Fashion Police Squad

thumbnail
۱۱ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی اکشن اول‌شخص با ایده‌های جالب داستانی و گیم‌پلی عاری از خشونت

سال: 2022
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  وظیفه‌ی اصلی بازیکن، بازگرداندن رنگ به قسمت‌های خاکستری شهر و پوشاندن لباس‌های رنگی با اندازه‌ی مناسب به تن شهروندان آن است. این تجربه می‌تواند منجر به حس توانمندی بازیکن و تقویت قوه‌ی تخیل او شود.
  شخصیت اصلی یعنی سرهنگ دز و سایر اعضای جوخه‌ی پلیس فشن، تعهد زیادی برای زیبا ماندن محیط شهر و شهروندان آن دارند. آن‌ها با استفاده از ابزارهای صلح‌طلبانه و بدون استفاده از روش‌های خشونت‌آمیز، اهداف خود را پیگیری می‌کنند و از جدیت بسیاری در کار خود بهره می‌برند.
  اگرچه سبک اصلی بازی اکشن و تیراندازی اول‌شخص است، هیچ‌نوع خون و خونریزی، محتوای خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه یا دشمنان ترسناک و دلهره‌آوری وجود ندارد. بازیکن با استفاده از سلاح‌ها و ابزارهای مختلفی مثل ماشین خیاطی یا تفنگ حاوی گلوله‌های رنگی، به سمت دشمنان حمله و آن‌ها را به نسخه‌های خوش‌تیپ‌تر و خوشحال‌تری از خودشان تبدیل می‌کند. سرعت گیم‌پلی نسبتاً‌ بالا است و قطعات موسیقی پس‌زمینه نیز می‌توانند باعث مهیج‌تر شدن آن شوند. در انتهای هر مرحله نیز مجرمانی که اکنون لباس‌های رنگارنگ یا بهتری به تن دارند، از سرهنگ دز تشکر کرده و او را برای مراحل بعدی تشویق می‌کنند.
  کنترل‌های بازی بسیار راحت است و با معرفی شدن هر سلاح یا ابزار جدید، توضیحات مربوط به آن هم ارائه می‌شود. علاوه بر وجود چندین درجه‌بندی مختلف برای میزان سختی، بازیکن می‌تواند هر مرحله را دوباره اجرا و تلاش کند تا امتیاز بیشتری برای پشت سر گذاشتن آن به جای بگذارد. تنها مکانیسم نسبتاً چالش‌برانگیز بازی این است که برای هر نوع از دشمنان، سلاح مخصوصی وجود دارد و عوض کردن این سلاح‌ها در محیط‌های بزرگی که پر از دشمنان مختلف است، ممکن است در ابتدا کمی سخت و زمان‌بر باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Fashion Police Squad عنوانی در سبک اکشن و تیراندازی اول‌شخص است که بازیکن در آن، کنترل یکی از نیروهای پلیس فشن را بر عهده می‌گیرد. وظیفه‌ی او پاک کردن خیابان‌ها از انواع و اقسام جرم‌های مربوط به فشن است. کارمندانی که لباس‌های خاکستری و بی‌رنگ به تن دارند یا توریست‌هایی که با صندل جوراب پوشیده‌اند از جمله مجرمانی هستند که «سرهنگ دز» باید با استفاده از سلاح مناسب، ظاهر بهتری به آن‌ها ببخشد و منجر به زیباتر شدن شهر بشود.
  با وجود سبک اصلی این عنوان که تیراندازی اول‌شخص است، هیچ‌نوع خون و خونریزی یا محتوای خشنی در آن دیده نمی‌شود. بازیکن چند سلاح اصلی دارد که با پیشروی در مراحل، به آن‌ها دست پیدا می‌کند. تمام سلاح‌ها ترکیبی از ابزارآلات دوخت‌ودوز با برخی عناصر سلاح‌های گرم هستند. به عنوان مثال،‌ سلاحی در بازی وجود دارد که شبیه به یک ماشین خیاطی به نظر می‌رسد و گروه هدف آن، افرادی هستند که لباس‌های بزرگ‌تر از اندازه‌ی واقعی خود پوشیده‌اند. دشمنان پس از دریافت تیر مخصوص و تبدیل شدن به نسخه‌ای خوشتیپ‌تر و بهتر از خود، لبخند می‌زنند و می‌رقصند. محیط‌هایی از بازی نیز کاملاً‌ خاکستری است که بازیکن باید در آن‌ها، بیلبوردهای بزرگی را پیدا کند و با تیراندازی به سمتشان باعث برگشتن رنگ به محیط شود. در پایان هر مرحله، نوعی فشن شو اجرا می‌شود که مجرمان نجات‌یافته با لباس‌های رنگی و بهتر روی صحنه می‌آیند، از سرهنگ دز تشکر کرده و او را تشویق می‌کنند.

  چکیده داستان

  در شهری که شهروندان آن همیشه خوش‌لباس و دنباله‌روی آخرین جریان‌های فشن بوده‌اند،‌ ناگهان افرادی پیدا شده‌اند که لباس‌های خاکستری یا کت و شلوار بزرگ‌تر از سایز خود به تن دارند و شهر پر از توریست‌هایی شده است که با صندل، جوراب می‌پوشند! اکنون وظیفه‌ی «جوخه‌ی پلیس فشن» و یکی از اعضای متعهد آن یعنی «سرهنگ دز» است که با مجرمان برخورد جدی کرده و لباس‌های بهتر و رنگارنگی به تن آن‌ها بپوشاند. جوخه همچنین باید ریشه‌های این توطئه‌ی بزرگ را پیدا کند و ببیند چه فرد یا گروهی مقصر خاکستری و بی‌رنگ شدن شهر است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  بازی Fashion Police Squad را می‌توان از عناوین مستقلی دانست که نفس تازه‌ای به سبک تیراندازی اول‌شخص بخشیده است. گرافیک، گیم‌پلی، افکت‌های صوتی و حتی رابط کاربری بازی یادآور عناوین کلاسیک و خشن تیراندازی اول‌شخص دهه‌ی ۹۰ میلادی است، اما بر خلاف آن عناوین که دشمنان بازی از موجودات ترسناک و هیولاهای اهریمنی تشکیل شده بودند، دشمنان بازیکن در این عنوان، انسان‌های عادی مثل کارمندان و توریست‌ها هستند که لباس‌های خاکستری و بی‌رنگ یا در سایز اشتباه پوشیده‌اند. این ایده‌ی جالب منجر به یک گیم‌پلی سریع و مهیج اما بامزه و عاری از خشونت شده است. داستان آن هم نسبتاً‌ جالب است و اگر بازیکن با برخی از برندها و اسامی مطرح دنیای فشن آشنا باشد، می‌تواند لحظه‌های خنده‌داره و لذت‌بخشی را تجربه کند. به غیر از افت جزئی نرخ فریم در برخی از صحنه‌های شلوغ، مشکل فنی دیگری مشاهده نشده است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  می‌توانید درباره‌ی داستان بازی صحبت کنید. چرا جوخه‌ی پلیس تلاش می‌کند که شهر را از رنگ‌های خاکستری و لباس‌های نامناسب پاک کند؟ چرا زندگی در یک محیط رنگارنگ و پویا و تعامل با شهروندان دیگر مهم است؟
  می‌توانید درباره‌ی نوع خشونت موجود در بازی صحبت کنید. تیراندازی با استفاده از ماشین خیاطی یا پرت کردن نخ‌های رنگی به سمت کارمندانی با لباس‌های خاکستری چطور باعث متفاوت شدن گیم‌پلی بازی با عناوین رایج اکشن و تیراندازی خشونت‌آمیز می‌شود؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB ندارد
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Mopeful Games
  دستگاه های سازگار Windows
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است
  سال انتشار ۲۰۲۲