Forza Horizon 4

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اتوموبیل‌رانی هیجانی با انجام کارهای خلاف قانون و کنترل‌های دشوار
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ماشین‌ها ممکن است تصادف کنند با این حال سرنشینان آنها هیچ وقت مجروح نمی‌شوند.
  کنترل‌های بازی برای طرفداران نسخه‌های قبلی این مجموعه ساده‌اند،‌ ضمن این که از استانداردهای معمول بازی‌های اتوموبیل‌رانی هم برخوردارند. بازی دارای ۸ درجه دشواری است و همین طور گزینه‌هایی که هدایت ماشین را سخت‌تر یا راحت‌تر می‌کنند. این بازی از عناوین قبلی همین مجموعه دشوارتر است و نیاز به مهارت‌ بیشتری دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Forza Horizon 4 یک عنوان اتوموبیل‌رانی است که بازیکنان را تشویق می‌کند تا با سرعت زیاد در خیابان‌ها، پیست‌های رانندگی یا جاده‌های خاکی رانندگی کنند. بازیکنان در مسابقات غیرقانونی شرکت و اموال عمومی را تخریب می‌کنند و در اکثر مواقع در حال رانندگی با سرعت غیرمجازند. این موارد برای نوجوانانی که به تازگی شروع به رانندگی کرده‌اند ممکن است حساس باشند و والدین بهتر است به آنها خطرات ناشی از این نحوه‌ی رانندگی را شرح دهند. بازی دارای محتوای جنسی، مصرف الکل و مواد نیست با این حال مکالمات میان بازیکنان آزاد است. با این که احتمال تصادف ماشین‌ها وجود دارد، سرنشینان آنها هیچ‌گاه زخمی یا کشته نمی‌شوند. این بازی آخرین نسخه از مجموعه بازی‌هایForza است، ضمن این که در آن تعدادی ماشین از برندهای واقعی نمایش داده می‌شوند.

  چکیده داستان

  این بازی، عنوانی در سبک اتوموبیل‌رانی در دنیای باز است که بازیکن باید در آن تمام تلاش خود را بکند تا بتواند در فستیوال اتوموبیل‌رانی عنوان شاه یا ملکه را از آن خود کند. در این قسمت، بازیکن در خیابان‌ها و خاکی‌های بریتانیا رانندگی می‌کند و حتی به عنوان یک راننده‌ی بدل‌کار در یک فیلم هم بازی خواهد کرد.

  کیفیت

  با این که کنترل‌ها و مکانیک متفاوت، از ویژگی‌های جدید Forza Horizon 4 محسوب می‌شوند، اما چیزی که آن را از سایر عناوین این سبک متمایز می‌کند، دشواری و چالش‌برانگیز بودن بازی است. در این بازی بازیکن می‌تواند در مناطق مختلف بریتانیا، از جاده‌های آسفالت و صاف گرفته تا مسیرهای خاکی و پر پیچ و خم مسابقه دهد. به لطف سیستم کنترل‌ِ انعطاف‌پذیر، در تمام این مسابقات بازیکن می‌تواند آنطور که دوست دارد رانندگی کند و بازی او را محدود نکرده است. می‌تواند تجربه‌ی رانندگی‌‌اش را نزدیک به یک شبیه‌سازی و بسیار واقعی کند یا این که بیشتر به جنبه‌ی سرگرمی آن اهمیت دهد و کنترل‌ها را ساده‌تر تنظیم ‌کند. از دیگر نکات مهم، اضافه شدن چهار فصل متفاوت در بازی و تأثیر آنها روی رانندگی است. تغییر مهم دیگر، سخت‌تر شدن حریفان است که بسیار با مهارت بیشتر و سریع‌تر رانندگی می‌کنند. حتی اگر میزان دشواری بازی در کمترین حالت قرار داشته باشد، همچنان از نسخه‌های قبلی این مجموعه سخت‌تر خواهد بود. Forza Horizon 4 یک بازی اتوموبیل‌رانی سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز است، فقط ممکن است گاهی میزان دشواری‌اش برای بازیکن خسته‌کننده شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ در این بازی رعایت نکردن مقررات رانندگی و خلاف کردن تشویق می‌شود. می‌توانید در مورد تبعات و خطرات رانندگی این چنینی در دنیای واقعی صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Microsoft
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸