FIFA 18

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی شبیه‌سازی از فوتبال، با طراحی واقع‌گرایانه و مصرف‌گرایی نسبتاً زیاد
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  انجام بازی فوتبال چه به تنهایی و چه به همراه بازیکنان دیگر موضوعی آشنا و مرتبط با دنیای کودکان و نوجوانان است.
  فوتبالیست‌ها در این بازی بسیار بیشتر از قبل شبیه به واقعیت‌شان طراحی شده‌اند و بیشتر این بازیکنان از نظر پشتکار و فعالیت ورزشی الگوهای شخصیتی خوبی در دنیای واقعی به حساب می‌آیند. در حالت داستانی بازی هم بازیکن در نقش الکس، فوتبالیست جوانی بازی می‌کند برای رسیدن به اهدافش و موفق شدن در فوتبال تلاش زیادی می‌کند. اضافه شدن فوتبال زنان هم از نکات مثبتی است که در این بازی وجود دارد.
  در بخش‌هایی از این بازی، می‌توان فوتبال را به صورت تیمی بازی کرد که باعث می‌شود مهارت‌های بازیکن در کار گروهی تقویت شود. همچنین از آن‌جایی که بازی بسیار واقع‌گرایانه ساخته شده‌، برنده شدن در بازی‌ها نیاز به پیاده کردن استراتژی‌ها و تاکتیک‌های مختلفی دارد که می‌تواند تفکر تحلیلی و استراتژیک بازیکن را تقویت کند.
  حالت داستانی بازی درباره‌ی الکس هانتر، یک بازیکن برزیلی است و در قسمت‌هایی از ابتدای داستان، شهر ریودوژانیرو و کوچه‌ها و خیابان‌های آن نشان داده می‌شود.
  کنترل‌های اصلی بازی بسیار ساده‌اند و می‌توان به‌راحتی آن‌ها را یاد گرفت. با این حال حرفه‌ای شدن در بازی ممکن است برای بازیکنان کم‌تجربه کمی دشوار باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی FIFA 18 عنوانی فوتبالی در سبک شبیه‌سازی است که در آن بازیکنان با هدایت‌ تیم‌های واقعی فوتبال و فوتبالیست‌های آن‌ها، در مقابل کامپیوتر یا دیگر بازیکنان بازی می‌کنند. کنترل‌های اصلی بازی طراحی ساده‌ای دارند، با این حال حرفه‌ای شدن در آن نسبتاً دشوار است و نیاز به تمرین زیادی دارد. محتوای بزرگسالانه‌ی نامناسبی در بازی وجود ندارد البته بازیکنان می‌توانند در هنگام بازی آنلاین با سایر بازیکنان مکالمه داشته باشند و ممکن است بازیکنان دیگر از کلمات نامناسب و توهین‌آمیزی استفاده کنند. بازیکنان می‌توانند پول واقعی و یا پول داخل بازی را برای خرید ورزشکار یا آیتم‌های دیگر مانند لباس و... خرج کنند. بخش خرید بازی احتمالا برای والدین بسیار مهم خواهد بود چرا که حالت FIFA Ultimate Team آن طوری طراحی شده که بازیکن را تشویق به خرج کردن می‌کند.

  چکیده داستان

  این بازی دارای چندین حالت مختلف است که تنها یکی از آن‌ها داستان مشخصی دارد. در حالت داستانی بازی،‌ بازیکن الکس هانتر را در مسیر پیشرفت فوتبالی‌اش دنبال خواهد کرد و باید به جای او بازی کند، با شخصیت‌های مختلفی در ارتباط باشد،‌ برای آینده‌ی فوتبالی‌اش تصمیم بگیرد و...

  کیفیت

  نسخه‌ی ۲۰۱۸ بازی فیفای کمپانی EA از همه نظر نسبت به گذشته پیشرفت کرده است. از کنترل‌های دقیق‌تر و سریع‌تر گرفته تا چند حالت مختلف برای بازی کردن که بازیکنان با علایق مختلف را راضی خواهد کرد. گرافیک بازی مانند هر سال بهتر از گذشته شده است و فوتبالیست‌ها بسیار طبیعی‌تر در بازی نشان داده می‌شوند. هوش مصنوعی‌های بازی باهوش‌تر شده‌اند و بازیکن را با چالش‌های بیشتری روبه‌رو می‌کنند. چند تغییر جزئی در گیم‌پلی بازی هم ایجاد شده مانند دریبل‌ها و پاس‌کاری‌ها که همگی در مجموع باعث شده فوتبال بازی کردن در این بازی یک درجه‌ی دیگر به واقعیت نزدیک شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی شباهت زیاد این بازی با واقعیت و تکنولوژی‌هایی که برای رسیدن به این هدف استفاده شده صحبت کنید. ـ شرکت EA هر سال نسخه‌ی جدیدی از این بازی را عرضه می‌کند. به نظر شما آیا نیازی است که هر سال این مقدار برای نسخه‌ی جدید هزینه کرد؟ یا می‌توان چند سال بازی را نخرید؟ به نظرتان چرا شرکت سازنده‌ی این بازی به‌جای یک نسخه‌ی جدید، به انتشار آپدیت برای بازی بسنده نمی‌کند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده EA Sports
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷