F1 2018

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی اتوموبیلرانی فرمول یک با کنترل‌های نسبتاً دشوار و نمایش تبلیغات زیاد
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن کنترل یک راننده‌ی بدون نام را در اختیار دارد. هیچ توضیحی در مورد ویژگی‌های شخصیتی این راننده داده نمی‌شود. با این حال بازیکن در طول بازی به رفتار ورزشکارانه و رعایت اخلاق تشویق می‌شود.
  تنها خشونتی که در بازی وجود دارد تصادفات رانندگی است با این حال در آن‌ها هیچ گاه راننده زخمی نمی‌شود و خون و تصاویر خشونت‌آمیز وجود ندارد.
  با این‌که کنترل‌های بازی مانند سایر عناوین اتوموبیلرانی است، اما میزان‌ واقع‌گرا بودن و تکیه بر فیزیک در گیم‌پلی بازی می‌تواند آن را مخصوصاً برای بازیکنان تازه‌وارد دشوار کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی F1 2018 یک عنوان اتوموبیلرانی فرمول یک است که طراحی بسیار واقع‌گرایانه‌ای دارد. بازیکن با کنترل‌ ماشین‌های فرمول یک در پیست‌ها و مسابقات مختلف شرکت می‌کند و باید تلاش کند پیش از سایرین از خط پایان رد شود. کنترل‌های بازی استاندارد عناوین رانندگی را دارند، با این حال از آن‌جا که بازی بسیار واقع‌گرایانه است، ممکن است کنترل‌ها برای بازیکنان تازه‌وارد و کم تجربه دشوار باشد. گیم‌پلی بازی محتوای بزرگسالانه و خشنی ندارد. تنها خشونتی که می‌توان در بازی پیدا کرد تصادفات رانندگی است. با این حال در این تصادفات، مجروح شدن راننده و خونریزی نمایش داده نمی‌شود. در این بازی لوگوها و برندهای زیادی مانند فراری، ردبول و شِل که در مسابقات واقعی فرمول یک هم نمایش داده می‌شوند، روی ماشین‌ها، لباس بازیکنان و پیست‌های مسابقه دیده می‌شوند. همچنین در حالت چندنفره‌ی بازی امکان مکالمه میان بازیکنان وجود دارد.

  چکیده داستان

  مانند اکثر بازی‌های اتوموبیلرانی، این عنوان هم داستان خاصی ندارد. به جای حالت داستانی، بازی یک حالت حرفه یا Career دارد که بازیکن در آن باید یک راننده‌ی معمولی را به سطح بالای فرمول یک برساند. با این حال این بازی فقط به مسابقات و اتفاقات داخل پیست توجه نکرده است، بلکه اتفاقات خارج از زمین مسابقه مانند مصاحبه‌ها و رفتاری که رانندگان در رسانه دارند و همین‌طور اسپانسرهای مختلف هم در بازی اهمیت دارند. همه‌ی این موارد می‌توانند روی حرفه‌ی بازیکن تأثیرگذار باشند و به همین دلیل هم رفتار خارج از مسابقه‌ی بازیکن اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

  کیفیت

  می‌توان گفت F1 2018 همه‌ی چیزی را که بازیکن از یک بازی اتوموبیلرانی فرمول یک می‌خواهد به او می‌دهد. ویژگی‌های مثبت زیادی در بازی وجود دارد، مانند گرافیک بسیار خوب آن که تجربه‌ی رانندگی را واقعی‌تر از همیشه نشان می‌دهد، کنترل‌های واقعی و منطبق بر فیزیک‌، که چالش مسابقات را بیشتر می‌کند و البته پرداختن به حواشی مسابقه خارج از پیست مانند مصاحبه و رسانه‌ها که به بازیکن حس یک راننده‌ی واقعی فرمول یک را می‌دهد. یکی از تفاوت‌های این بازی با نسخه‌ی سال ۲۰۱۷، کنترل‌های نسبتاً ساده‌تر آن است. البته نه آن‌قدر که بتوان بدون دردسر آن را بازی کرد، بلکه تا حدی که بازیکن را خسته و بی‌حوصله از شکست خوردن نکند. تنها چیزی که می‌تواند گاهی اذیت‌کننده شود این است که این میزان از توجه به جزئیات و حواشی گاهی اوقات بازیکن را از خود مسابقات و رانندگی منحرف می‌کند. شاید بهتر بود یک حالت مسابقه‌ی سریع هم در بازی وجود داشت که بازیکن می‌توانست بدون درگیر شدن با رسانه‌ها و اسپانسر‌ها، در آن مسابقه دهد. به‌جز این مورد F1 2018 یک بازی اتوموبیلرانی عالی است که با آن می‌توان بیش از هر عنوان دیگری در این سبک، حس یک راننده‌ی فرمول یک بودن را تجربه کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی نمایش تبلیغات در بازی‌ها صحبت کنید. به نظرتان نمایش این برندها در بازی برای شباهت بیشتر آن به مسابقات واقعی بوده یا سازندگان می‌خواهند بازیکنان را تشویق به استفاده از این برندها کنند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Deep Silver
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸