Frantics

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی گروهی ساده و سرگرم‌کننده، نیازمند به گوشی‌های هوشمند یا تبلت
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  میزبان مسابقات که روباه اخمویی است همیشه با یک لیوان در دست نشان داده می‌شود. با این‌که اشاره‌ای به آن نمی‌شود اما به نظر نوشیدنی الکلی است.
  خشونت بازی بسیار کارتونی است. حیوانات گِلی، به یکدیگر مشت می‌زنند یا روی هم می‌پرند. آن‌ها هیچ گاه صدمه‌ی جدی‌ای نمی‌بینند اما اگر از ارتفاع زیاد بیفتند یا به دیوار برخورد کنند ممکن است بدن گلی‌شان برای مدت کوتاهی صاف و تخت شود.
  دستور‌العمل‌های بازی قبل از شروع آن روی صفحه نشان داده می‌شوند و ساده‌اند اما کنترل‌‌های غیردقیق ممکن است بعضی بازیکنان را خسته کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Frantics یک عنوان گروهی برای حداکثر چهار بازیکن است که برای تجربه‌ی آن نیاز به موبایل یا تبلت و همچنین یک برنامه‌ی رایگان قابل نصب روی گوشی است. بازیکنان با استفاده‌ی صفحه‌ی لمسی دستگاهی که دارند یک حیوان گِلی را کنترل می‌کنند و تلاش می‌کنند تا با جنگیدن با دیگران مسابقه‌های کوتاه مدت بازی را ببرند. شخصیت‌ها روی هم می‌پرند، به هم برخورد می‌کنند و گاهی هم به هم مشت می‌زنند. آن‌ها هیچ وقت به طور جدی صدمه نمی‌بینند اما بدن گلی‌شان ممکن است بعد از برخورد با دیوار یا پرت شدن از ارتفاع برای مدت کوتاهی صاف و از حالت حجمی خارج شود. خشونت بازی در کل بسیار کارتونی است. محتوای بزرگسالانه‌ای در آن وجود ندارد اما بد نیست اشاره کنیم که میزبان مسابقات که یک روباه اخموست همیشه با یک لیوان در دست دیده می‌شود که به نظر داخل آن مشروب است با این‌که هیچ وقت به آن اشاره‌ای نمی‌شود.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی ندارد و بازیکنان در آن با کنترل‌ شخصیت‌های گلی در مسابقات کوتاه و گروهی شرکت می‌کنند. مانند مسابقه‌ی دویدن با مانع، مسابقه‌ی پریدن با چتر نجات که چالش بازیکنان در این است که دیرتر از بقیه چتر خود را باز کنند و همین‌طور یک مسابقه که در آن بازیکنان باید روی یک سطح باریک یخی راه بروند و هر کس دیرتر بیفتد برنده است.

  کیفیت

  بازی Frantics عنوانی ارزان‌قیمت، سرگرم‌کننده و بامزه است که بیش از هر چیز برای تجربه‌های گروهی و خانوادگی مناسب است. ضمن این‌که به دلیل استفاده‌ی بازیکنان از گوشی یا تبلت نیازی به داشتن چهار دسته‌ی گران‌قیمت پلی‌استیشن هم نیست. با این‌که کنترل‌های لمسی بازی روی گوشی به نرمی و دقت کنترل با دسته‌ی بازی نیستند اما بازی طراحی ساده‌ای دارد تا حتی بازیکنان کم‌تجربه هم بتوانند آن را یاد بگیرند. یکی از نکات مثبت این‌که هر بازیکن دستگاه مخصوص به خود را دارد این است که بازی بعد از مدتی برای بازیکنان مأموریت‌های مخفی (مانند کمک به شخصیت دیگری برای بردن) تعیین می‌کند که باعث می‌شود هیجان آن بسیار بیشتر شود. تنها نکته‌ی منفی در بازی عدم وجود تنوع در آن است. تنها چند فعالیت برای انجام دادن در مراحل وجود دارد و بسیاری از آن‌ها برای کسانی که با بازی‌های گروهی آشنایی دارند، تازگی نخواهد داشت. با وجود این، مسابقه‌های کوتاه Frantics همچنان سرگرم‌کننده‌اند و مخصوصاً می‌توانند برای جمع‌های خانوادگی بسیار لذت‌بخش باشند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ درباره‌ی برد و باخت در بازی صحبت کنید. آیا تا به حال دقت کرده‌اید که در زمان بردن یا باختن چه احساساتی دارید؟ آیا به احساسات طرف مقابل‌تان هم توجه می‌کنید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد) دارای خشونت کارتونی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Sony Interactive Entertainment
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸