشده، مبارزه‌های آن است که آن هم در مقایسه با کلیت بازی چندان به چشم نمی‌آید. مبارزه‌ها طراحی معمولی و ساده‌ای دارند و حتی بازیکنان می‌توانند کل روند انجام مبارزه را روی حالت اتوماتیک بگذارند. Endless Legend از معدود بازی‌هایی است که توانسته به ژانر استراتژی نوبتی 4X جان تازه‌ای ببخشد و آن را برای بازیکنان جوان‌ و امروزی هم جذاب کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی شکل‌گیری تمدن‌ها صحبت کنید. قدیمی‌ترین تمدنی که می‌شناسید چیست؟ ـ بازی‌هایی مانند Endless Legends می‌تواند در طول روز، ساعت‌ها بازیکن را درگیر خود کند. به نظرتان چه میزان بازی کردن، افراطی و بیش از حد به حساب می‌آید؟ شما برای مدیریت زمان بازی کردن از چه راهکارهایی استفاده می‌کنید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB ندارد
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Amplitude Studio
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۴