FIFA 19

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی شبیه‌سازی فوتبال با مصرف‌گرایی بالا و اضافه شدن لیگ قهرمانان
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  انجام بازی فوتبال چه به تنهایی و چه به همراه بازیکنان دیگر موضوعی آشنا و مرتبط با دنیای کودکان و نوجوانان است.
  بازیکنان در حالت داستانی بازی می‌توانند در نقش یک فوتبالیست بازی کنند که زندگی حرفه‌ای خود را پیش می‌برد. پشتکار و عملکرد این شخصیت بیشتر بستگی به خود بازیکن دارد. در این بازی بالاخره بازیکنان می‌توانند در نقش فوتبالیست زن هم بازی کنند که نکته‌ی مهمی در بازی است. ضمن این‌که بازی پر از فوتبالیست‌های واقعی است که کاملاً شبیه خودشان طراحی شده‌اند. بعضی از این ورزشکاران در دنیای واقعی الگوهای شخصیتی خوبی‌ به حساب می‌آیند.
  در بخش‌هایی از این بازی، می‌توان فوتبال را به صورت تیمی بازی کرد که باعث می‌شود مهارت‌های بازیکن در کار گروهی تقویت شود. همچنین از آن‌جایی که بازی بسیار واقع‌گرایانه ساخته شده‌، برنده شدن در بازی‌ها نیاز به پیاده کردن استراتژی‌ها و تاکتیک‌های مختلفی دارد که می‌تواند تفکر تحلیلی و استراتژیک بازیکن را تقویت کند.
  مانند سایر بازی‌های فیفا، کنترل‌های این بازی هم بسیار ساده‌اند. بازی دارای یک بخش آموزشی است که همه‌ی حرکات و کنترل‌ها را به طور کامل به بازیکن آموزش می‌دهد. در کل یاد گرفتن آن کار دشواری نیست اما حرفه‌ای شدن در آن نیاز به تمرین زیادی دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی FIFA 19 عنوانی در سبک شبیه‌سازی فوتبال است که بازیکنان می‌توانند در آن با هدایت تیم‌های واقعی، در مقابل کامپیوتر یا بازیکنان دیگر، رقابت کنند. بازیکن می‌تواند هر کدام از اعضای تیمش را هدایت کند و با پیاده کردن استراتژی‌های مختلف در زمین تلاش کند تا برنده‌ی مسابقه شود. کنترل‌های بازی نسبتاً ساده‌اند اما حرفه‌ای شدن در آن کار دشواری است. در این بازی برای اولین بار بازیکنان می‌توانند در حالت داستانی در نقش یک بازیکن زن هم بازی کنند. بازی محتوای بزرگسالانه‌ای ندارد اما مصرف‌گرایی آن بسیار بالاست. در حالت آلتیمیت بازیکنان می‌توانند با پرداخت پول واقعی یا ارز داخل بازی برای تیم‌شان بازیکن یا آیتم‌های دیگری را خریداری کنند. مجموعه‌ی زیادی از برندها هم در طول بازی نمایش داده می‌شود مانند نایکی، آدیداس، جیپ، شورولت و...

  چکیده داستان

  مانند سایر بازی‌های فیفا در این بازی شبیه‌سازی هم بازیکن می‌تواند در نقش فوتبالیست‌های معروف فوتبال بازی کند یا این‌که در حالت داستانی بازی، زندگی حرفه‌ای و ورزشی فوتبالیست ناآشنایی را (زن یا مرد) پیش ببرد. بازی دارای حالت داستانی به نام The Journey، حالت Ultimate Team (که در آن بازیکن تیم خودش را می‌سازد)، حالت Career و حالت قهرمانان است. ضمن این‌که حالت معمولی Kick Off هم برای بازی‌های دوستانه و آفلاین وجود دارد.

  کیفیت

  شرکت EA در آخرین نسخه‌ از بازی شبیه‌سازی فوتبال خود با اضافه کردن چندین ویژگی مهم، همچنان خود را در صدر لیست بازی‌های شبیه‌سازی نگه داشته است. در FIFA 19 با حالت‌های جدید، کنترل‌های بهتر و گیم‌پلی کمی متفاوت روبه‌رو هستیم که تجربه‌ی خاصی از بازی فوتبال مجازی را برای بازیکن رقم می‌زنند؛ مهم‌ترینِ آن اضافه شدن لیگ قهرمانان است که EA بالاخره توانست آن از رقیبش کونامی بگیرد. این حالت بازی همراه با فضا و گرافیک برگرفته از لیگ قهرمانان واقعی عرضه شده است. از موسیقی و طراحی توپ گرفته تا تمام اسپانسر‌های این لیگ که در طول مسابقات آن نمایش داده می‌شوند، همگی در این بازی حضور دارند. نکته‌ی دیگر اضافه شدن امکان بازی کردن با شخصیت زن در حالت داستانی The Journey است. ضمن این‌که داستانِ این حالت جالب‌تر و درگیرکننده‌تر از گذشته شده است. شرکت EA هر سال نسخه‌ای جدید را از این بازی منتشر می‌کند و احتمالاً خیلی از علاقه‌مندان به آن هر بار با خود فکر می‌کنند که این بازی چطور می‌تواند بهتر از این شود؟ سوالی که EA هر سال برای آن جواب خوبی دارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی میزان مصرف‌گرایی و تبلیغات این بازی صحبت کنید. به نظرتان درست است که این میزان از تبلیغات و برندها در یک بازی ویدیویی که کودکان هم آن را بازی می‌کنند نشان داده شود؟ آیا این تبلیغات شما را به خرید محصولات‌شان تشویق می‌کرد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده EA Sports
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸