Fallen Legion: Flames of Rebellion

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی اکشن نقش‌آفرینی با خشونت فانتزی زیاد و کنترل‌های دشوار

سال: 2017
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های زن و مرد در این بازی از نظر توانایی‌های جنگجویی و فرماندهی برابر نشان داده شده‌اند و توازن خوبی میان آن‌ها برقرار است. این بازی را می‌توان روی دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ویتا انجام داد که در یکی از آن‌ها شخصیت اصلی زن و در دیگری مرد است.
  جنگجویان زن برخلاف مردان لباس‌های باز به تن دارند که حتی به نظر برای رزم نامناسب‌اند. در انتهای بازی یکی از شخصیت‌های زن لباس بسیار بدن‌نمایی به تن دارد که برجستگی‌های سینه‌اش را نمایش می‌دهد.
  در مکالمات بازی که به صورت نوشتاری است گاهی اوقات از کلمات توهین‌آمیز انگلیسی استفاده می‌شود. کلماتی مانند damn، bastard و dumb.
  مبارزات زیادی در طول بازی رخ می‌دهد. شخصیت‌هایی که بازیکن آن‌ها را کنترل می‌کند، انسان‌هایی‌اند که باید با انسان‌های دیگر، موجودات شیطانی و هیولایی و حیوانات اسطوره‌ای مبارزه کنند. سلاح‌هایی چون شمشیر، چکش، تک‌تیر، تیروکمان و جادو در مبارزات استفاده و با هر ضربه‌ی موفق قطرات ریز خون به هوا پاشیده می‌شود. ضمن این که مبارزات در کل با جلوه‌های بصری زیاد و اغراق‌آمیزی همراه‌اند. با این حال گرافیک بازی کارتونی است و واقع‌گرایی زیادی در این صحنه‌ها نشان داده نمی‌شود. زاویه‌ی دوربین هم با فاصله است و جزئیات چندانی از شخصیت‌ها قابل دیدن نیست. دشمنان بعد از مردن ناپدید می‌شوند و جسد آن‌ها روی نقشه باقی نمی‌ماند.
  کنترل‌های بازی مکانیک‌های جدیدی دارند که عادت کردن به آن‌ها می‌تواند برای بسیاری بازیکنان دشوار باشد. در هنگام مبارزات هم اتفاقات زیادی همزمان رخ‌ می‌دهد و توجه به همه‌ی آن‌ها نسبتاً سخت است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Fallen Legion: Flames of Rebellion عنوانی در سبک نقش‌آفرینی اکشن است که با توجه به کنسولی که بازی روی آن انجام می‌شود، بازیکن در نقش یک فرمانده‌ی ارشد یا ملکه‌‌ای تازه به تخت رسیده قرار می‌گیرد. داستان بازی در رابطه با این دو شخصیت و تلاش آن‌ها برای به دست گرفتن قدرت است. گیم‌پلی این عنوان شامل مبارزه با دشمنان و تماشای مکالمات میان شخصیت‌ها می‌شود. بازیکن گاهی هم در دوراهی‌های اخلاقی دشوار قرار می‌گیرد و تصمیمی که می‌گیرد می‌تواند روی بخش‌هایی از داستان تأثیرگذار باشد.
  شخصیت اصلی با این که در ظاهر نیت خوبی دارد اما از خشونت استفاده می‌کند، او در طول داستان چندین بار برای رسیدن به اهدافش دروغ می‌گوید و با جلو رفتن بیشتر و بیشتر به اعمال خشونت‌‌آمیز دست می‌زند. توجیهش برای این کارها هم این است که برای رسیدن به هدفش ضروری‌اند. خشونت در اکثر زمان‌های بازی وجود دارد و مبارزه‌ها با نمایش جلوه‌های بصری زیاد و اغراق‌آمیز همراه‌اند. بازیکن با انواع سلاح‌ها مانند شمشیر، چکش، تک‌تیر و تیروکمان با دشمنان انسانی، هیولایی و اساطیری‌ مبارزه می‌کند. با هر ضربه‌ی موفق مقدار کمی خون به اطراف می‌پاشد و جلوه‌های بصری زیادی نمایش داده می‌شود. با این حال گرافیک کارتونی بازی و فاصله‌ی نسبتاً دور شخصیت‌ها باعث شده کمی از شدت خشونت آن کاسته شود. ضمن این که واقع‌گرایی چندانی هم در آن‌ها وجود ندارد. شخصیت‌های زن معمولاً لباس‌های نامتعارفی نسبت به مبارزان مرد به تن دارند و یکی از آن‌ها در مراحل پایانی، لباس بدن‌نمایی پوشیده است.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در سرزمینی به نام فنومیا رخ می‌دهد. شاه به تازگی مرده و دختر جوانش اوکتاویا سسیل جانشین او شده است. یکی از فرماندهان ارشد اوکتاویا به نام لگاتوس در طی اتفاقاتی به این نتیجه می‌رسد که پرنسس اوکتاویا شایستگی حکومت کردن را ندارد و مردم را به کام مرگ خواهد کشاند. به همین دلیل هم تصمیم به انجام کودتا می‌گیرد تا خودش سلطنت را به دست بگیرد. همراهانش، آنتوانت و برین هم او را در این کار کمک می‌کنند. اما در ادامه اتفاقاتی می‌افتد که باعث می‌شود نقشه‌ی لگاتوس دچار تغییرات زیادی شود.

  کیفیت

  بازی Fallen Legion: Flames of Rebellion از آن عناوینی است که در دقایق ابتدایی می‌تواند بسیاری از بازیکنان را از خود خسته کند. کنترل‌های بازی پیچیده‌اند و اتفاقات زیادی به طور همزمان در میدان مبارزه رخ می‌دهد که بازیکن را سردرگم می‌کند. داستان هم با جزئیات زیاد و پیچیده شروع می‌شود و از همان ابتدا اطلاعات زیادی را به بازیکن می‌دهد. همین‌ها کافی است تا بازیکن بازی را کنار بگذارد. با این حال اگر فرصت کافی به آن داده شود، مبارزه‌ها آسان‌تر می‌شوند و کم‌کم می‌توان به مکانیک‌ها و کنترل‌ها هم عادت کرد. داستان هم با این که بعد از مدتی قابل پیش‌بینی می‌شود اما در مجموع کیفیت قابل قبولی دارد و مکالمات جالبی میان شخصیت‌ها شکل می‌گیرد. نقطه ضعف بزرگ این بازی را می‌توان در مکانیک‌های مبارزه‌ دانست. کارهای بسیار متنوعی می‌توان در طول مبارزه انجام داد اما صحنه آن‌قدر شلوغ و پر از عناصر تصویری است که بازیکن به راحتی می‌تواند سردرگم شود. با این همه این عنوان همچنان می‌تواند برای کسانی که به این ژانر علاقه دارند جالب و سرگرم‌کننده باشد،‌ ضمن این که چندان طولانی نیست و در ۵ یا ۶ ساعت می‌توان آن را تمام کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ لگاتوس در چندین مورد برای رسیدن به اهداف خودش دروغ گفت و این کار را با افتخار انجام می‌داد. نظر شما در مورد این کار لگاتوس چه بود؟
  ـ در درگیری میان لگاتوس و اوکتاویا شما حق را به کدام یک می‌دادید؟ چرا؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت فانتزی، نمایش مقداری کمی خون، استفاده از برخی کلمات توهین‌آمیز، وجود برخی مفاهیم بزرگسالانه
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده YummyYummyTummy
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷