Full Metal Furies

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی اکشن کلاسیک نسبتاً دشوار با خشونت فانتزی زیاد و تأکید بر کار تیمی

سال: 2018
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های بازی دوستانی‌اند که با هم برای رسیدن به یک هدف مشترک همکاری می‌کنند. این شخصیت‌ها در بسیاری مواقع به یکدیگر تکیه و اعتماد می‌کنند. همکاری، حمایت و رابطه‌ی دوستانه‌ای که این شخصیت‌ها با یکدیگر دارند می‌تواند در دنیای کودکان و نوجوانان قابل درک و معنادار باشد.
  شخصیت‌های بازی با این‌که نوجوانان سرکشی‌اند اما رابطه‌ی دوستی خوبی با هم دارند و به یکدیگر اطمینان و اعتماد می‌کنند. این شخصیت‌ها با جلو رفتن در بازی احساسات مختلفی را که نسبت به یکدیگر دارند نشان می‌دهند و رابطه‌شان قوی‌تر می‌شود.
  یکی از شخصیت‌هایی که بازیکن می‌تواند با آن بازی کند، همیشه سیگاری روی لبش دارد که البته هیچ وقت روشن نیست و عمل سیگار کشیدن نشان داده نمی‌شود.
  در مکالمات بازی (که به صورت متن و به زبان انگلیسی نشان داده می‌شوند) چند بار شوخی‌های نوجوانانه با اشاره به دستشویی یا باسن انجام می‌شود.
  این عنوان با این‌که حالت تک‌نفره هم دارد اما قابلیت بازی به صورت گروهی هم در آن وجود دارد که می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار تیمی را تقویت کند. ضمن این‌که بازی کردن با شخصیت‌های مختلف نیاز به این دارد که بازیکن از استراتژی‌ها و تاکتیک‌های متفاوتی هم استفاده کند که می‌تواند باعث تقویت تفکر استراتژیک در بازیکن شود.
  بازی با وجود این‌که طراحی کارتونی دارد و واقع‌گرایانه نیست اما خشونت فانتزی نسبتاً زیادی دارد. بازیکن در اکثر زمان‌های بازی مشغول مبارزه با دشمنان فانتزی است و صحنه‌های مبارزه معمولاً اکشن زیاد و شلوغی دارند. با این حال خونریزی و تصاویر خشن واقع‌گرایانه در بازی نمایش داده نمی‌شود و مراحل بیشتر شبیه به بازی‌های اکشن قدیمی طراحی شده است.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند با این حال چندین شخصیت‌ کاملاً متفاوت برای انتخاب وجود دارد که بازی با هر کدام نیازمند استراتژی‌های متفاوتی است. یاد گرفتن حرکات خاص هر کدام از این شخصیت‌ها ممکن است مقداری زمان‌بر باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Full Metal Furies یک عنوان اکشن ماجراجویانه است که گیم‌پلی کلاسیکی دارد. بازیکن در ابتدا با انتخاب یکی از چهار شخصیت موجود، بازی را شروع و در ادامه با دشمنان زیادی مبارزه می‌کند. شخصیت‌هایی که بازیکن می‌تواند به‌جای آن‌ها بازی کند در ابتدا سرکش و عصبانی‌اند اما با جلو رفتن در بازی، ابعاد دیگری هم مانند قابل اعتماد و حمایتگر بودن‌ از شخصیت آن‌ها نشان داده می‌شود و احساسات مختلفی را از خودشان بروز می‌دهند. تأکید اصلی بازی روی همکاری تیمی برای موفقیت در مراحل است.
  با وجود کارتونی بودن گرافیک بازی،‌ خشونت فانتزی زیادی در آن وجود دارد که البته بدون نمایش خون و تصاویر خشن واقع‌گرایانه است. بازیکن می‌تواند با انواع سلاح‌ها به دشمنان حمله کند و شخصیت‌ها در صورت مردن از نقشه‌ی بازی محو می‌شوند. یکی از شخصیت‌های قابل بازی کردن، همیشه سیگاری گوشه‌ی لبش دارد که هیچ‌ گاه آن را روشن نمی‌کند. ضمن این‌که در مکالمات که به شکل زیرنویس انگلیسی نمایش داده می‌شوند، شوخی‌های نوجوانانه مانند اشاره به دستشویی یا باسن وجود دارد.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در مورد دنیایی است که مورد حمله‌ی تایتان‌ها قرار گرفته و در آستانه‌ی نابودی قرار دارد. بازی دارای چهار شخصیت مختلف قابل بازی کردن است که هر کدام مهارت‌های خاصی دارند و بازیکن باید با انتخاب آن‌ها به جنگ تایتان‌ها برود. این بازی را می‌توان به صورت تکی بازی کرد که در این صورت بازیکن می‌تواند در طول مبارزه‌ها بین دو شخصیت جابه‌جا شود و یا به صورت تیمی که هر بازیکن کنترل یکی از شخصیت‌ها را بر عهده خواهد داشت.

  کیفیت

  بازی Full Metal Furies دارای گیم‌پلی و گرافیک کلاسیکی است که می‌تواند برای بازیکنان قدیمی‌تر خاطره‌انگیز باشد، اما چیزی که آن را از سایر عناوین آرکید متفاوت می‌کند، تأکید بازی روی همکاری تیمی است که هم باعث شده استراتژی‌های قابل استفاده در مبارزه‌ها بیشتر شوند و هم آن را سرگرم‌کننده‌تر کرده است. گرافیک بازی با وجود طراحی قدیمی، کیفیت خوبی دارد و صحنه‌های غیرتعاملی که با تصاویر ثابت و متن نمایش داده می‌شوند هم‌ از کیفیت قابل قبولی برخوردارند. گیم‌پلی بازی به دلیل وجود چند شخصیت با مهارت‌های مختلف، تنوع مناسبی دارد و بازیکنان می‌توانند در آن استراتژی‌های مختلفی را پیاده کنند. یاد گرفتن حرکات این شخصیت‌ها شاید کمی طول بکشد اما آن‌قدر دشوار نیست که بازیکن را خسته کند. در مجموع Full Metal Furies می‌تواند یک تجربه‌ی گروهی سرگرم‌کننده باشد که به واسطه‌ی گیم‌پلی آرکید و کلاسیکی که دارد،‌ بیشتر می‌تواند بازیکنان علاقه‌مند به این سبک را به خود جذب کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید در خانه درباره‌ی کار گروهی و فواید آن صحبت کنید. همچنین می‌توانید در مورد مشکلاتی که در کار گروهی پیش می‌آید و نحوه‌ی مواجهه با آن‌ها گفتگو کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Cellar Door Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸